моркови

Модератор: Миша

Аватар
Petrov89
Двойно кафе
Мнения: 185
Регистриран на: Фев 27, '13, 13:25
Местоположение: Севлиево

Re: моркови

Мнение от Petrov89 »

Изображение Изображение
За първи път отглеждам моркови и може и да ми се смеете, но повече от 10 години не бях опитвал такъв морков-домашен. :dovolen:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: моркови

Мнение от al.yank »

Може ли някой да ми обясни какво значи"семена на лента"?Предполагам,че лентата е от някакъв разградим материал и целта е да се избегне разреждането на малките растения,така ли е?имате ли опит с тези ленти?И още-сортовете Нантес и Нантски за различни,нали?Някакви мнения кой е за предпочитане?
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
troll

Re: моркови

Мнение от troll »

Да лентата е бързо биоразградима и просто изчезва.
Смята се че по-лесно и равномерно се сее.
Според мен не е така.
Даже на лентата се вижда колко не перфектно да разпределени семената.
За мен е по лесно да сея семена, а не да размотавам ленти, ма мен никой ме не пита.
А е и широка пущината, та докат я заровя в чудо се видях.
А под нантски моркови се разбират сладки, почти без сърцевина, а само месо.
Особенно младите са толкова ароматични.
В същност са 15 - 20вида.
Кръстил ги е Henry de Vilmorin, който е бил от Нант, Франция и ги е описал т.е. селекционирал за историята пръв.
Аз съм сял Nantes 2 и Nantes Scarlet.
Става 12-15 см цилиндър сладък и ароматичен.
Не намерих разлика между двата сорта.
Ако търсиш добив не е туй случая, тук имаме вкус.
:mrgreen:
не вярвам Нантес и нантски да са различни.
То всички са различни, но и в двата случая става въпросза Нантски сорт.
:mrgreen:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: моркови

Мнение от al.yank »

Благодаря за отговора Трол!
Хм,тъкмо се зарадвах на тези ленти,че ми е голяма досада да разреждам малки растения.Тази година изобщо не се занимавах и в резултат имам едни наблъскани купчинки морковки. :D Сорта не помня(баща ми купува семената от някъде),но втора година не случваме.Миналата бяха някакви японски и верно си бяха почти микроскопични.За нантските чета добри отзиви,мисля на тях да заложа догодина.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 75 пъти

Re: моркови

Мнение от qn4eto »

Аз реших да сея моркови сега, за да имам за зимата. Ще имат ли време да станат? Семената са ми сорт Клодия 2, тип Нантски. Ще съм благодарна на съвет от по-вещ от мен. :dovolen:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: моркови

Мнение от bibi »

Изображение

Изображение
Deleted User 4608

Re: моркови

Мнение от Deleted User 4608 »

Миналата година имах един морков 700 г. Тази година рекордът не е надминат. Двата най-големи бяха по около 300-350 г. Другите - нормални и дребни (дребните от лехата втора реколта). Обаче имам най-после сорт Нантски. Друга година садя уж този сорт, пък излизат остри. Ще опитам да засадя един за семе през пролетта. Не знам дали си струва забавлението, но поне ще опитам. Не, че ми е скъпо да си купя, а досега все не случвах на добро семе. Получават се моркови, но кой-знае какво е семето, а на пакетчето пише дори определен сорт.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: моркови

Мнение от Миша »

alys написа:Миналата година имах един морков 700 г. Тази година рекордът не е надминат. Двата най-големи бяха по около 300-350 г. Другите - нормални и дребни (дребните от лехата втора реколта). Обаче имам най-после сорт Нантски. Друга година садя уж този сорт, пък излизат остри. Ще опитам да засадя един за семе през пролетта. Не знам дали си струва забавлението, но поне ще опитам. Не, че ми е скъпо да си купя, а досега все не случвах на добро семе. Получават се моркови, но кой-знае какво е семето, а на пакетчето пише дори определен сорт.
на пакетче хоби-опаковка не може да вярваш,там е лотария ,хибридите пък се разпадат
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 4608

Re: моркови

Мнение от Deleted User 4608 »

Миша, благодаря! :tzvetentze:
troll

Re: моркови

Мнение от troll »

Леле bibi!
Кво е туй чудо!
:shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”