Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Здравейте и от мен и аз да се включа за крокодилката. Гледаме я от много години повече от 10. Има корени които раждат бели и такива които са с по тъмен цвят. От какво зависи не мога да отговоря , но не са опрашени от друг сорт. Понеже е директен сорт имат своя недостатък първо да залагат много мъжки цветове и чак по късно да започнат да раждат. За да се избегне и намали това явление никога не трябва да се сеят семена от предходната година. Семената трябва да са на 2, 3 или 4 години. Резултатите-полудяват от плод. Ако все пак сте засяли миналогодишни семенца може да стресирате малко растенията като им понамалите поливките а може и лекичко да ги позасушите.
После започват да плододават.
Аз май доста се отплеснах но за мен няма по вкусна краставица .
Успех на всички.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Здравейте и от мен! Знаем се от доматената тема, не съм писала в тази. Много интересни и полезни неща научих четейки я.
Някой по-назад беше споменал, че краставици също могат да се садят от колтуци. Опитах да забода 2 директно в земята, но изсъхнаха. Ще пробвам отново да сложа във вода. Имате ли опит с това?
Наложи ми се да премахна 2 корена заради вирус, остана свободно място.
Второ - пак съвсем наскоро научих, че при краставиците концентрацията за пръскане с прясно мляко е по-висока - или по-точно за пръскане срещу кубинска мана и срещу брашнеста мана се използва 20% вместо 5%.
Имам Кубинска мана - най-силно изразена по Тести грийн и Сандра. Много се колебах дали да пръскам с Куадрис, какъвто имам наличен, но не съм използвала досега. След това прочетох за много случаи когато въпреки пръскането с различни фунгициди маната си е продължила и се отказах - ще залагам на прясното мляко и йода и ще разчитам на времето - да се сгорещи достатъчно, за да я пресече. Ще видим. Но и от там ще останат сигурно "вакантни места", затова питам за колтуците.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Това с колтуците и краставиците ми звучи доста интересно да се опита , но дали е управдано? Все още се сеят краставички за втора реколта така , че директно можете да си сложите нови семенца. Понякога дори растат по здрави и жизнени от първите.
Успех
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Краставици

Мнение от МГХ »

Ето ги моите краставици- по средата е тази селска грозна, дадена ми от приятелка, която не можах да идентифицирам като сорт и по погрешка засадени корнишони, за които мислех ,че са дълги краставици. Изображение Но са вкусни.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Тази селската е крокодил.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Краставици

Мнение от МГХ »

Клеър написа: Юли 3, '18, 22:49 Тази селската е крокодил.
Благодаря!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Клеър написа: Юли 3, '18, 21:53 Това с колтуците и краставиците ми звучи доста интересно да се опита , но дали е управдано? Все още се сеят краставички за втора реколта така , че директно можете да си сложите нови семенца. Понякога дори растат по здрави и жизнени от първите.
Успех
И аз се чудя дали е оправдано. Всъщност нали при доматите вкоренен колтук се приравнява на 40-дневен разсад. Краставиците са с по-къс период от семка до краставица, горе-долу наполовина, следователно и спестеното време ще е наполовина, вероятно - 20 дни... Ако успее да се вкорени за 5-6 дни, ще се спечелят около 2 седмици. Ще пробвам за да зная дали става, че краставиците са ми малко тъмна индия в отглеждането - карам повече с налучкване и като не успея си купувам от магазина. Но покрай моята Кубинска мана се замислих, колко ли "алуминиев фозетил", т.е. Верита и подобни, са погълнали тези, които си купувам, докато стигнат до магазина?!...
А нови семена ще сложа така или иначе.
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Вчера напръсках, краставиците с 12% р-р на мляко (60 мл мляко, 500 мл вода и 1-2 к. йод), а за доматите долях още вода. Дори тези мл са ми много като количество. Нормално изглеждаха сутринта, ще наблюдавам.
Да опитам и аз с колтуци, за науката и спорта. :) Иначе имам две серии в оранжерията, а външните са най-малки. Колко големи калтуци, замислих се... При доматите ми се вкореняват абсолютно всякакви, много съм доволна. Жалко, че дори изскубах обратно. Няма къде да растат.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Но дали краставиците биха се вкоренили толкова лесно колкото доматите? Те лесно пускат и въздушни корени , а краставици пуснати да растат по земятя никога не пускат коренчета . По тази причина ме съмнява дали изобщо е възможно. Но то без да се пробва няма как да знаем. И на мен ми е много интересно да сложа някой друг колтук с различна големина пък дано някой да успее да се вкорени.
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Ставало от колтуци. Взима се горната част на колтука, премахват се повечето листа, слага се в чаша с вода да пуснат корени.
http://garden.hozvo.ru/rassada_ogurtsov ... egko-83269
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”