Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Стърчиопашке, пропуснала съм поста ти. Снимах сега - има едно хубаво коренче. Другите стърчащи са дръжки на листа. Като увелича снимката, ми се струва, че се опитват да покарат още корени отгоре (може и да греша).
Изображение
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Да, и на мен ми се струва, че има три коренчета и над горното коляно. Хайде, дано е успешен експеримента! Полезно е човек да си има резервни вкоренени колтуци от краставици, догодина ще ги залагам още преди да са се появили проблеми.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Да се отчета - при мен вкореняването от колтук не се получи. Единственият добър, който беше пуснал множество коренчета, след като го посадих в почвата, не можа да се прихване. Мисля, че не е много ефективна тази практика, като се има предвид, че краставиците от семе поникват бързо, а пък колтуците им пускат корени бавно - трябват към 2 седмици. Би могло да е от полза за скъпите хибридни сортове, които се продават с по 20 семки в пакетче, но пък повечето от тях и не пускат много колтуци...
Алис, как са твоите, вкорениха ли се успешно?
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Моят колтук се вкорени, но не расте много бързо. Ако даде плод, ще се похваля. Засега е с размер на малък плевел. :)
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

Как са ви краставичоците?Пръскали ли сте с нещо?Аз досега веднъж ги пръсках с хл.сода и това беше.Още се държат.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Добре са краставиците, има много, едва им смогваме. Това е благодарение на Алис, която ми изпрати от нейните Крокодили :tzvetentze: - те правят доста шума, но са и най-издръжливи. Аз ги пръскам заедно с доматите - нийм, мляко, йод и веро. При тях е проблем, че ги бера 1 път седмично - някои прерастват за 1 седмица. Е, като позастудее, ще започнат да растат по-бавно и този проблем ще отпадне.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

MotacillaAlba написа: Авг 15, '18, 17:13 Добре са краставиците, има много, едва им смогваме. Това е благодарение на Алис, която ми изпрати от нейните Крокодили :tzvetentze: - те правят доста шума, но са и най-издръжливи. Аз ги пръскам заедно с доматите - нийм, мляко, йод и веро. При тях е проблем, че ги бера 1 път седмично - някои прерастват за 1 седмица. Е, като позастудее, ще започнат да растат по-бавно и този проблем ще отпадне.
Нийм, мляко, йод и веро - тези 4те смесваш ли ги или мляко с йод и Нийм с веро?
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Смесвам ги и ги пръскам заедно тази година и има по добър резултат от предни, когато ги редувах.Откакто ползвам йод се отказах от содата в рецептата, защото тя трудно се разтваря.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

Краставиците ми са фрашкани с акари.С какво да ги пръскам?Гледах Акарзин, но го дават само за домати.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Краставици

Мнение от МГХ »

lidiq_macka написа: Авг 20, '18, 21:04 Краставиците ми са фрашкани с акари.С какво да ги пръскам?Гледах Акарзин, но го дават само за домати.
Аз при мушкатата се справих с цитрусова настойка. Нарязва се на ситно кора от цитрусови плодове и се поставя в шише 1.5 л.
Заливат се с топла 40°С вода. След 5 дни на тъмно се прецежда, разрежда се с вода (30% р-р), добавя се малко течен сапун и се пръска. Може и по силен разтвор.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”