Всичко за картофите

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Всичко за картофите

Мнение от ivko69 »

Дооообре,още утре ще заредя 3-4 чувалчета,щом не се полива....Имам къде да ги сложа-първо на топличко,докато се покажат,после в остъклението и така..Маааалииий само чували с картофи нямаше в нас..На всякъде е станало само разсади от домат,люти чушки,жасмини,кактусчета,кое кълнило,кое не кълнило,празни табли и чашки,шишета,лампи :ufff: Ще вземе скъпата накрая да ми направи те така: :sboi:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Всичко за картофите

Мнение от ivko69 »

Такаааа..Преди една седмица напълних четири чувалчета със субстрат на Грамофлор и малко перлит..Не сложих от моя компост,защото не ми хареса как е угнил..На всяко чувалче сипах по една кофа от латекс и по една супена лъжица YaraMila Complex 12-11-18,размешах добре и оставих на слънце,защото сместа беше много студена и след 3-4 часа бутнах по две картошки...Позатрупах ги с около 5см субстрат и ги прибрах вътре в къщата с намерението да не ги закачам докато не се покажат...Да,ама... преди един час не издържах и внимателно извадих едно картофче,за да видя на къде вървят нещата и... :hihihi: Клуфците са станали близо 4см и в основата са направили коренчета :ieeemyzh: ..Както е тръгнало към 10-15 март ще трябва да загърлям :lol: И тука идва поредния въпрос към конкретния човек-Мише,кога трябва да подсипя стръковете,веднага щом се покажат или като направят десетина см? И трябва ли да сложа още тор или това е достатъчно?Имам ЯраМила,Хумустим и мога да взема в неограничени количества оборски прегорял тор...А притесненията ми за преждевременното покълване на Сантето и Пикасото отпадат,защото ги сложих на прозореца в мазето и за една седмица не са мръднали :daaa:
Deleted User 4608

Re: Всичко за картофите

Мнение от Deleted User 4608 »

Купих картофи за семе сорт Сорая. Пише за тях, че са подходящи за по-топъл климат. Дали мога да се надявам да станат при нас, недалече от Драгоман?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко за картофите

Мнение от Миша »

alys написа: Апр 4, '18, 13:35 Купих картофи за семе сорт Сорая. Пише за тях, че са подходящи за по-топъл климат. Дали мога да се надявам да станат при нас, недалече от Драгоман?
Стават, но ги сади мъничко по-късно когато земята се стопли
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 4608

Re: Всичко за картофите

Мнение от Deleted User 4608 »

Миша, много ти благодаря! :tzeluvka: Мисля да ги садя края на април или началото на май.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко за картофите

Мнение от Миша »

alys написа: Апр 4, '18, 15:27 Миша, много ти благодаря! :tzeluvka: Мисля да ги садя края на април или началото на май.
Поливате ли където ще садите?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 4608

Re: Всичко за картофите

Мнение от Deleted User 4608 »

Да, поливаме с капково. Само пак се чудя дали тръбите да са във високата част или между редовете.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко за картофите

Мнение от Миша »

alys написа: Апр 4, '18, 18:03 Да, поливаме с капково. Само пак се чудя дали тръбите да са във високата част или между редовете.

Звънни ми утре по някое време след обяд да ти обясня за сураята, че не ми стига времето да пиша
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 4608

Re: Всичко за картофите

Мнение от Deleted User 4608 »

Миша написа: Апр 4, '18, 18:25 Звънни ми утре по някое време след обяд да ти обясня за сураята, че не ми стига времето да пиша
Миша, а на кой телефон мога да те намеря?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко за картофите

Мнение от Миша »

На линка на онлайн магазина
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”