Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от zeleno »

на кой сорт ви изглежда дясната чепка грозде ?
лявата чепка е булгар
на лозата имаше само това салкъмче / гроздето и тази година не е във вихъра си ..../
та , кръгли зърна , хрупкави

Изображение

Изображение
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

Ето това е изпитано и работи перфектно.

Използвам вода 2 части,захар 1 част и около 50мл. оцет.Добре е по външната част на бутилката да не стърчи нищо.
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

Да ви кажа как се справих с осите и двата осарника в оранжерията. В края на юли пръсках последно, ако не греша с мляко и йод и напръсках много обилно осарниците и около тях, наслагах капани и сега няма нито една оса. Е, сигурно влизат, но не ме тревожат. :)
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Пламен »

Имам стара лоза с неизвестен за мен, посредствен сорт грозде. Искам напролет да присадя върху нея десертен безсеменен сорт грозде, а може би 2-3 сорта. Нямам никакъв опит с присаждане на лози, само малък с овошки. Дали е възможно да се присади горе, на конструкцията на няколко места с различни сортове? Някой има ли идея от къде да намеря калеми и кои сортове бихте препоръчали за директна консумация, евентуално ако има повече за стафиди или сок.
gevrek
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Фев 14, '18, 23:09

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от gevrek »

Това за мен е най-успешния начин на присаждане на лоза. Резниците се събират зимата и ги държа в хладилника в плик с влажна кърпа на основата.
Правя го от средата на май до средата на юни. Присаждам горе на асмата като не оставям нищо от лозата майка.
Deleted User 5366

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 5366 »

Пламен написа: Сеп 30, '18, 20:59 Имам стара лоза с неизвестен за мен, посредствен сорт грозде. Искам напролет да присадя върху нея десертен безсеменен сорт грозде, а може би 2-3 сорта. Нямам никакъв опит с присаждане на лози, само малък с овошки. Дали е възможно да се присади горе, на конструкцията на няколко места с различни сортове? Някой има ли идея от къде да намеря калеми и кои сортове бихте препоръчали за директна консумация, евентуално ако има повече за стафиди или сок.
И аз имам лоза за преоблагородяване, та затова отправих запитване до няколко разсадника дали продават калеми. Отзова се само Димитър Севастиянов, който ми писа, че ще ми даде калеми, но да му се обадя в началото на април следващата година. Колкото до присаждането, лозата е много благодарно растение за тази цел. Ако се работи чисто и внимателно, успехът е гарантиран.
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Пламен »

Благодаря за информацията, ще го търся и аз напролет.
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от alexg »

Здравейте!
Дайте сорт лозе, който е устойчив и родовит за София? За ракия!
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Светката »

Мускат отонел е , превъзходния сорт за тази цел
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от alexg »

Светката написа: Окт 27, '18, 11:37 Мускат отонел е , превъзходния сорт за тази цел
Благодаря :daaa: , само да видя от къде да си го набавя !
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”