Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от prijatel62 »

Младите вина вече узряха и масово се дегустират и консумират. Но освен в магазините, където обикновено предлагат четвърто и пето вино, почти нямащо нищо общо с прекрасния дар на природата гроздето ;) , цяла армия от винопроизводители, пред които и средновековните алхимици бледнеят, предлагат на любителите на виното напитки, чиято основна съставка е вода и захар, а може би и гроздов сок.
Познавате ли истинското вино, знаете ли някакви начини за това? Чувал съм, че единият е с мехурчетата - налива се вино в чаша и се гледа къде се ориентират мехурчетата - в центъра или по периферията.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от tanasaki »

Един познат от ФБ има следната обява:
Нова партида ПЛОДОВИ ВИНА !
С най-голямо удоволствие и увереност предлагам новата партида :
Малиново вино - цена 6.90 лв/л.
Смокиново вино - цена 6.90 лв/л.
Пъпешово бяло вино - цена 6.90 лв/л.
Вишнево вино - цена 6.90 лв/л.
Вино от нар - цена 6.90 лв/лв.
Вината са без добавена захар и спирт. Без изкуствени ароматизанти,овкусители и боя. Богати на антиоксиданти. Виното е стабилизирано чрез студ.
Доставка до всяко населено място в България.
Заявки очаквам на лични съобщения !
P.s : Относно плодовите вина ,които предлагам :
Плодови напитки, произведени от 100% плодов сок,
подложен на контролирана ферментация.
Вината са БЕЗ добавена захар!
Алкохолно съдържание: 11 - 12,5 об.%.
Алкохолното съдържание и сладкият послевкус се постигат изцяло чрез оползотворяване на натурално съдържащата се в плодовете фруктоза.
Производственият процес започва с внимателно подбиране на оптимален момент за беритба на плодовете при достатъчно високо съдържание на фруктоза и понижено водно съдържание, за да се съсредоточат максимално естествените плодови аромати и цвят. За винифициране се използват вече презрелите плодове, в които естественият процент влага е понижен, а вкусово-ароматните характеристики са максимално наситени. Суровините за производство на виното се осигуряват от собствени овощни насаждения в района на село Левка, Свиленградско. Това позволява максимален контрол и селекция на качеството на плодовете. За производство на вино НЕ се допускат плодове с влошено вкусово състояние, или загнили и развалени такива с цел максимално високо органолептично качество на получения плодов сок и защита от бактериални или плесенни замърсявания на продукцията.
Преди пристъпване към същинския ферментационен процес и превръщането на плодовия сок във вино, плодовата каша се подлага на прецизно подбран температурен режим на охлаждане, целта на който е максимално извличане и съхраняване на фините плодови нотки. Същевременно част от плодовата захар (фруктоза) се превръща в поливалентни алкохоли, които придават сладкия вкус на бъдещото вино. Това прави виното изключително подходящо за консумация от хора, избягващи приема на захар, както с диетични цели, така и с други здравословни цели.
В последствие, за да се превърне плодовият сок във вино, той се подлага на контролирана ферментация със специална селекция дрожди, които превръщат част от плодовата сладост в алкохол.
Младото вино НЕ се избистря и стабилизира чрез химически реагенти и стабилизатори. По стара занаятчийска технология, бистротата му се постига само чрез студ и търпеливо изчакване.
Във виното НЕ се добавят никакви консерванти. Негов естествен антиоксидант се явява високото съдържание на натурален витамин Ц.
Вината са с тествано висока концентрация на ресвератрол, антоциани и други антиоксиданти, изключително полезни в борбата със свободните радикали и преждевременното стареене.
БЛАГОДАРЯ !
За да не ми се карат модераторите контакти мога да изпращам на ЛС. Някой от вината са пробвани и са много интересни.
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от shoshy »

Tanasaki, аз съм кандидат да пробвам и моля за координати. Ти кое вино препоръчваш?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от kim »

shoshy написа: Ное 22, '18, 22:23 Tanasaki, аз съм кандидат да пробвам и моля за координати. Ти кое вино препоръчваш?
Имам същото питане...координати? :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Di_Va »

shoshy написа: Ное 22, '18, 22:23 Tanasaki, аз съм кандидат да пробвам и моля за координати. Ти кое вино препоръчваш?
И аз също, моля!
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от tanasaki »

Миналата година опитах Смокиново и Малиново. И двете са много хубави, но повечето хора наблегнаха на Малиновото. Казаха че са пили и от дрруги места , но това било по-хубаво. Още не съм опитал от Нар ( отлежава ;) ) . Сега си купих Пъпешово и Вишново, но още не съм ги взел. Човека се казва Nikolai Ivanov Padalski и в ФБ отговаря на ЛС.
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от klapan »

Нова партида ПЛОДОВИ ВИНА !
С най-голямо удоволствие и увереност предлагам новата партида :
Малиново вино - цена 6.90 лв/л.
Смокиново вино - цена 6.90 лв/л.
Пъпешово бяло вино - цена 6.90 лв/л.
Вишнево вино - цена 6.90 лв/л.
Вино от нар - цена 6.90 лв/лв.
Вината са без добавена захар и спирт. Без изкуствени ароматизанти,овкусители и боя. Богати на антиоксиданти. Виното е стабилизирано чрез студ.
Доставка до всяко населено място в България.
Заявки очаквам на лични съобщения !
P.s : Относно плодовите вина ,които предлагам :
Плодови напитки, произведени от 100% плодов сок,
подложен на контролирана ферментация.
Вината са БЕЗ добавена захар!
Алкохолно съдържание: 11 - 12,5 об.%.
Алкохолното съдържание и сладкият послевкус се постигат изцяло чрез оползотворяване на натурално съдържащата се в плодовете фруктоза.
-------------------------------
Аз от поне 25 години правя къпиново вино в достатъчно голямо количество , всяко лято . И винаги добавям захар - разбира се, контролирам със захаромер колко да добавя. Защото плодовете НЕ съдържат достатъчно захари, от които да се получи гореуказаното алкохолно съдържание... Просто няма как да стане.
За да се получи алкохолно съдържание 11 - 12 % във виното, захарността на изходния сок трябва да е 23-24 % . А е просто нереално сокът от къпини, малини,нар и вишни да е с посоченото захарно съдържание и то без да му се добави допълнително захар.
Не ме разбирайте погрешно . Не оплювам труда на човека, но във винопроизводството си има закони, това си е химията на превръщането на захарозата в алкохол.
Тънкостта за плодовите вина е да добавиш толкова захар, че след ферментация да не остане тя неразградена - тогава просто виното ще е сладко.
Ако не се добави захар и се разчита само на захарите в посочените сокове - то алкохолното съдържание в полученото плодово вино няма да превиши 7-8 % .
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от prijatel62 »

Днес разгледах две статии за разпознаване на вино. Според мен ще са полезни за потребителите.
https://nbox.bg/economy/item/27862-evti ... grila.html
https://www.zajenata.bg/%D1%81%D0%BB%D0 ... 98727.html
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от prijatel62 »

viewtopic.php?f=57&t=3889&start=1800#p852257
Реших да те прехвърля тука, gora. Излиза ми надпис "Изображение", но самата снимка не виждам...))
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от gora »

prijatel62, лозата, за която разказвах сигурно е Сира/Шираз. Досега не бях чувала за този сорт, не мога да си простя такъв пропуск :shock: . Голямо разглеждане на снимки падна и изображението, което бях сложила тук е с много типичен изглед на гроздето от тоя сорт и от моята лоза. И по дървесината определям сорта като такъв. Чета, че Сира е използван като родител на Рубин - плевенски сорт. Дайте мнение и за двата сорта, моля.
"Бъдещето не е това, което беше"
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”