Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Краставици

Мнение от peterstamov »

Миша написа: Май 12, '19, 16:32 помага триходермата..........
Имаш ли опит с триходермата приложена листно...или как да кажа върху цялото растение? Не само почвено?
May the Force be with You!
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

С какво пръскате при кубинска мана?От тези дъждове краставичоците ми станаха на петна и въобще дръпнаха назад.Не е брашнеста мана, с нея имам опит.Такова чудо досега не беше се случвало.В нета навсякъде препоръчват пръскане с медсъдържащи фунгициди, а нали уж медта не е подходяща за краставиците?
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Краставици

Мнение от Дон Домат »

lidiq_macka написа: Май 25, '19, 18:06 С какво пръскате при кубинска мана?От тези дъждове краставичоците ми станаха на петна и въобще дръпнаха назад.Не е брашнеста мана, с нея имам опит.Такова чудо досега не беше се случвало.В нета навсякъде препоръчват пръскане с медсъдържащи фунгициди, а нали уж медта не е подходяща за краставиците?
Аз от няколко години си имам проблеми с кубинката в оранжерията.Пръскам с Алиет флаш и съм доволен.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от Миша »

peterstamov написа: Май 12, '19, 22:06
Миша написа: Май 12, '19, 16:32 помага триходермата..........
Имаш ли опит с триходермата приложена листно...или как да кажа върху цялото растение? Не само почвено?
Извинявай, късно видях въпроса

При нас проблемът беше в почвата, затова внесохме почвено триходерма, веднъж с поливане точно в корена и отделно с инкорпориране на цялата площ , след 20 дни повторихме , листо не съм пробвала
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

Дон Домат написа: Май 25, '19, 18:11
lidiq_macka написа: Май 25, '19, 18:06 С какво пръскате при кубинска мана?От тези дъждове краставичоците ми станаха на петна и въобще дръпнаха назад.Не е брашнеста мана, с нея имам опит.Такова чудо досега не беше се случвало.В нета навсякъде препоръчват пръскане с медсъдържащи фунгициди, а нали уж медта не е подходяща за краставиците?
Аз от няколко години си имам проблеми с кубинката в оранжерията.Пръскам с Алиет флаш и съм доволен.
Благодаря.Още утре ще го приложа.
valeto
Kъсо кафе
Мнения: 88
Регистриран на: Фев 25, '19, 13:06
Местоположение: Монтана

Re: краставици

Мнение от valeto »

Миша написа: Дек 19, '13, 18:42 копирам и резитбата
Миша написа:
milena02 написа:Вече бера краставици от "Южна наслада", дето Мишето ми прати. Обаче не зная какво значи това "подстригване" на растението за по-продължително плододаване. Да махам старите листа ли? Или да режа връхчетата?
Прехвърлям поста тук ,като добавям-не забравяйте да махнете старите листа при откъсване на краставичката,махате още в началото листата там,където е тръгнало разклонение
Миша написа:В пазвата на всяко листо има растежна пъпка,от която тръгва ново разклонение ,почистваш всичко на височина 30 см ,след това започваш да прекъсваш новите разклонения след една краставичка на първите разклонения,на 2 краставички -на следващите .Ето подобна резитба,горе-долу се вижда как трябва да се реже
Изображение

ето резитба и на разклонения втори и трети разред
Изображение


Здравейте!Съвсем начинаеща градинарка съм.От 2 години садя краставици.Правилно ли разбирам по тази схема,че на 30 см от земята не трябва нищо да оставим?А моите Гергани и южна наслада така хубавичко цъфтят и имат краставици на по-ниско?
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Краставици

Мнение от peterstamov »

Ахам.......и аз вчера чистих, дори и краставички!
May the Force be with You!
valeto
Kъсо кафе
Мнения: 88
Регистриран на: Фев 25, '19, 13:06
Местоположение: Монтана

Re: Краставици

Мнение от valeto »

Ето снимки на моите краставици.Т.е. трябва да махна всичките листа и цветове,които са на 30 см отдолу?Извинете за многото въпроси,но много искам да се науча да ги отглеждам правилно.Сега е много кално и не мога да вляза в градината,ако ги оставя за след няколко дни предполагам няма да е фатално.
Изображение

Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1270 пъти
Получил благодарност: 1240 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Моите краставички на терасата.
Артист
Изображение

Крокодил
Изображение

Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Краставици

Мнение от peterstamov »

От фейса....

Изображение
May the Force be with You!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”