Краставици

penkeler
Двойно кафе
Регистриран: чет мар 19, 2015 10:30 pm

Re: Краставици

Мнение от penkeler » пон юни 18, 2018 2:06 pm

Ами същите са. Най бързо се разпространяват върху листата които вече са имали леки поражения, но има и нови листа. След пръскането с мляко, като че ли има известно забавяне, но съвсем недостатъчно. Днес мисля да пръскам с Верита.

Di_Va
Кафе машина
Регистриран: пон сеп 20, 2010 10:22 pm

Мнение от Di_Va » вт юни 19, 2018 5:11 pm

Днес и аз (барабар ПеткА с мъжете ;) ) изрязах долните листа и разклонения на краставичките. В събота откъснах първата краставичка, днес още малко. По-нататък ще се види дали има резултат от тази операция и се надявам да не объркам резитбите :stiskam: !

Потребителски аватар
prijatel62
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед юли 05, 2015 7:19 pm

Мнение от prijatel62 » вт юни 26, 2018 5:42 pm

Има ли някъде наистина свестен и родовит сорт корнишони? :snif:
Досега през годините съм отглеждал:
-"Искра" и "Победа"- с добри на вкус плодове, но не много силни растения. Не ги срещам и да се продават като семена.
-"Тони" - добър при моите условия, но с много и мощни колтуци и плодовете бързо стават тумбести.
-"Левина"- може да се каже добър и с добри кухненски качества.
-"Рестина"- с крехки и вкусни плодове с миниатюрни брадавички, но при директна сеитба растенията останаха слаби и по-бледозелени в контраст с "Екселсиор" в съседство.
-"Екселсиор"- родовит, силен сорт, но колтуци тук таме и надолу бързо остава без плодове.
-"Пасамонте" - родовит, при мене почти не прави колтуци, а плодовете се капсуловат - спират да нарастват при дължина около 8-9 см. Недостатъчно силни растения.

Както виждате, луд умора няма...и не спира да търси СОРТА. :angel2:
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!

alys
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: ср мар 11, 2015 2:42 pm

Мнение от alys » вт юни 26, 2018 10:52 pm

Моите - Левина, Рестина и Алтай. Доволна съм. Рестина връзва по-малко, а другите два сарта са бойци! Мързи ме да разследвам вкусовите качества, май си приличат.
:stiskam: :sbear: :ssun:

Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин
Регистриран: чет окт 04, 2012 11:28 pm

Мнение от МГХ » вт юни 26, 2018 11:18 pm

Аз пък съм объркала семената ;) и почти всичките ми краставици се оказаха корнишончета, при това от най-ситните. Хубави са, но дребосъци.
Имам само два корена краставици от една приятелка, която ми ги представи като " грозни селски краставици, които обаче никога не горчат". И наистина изглеждат ръбести, жълтеникави и грозни, но са много вкусни. За сега съм откъснала две и двете бяха супер. Ще видим как ще се представят по-нататък и мисля да събера семена от тях. Май са такива или поне така изглеждат Изображение

Потребителски аватар
хортензия
Кана кафе
Регистриран: нед фев 12, 2012 4:44 pm

Мнение от хортензия » ср юни 27, 2018 4:29 pm

Може ли някой да ми обясни как точно се събира семе от краставиците :hmmm: Оставих три краставички в основата на корена да узреят,но тия дни много дъжд много нещо се изля и от страх да не загният ги откъснах.
Изображениеfree picture hosting
Сорта е крокодилка (Янче благодаря за семената :tzeluvka: )Много ни хареса вкуса на цялото семейство и искам да си събера за догодина.Беше тръгнала кубинска мана ,но с алиет флаш мисля че овладях положението :stiskam: Не знам дали тази болест се предава и чрез семената?

Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин

Мнение от МГХ » ср юни 27, 2018 4:35 pm

Хортензия, това същите ли са като на пакетчето , дето съм показала? Голямо ли става стеблото?

Потребителски аватар
хортензия
Кана кафе

Мнение от хортензия » ср юни 27, 2018 6:17 pm

МГХ написа:
ср юни 27, 2018 4:35 pm
Хортензия, това същите ли са като на пакетчето , дето съм показала? Голямо ли става стеблото?
Не ,тези ми ги даде Янчето,събирани семена ,каза ми че са крокодилка малко по ръбати са като младички ,но не чак толкова като на снимката много хрупкави и вкусни ето ги в различна големина.
Изображение
ПП Доста буйно растат ,аз ги оставям на земята и не култуча.

Потребителски аватар
kim
Чист кофеин
Регистриран: чет авг 23, 2012 3:40 pm

Мнение от kim » ср юни 27, 2018 7:22 pm

Ама Миленче, момордиката не е корнишонче, нищо че са от един род :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин

Мнение от МГХ » ср юни 27, 2018 9:16 pm

Не, тези, които имам, приличат по външен вид на тях и не са корнишони. Около педя бяха тези, дето ги изядохме. Не се сетих да снимам. Даде ми ги приятелка. Просто се опитвам да ги идентифицирам. Явно са нещо като крокодилките.

alys
Кафеджия/Кафеджийка

Мнение от alys » ср юни 27, 2018 11:10 pm

alys написа:
вт авг 09, 2016 9:26 pm
Суйо и Крокодилка (тъмната е Суйо).
Изображение
Чистият сорт Крокодилка трябва да е светъл цвят. При мене се получи опрашване и на един корен в оранжерията имах доста по-тъмна Крокодилка, но вкусът си е същият.
Семената събирам през есента. Дотогава оставям краставиците някъде вкъщи. Случи ми се точно от Крокодилка да няма семена. Бях оставила две краставици и успях да измъкна само 5-6 семенца (това през 2017). Но, ако не е наложително, откъсвам в последния момент, през септември.

Потребителски аватар
хортензия
Кана кафе

Мнение от хортензия » чет юни 28, 2018 9:44 am

Алис, като гледам твоите крокодилки моите наистина са се опрашили и си имам нов сорт,но ми харесва вкуса.Преди дъжда успях да засея нови на друго място ще видим те какви ще излязат.
Доста се порових в Гугъл относно събирането на семена та там пишеше, че семена се вземат само от четири камерни краставици и само от първата половина ,задната част се изхвърляла защото от там имало вероятност да горчат.За трикамерните пишеше, че на следващата година раждали само мъжки цветове.Аз моите не съм ги разрязала още ,като стоят откъснати доузряват ли като доматите примерно?
Да ти похваля и твоя пипер ,семената са ми от Янчето ,но беше надписа на пипер Алис :lol:
Изображение
Отплеснах се ,извинете за спама :dovolen:

Потребителски аватар
prijatel62
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед юли 05, 2015 7:19 pm

Мнение от prijatel62 » чет юни 28, 2018 11:58 am

хортензия написа:
чет юни 28, 2018 9:44 am
...та там пишеше, че семена се вземат само от четири камерни краставици и само от първата половина ,задната част се изхвърляла защото от там имало вероятност да горчат..
Коя първа половина, от към дръжката или от другата страна... :D
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!

Потребителски аватар
хортензия
Кана кафе

Мнение от хортензия » чет юни 28, 2018 12:47 pm

Предполагам от към дръжката :hmmm:

alys
Кафеджия/Кафеджийка

Мнение от alys » чет юни 28, 2018 2:10 pm

Хортензия, интересно инфо за семената, ще гледам да го спазвам. Радвам се за пипера. :)

Отговори

Върни се в “Плодове и зеленчуци”