Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

Не мисля, че ще е реклама. Можеш ли приблизително да кажеш колко широк грозд си облякъл? Мене повече ме притесняват пилците, които още май не са надушили гроздето. За осите ще сложа капани. Онези в оранжерията вършат работа при наличието на два осарника вътре :).
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от vlax »

alys написа: Авг 8, '18, 13:00 Не мисля, че ще е реклама. Можеш ли приблизително да кажеш колко широк грозд си облякъл?
Като се кача на местото ще премеря.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от vlax »

alys както обещах днес се качих на местото и свалих мрежата от един грозд,бях писал,че не ми стигна. :cry:
Като се прибрах я пробвах на най-различни бутилки и предмети и най-пасна на старите 3 литрови буркани,мисля че това е максимума.Не ми се мери.Според мен е достатъно и за най-големия грозд.Прилагам снимка.
Изображение
По другия въпрос ,че мрежата остава отворена от горе и отдолу питах колегата, който ми препоръча мрежата и той каза ,че я оставя по дълга от горе и отдолу и я засуква.Днес като се качих пробвах с усукване на няколко грозда и не ми се получава,все се отваря мрежата.За това мисля,че най-добре е да я усуча и да поставя по един кламер отгоре и отдолу.
Дано съм помогнал с тази информация. :tzvetentze:
/Дано не види,жена ми,че подарявам цветя,тя не се интересува от зеленчуци и предполагам ,че не чете такива форуми ,но знае ли се ? :vsichkovizhdam: /Сега видях,че няма имотикона за бой и сложих тази. :dovolen:
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

Аха, добре, а може ли линк към магазина? Щом на трилитров буркан става, добре е. Днес уших торбички от едно перде. Добре става, ама като гледам другото перде, с доста едри дупки е и ще помисля дали да шия. Ако е по-широка торбичката от грозда, осите сигурно няма да имат възможност да ядат.
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1675
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 272 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от penkeler »

Никога не съм ползвал мрежички, но не съм и убеден, че вършат много повече работа от хлебната сода. След дъждовете имах доста напукани зърна по чепките, бяха се разтекли и събираха осите. Преди 5-6 дни напръсках само гроздовете с хлебна сода, 100гр./10л. вода. Не пречи да се пръскат и листата, но нямах време защото на сутринта заминавахме за 5 дни. Днес, като се върнахме, доста повредени листа бяха опадали, но по чепките само пукнатите зърна бяха изсъхнали, а от здравите мисля, че няма нови повредени. Осите почти са изчезнали. Не забелязвам и птици да се навъртат макар, че чепките доста са се пооткрили. Може да не съм прав, но мисля, че осите и птиците ги привлича миризмата на ферментирал гроздов сок, а когато той потече по здравите зърна те също се напукват и така се получава лавинообразно повреждане на целия грозд.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от vlax »

Не знам дали си прав,но обясни ми,като няма сок от ябълките, защо косовете ги дупчат още зелени за проба ?
Така е при мен при теб на морето не знам. :dovolen:
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1675
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 272 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от penkeler »

vlax написа: Авг 11, '18, 16:57 Не знам дали си прав,но обясни ми,като няма сок от ябълките, защо косовете ги дупчат още зелени за проба ?
Така е при мен при теб на морето не знам. :dovolen:
Виж, това косовете са друга бира. Те са много агресивни, ходят на големи ята и могат за броени минути да съсипят цели декари. Не знам каква е причината, но обикновено в този сезон при мен ги няма. Само врабчета или някакви дребни птички се завъртат, но ми се струва, че хлебната сода и на тях не им допада.
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1675
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 272 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от penkeler »

До сега не бях се замислял, но вчера като отворихме приказка за птичките, се сетих и за друга причина за да ме заобикалят. Наши съседи имат бяла ангорска котка, която не гледат затворена в къщи, а си ходи свободно. Миналата година беше се окотила у нас. Макар и наполовина маркови, за котетата имаше кандидати, но ми остана един бял котарак. Тази година ситуацията се повтори и котараците станаха два. По цял ден гонят пеперуди, бубулечки по цветята и всичко каквото мъурда из двора. Когато се разиграят се катерят по асмите и се гонят там. Определено това е основната причина птичките да стоят на дистанция.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от apis »

vlax , и при нас птиците кълват ябълки и круши,още неузряли.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от vlax »

apis написа: Авг 12, '18, 19:07 vlax , и при нас птиците кълват ябълки и круши,още неузряли.
А не може да бъде,не е вярно :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”