Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

На пазара не знам да се предлагат Крокодилките. Ако успешно събера семена, мога да изпратя малко.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Краставици

Мнение от Светката »

:dovolen: :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 72 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Краставици

Мнение от qn4eto »

Е, сега вече ме навихте за крокодилка за догодина. Ако някой успее да събери повечко семена, моля да ме има предвид с десетина. И аз засях втора реколта - имах под ръка корнишони, сега има около 4-сатиметрови, ама се чудя колко ще успея да откъсна :hmmm: - белокрилката пак ме изпревари, а маната беше преди завръза. Ама...здраве да е, колкото - толкова. Дано догодина имам време за повече грижи и да не изпускам нещата като тази година - краставички почти не брах.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от Вискяр »

Узряла краставица за семе, Градина Вискяр.

Изображение

Желателно е, преди да се откъсне, да се изчака до появяване на кафяви петна по кожата.
Може да се остави за доузряване след откъсването.
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Тази година не ми се получи събирането на семена от Крокодилката. :cry: Половината краставица се оказа загнила, а в другата половина нямаше семена. Извадих няколко подозрителни на цвят, между които три-четири надеждни. От Суйо извадих нормални семена, като нямаше никъде загнило, иначе и при този сорт половината краставица беше със семена.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Краставици

Мнение от Светката »

Янче, със сигурност ще имаш семена от Крокодилката.
Чакам само един приятел да ми донесе.Из ония дни ми каза ,че сял на полето и още давали.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Deleted User 2919

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:Нашите краставици са на земята. Никога не сме дигали краставици нагоре, по колове и мрежа, никога. Доста листа опират по земята. Скоро ще започват да се разболяват, с нищо не съм пръскала и не мисля да пръскам. Просто тия дни ще засея нови семки направо в земята, докато старите сдадат багажа, новите ще станат за бране.
Сега вече берем по около килограм на ден, а влековете са още малки, около метър и малко. Има ли нещо с което да ги напръскам профилактично, та да забавя болести, които неминуемо се появяват? Нещо комбинирано за всичко евентуално, и с кратък карантинен срок?
Тези краставици, които оставих на земята и в плевелите са по-добре от изчистени и хванати да пълзят на горе. Даже от тях събрахме преди два дена няколко бройки в тревата :o ..
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

В една от темите dung се беше оплакала, че краставиците имат само мъжки цветове. Попадна ми една статия за възможните причини и колкото и да ми е странно, една от тях е сеенето на семена от последната реколта. http://www.dacha.interopttorg.ru/sad/156.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от Миша »

alys написа:В една от темите dung се беше оплакала, че краставиците имат само мъжки цветове. Попадна ми една статия за възможните причини и колкото и да ми е странно, една от тях е сеенето на семена от последната реколта. http://www.dacha.interopttorg.ru/sad/156.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Не е странно, писали сме и преди. Когато имате семена краставици от предната година трябва да ги държите минимум месец при температура поне 30 градуса, за да избегнете образуването на много мъжки цветове
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Ния, благодаря за мнението за краставиците в доматената тема. Ние да сме живи и здрави! Краставици ще сея на няколко пъти. Не знам дали ще ми се получи поетапно засаждане. Миналата година първата корнишонка стана около 10 май. Като цяло не ми тръгнаха корнишонките в оранжерията и ги изскубах една по една. След два-три дни ще сложа семена за нов разсад. Краставиците поне сравнително бързо стават. Лошото е, че мястото вкъщи взе да се изчерпва и затова някои разсади отиват за засаждане, пък каквото стане. Както ми писа Краси Лазаров, не губя нищо - имам или опит, или зарзават. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”