Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Добре са краставиците, има много, едва им смогваме. Това е благодарение на Алис, която ми изпрати от нейните Крокодили :tzvetentze: - те правят доста шума, но са и най-издръжливи. Аз ги пръскам заедно с доматите - нийм, мляко, йод и веро. При тях е проблем, че ги бера 1 път седмично - някои прерастват за 1 седмица. Е, като позастудее, ще започнат да растат по-бавно и този проблем ще отпадне.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

MotacillaAlba написа: Авг 15, '18, 17:13 Добре са краставиците, има много, едва им смогваме. Това е благодарение на Алис, която ми изпрати от нейните Крокодили :tzvetentze: - те правят доста шума, но са и най-издръжливи. Аз ги пръскам заедно с доматите - нийм, мляко, йод и веро. При тях е проблем, че ги бера 1 път седмично - някои прерастват за 1 седмица. Е, като позастудее, ще започнат да растат по-бавно и този проблем ще отпадне.
Нийм, мляко, йод и веро - тези 4те смесваш ли ги или мляко с йод и Нийм с веро?
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Смесвам ги и ги пръскам заедно тази година и има по добър резултат от предни, когато ги редувах.Откакто ползвам йод се отказах от содата в рецептата, защото тя трудно се разтваря.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

Краставиците ми са фрашкани с акари.С какво да ги пръскам?Гледах Акарзин, но го дават само за домати.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Краставици

Мнение от МГХ »

lidiq_macka написа: Авг 20, '18, 21:04 Краставиците ми са фрашкани с акари.С какво да ги пръскам?Гледах Акарзин, но го дават само за домати.
Аз при мушкатата се справих с цитрусова настойка. Нарязва се на ситно кора от цитрусови плодове и се поставя в шише 1.5 л.
Заливат се с топла 40°С вода. След 5 дни на тъмно се прецежда, разрежда се с вода (30% р-р), добавя се малко течен сапун и се пръска. Може и по силен разтвор.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

МГХ написа: Авг 21, '18, 10:57
lidiq_macka написа: Авг 20, '18, 21:04 Краставиците ми са фрашкани с акари.С какво да ги пръскам?Гледах Акарзин, но го дават само за домати.
Аз при мушкатата се справих с цитрусова настойка. Нарязва се на ситно кора от цитрусови плодове и се поставя в шише 1.5 л.
Заливат се с топла 40°С вода. След 5 дни на тъмно се прецежда, разрежда се с вода (30% р-р), добавя се малко течен сапун и се пръска. Може и по силен разтвор.
Благодаря ти,Миленка.Ще се пробва.Искам да е нещо такова, защото ги бера всеки ден.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

lidiq_macka написа: Авг 20, '18, 21:04 Краставиците ми са фрашкани с акари.С какво да ги пръскам?Гледах Акарзин, но го дават само за домати.
При мен акарите са проблем всяка година и доста материали съм прочела как да се защитим от тях. Тази година засега се появиха само на терасата и то съвсем наскоро. Най-полезното, което научих от четенето е, че един от много ефикасните методи за борба с тях е пръскането/измиването на листата обилно с вода - може със силна струя на пръскачката например или с малките ръчни пръскачки. Трябва да се подбере подходящо време, за да има възможност растенията да изсъхнат. След като изсъхнат, може на следващия ден - пръскане с избрания природен инсектицид.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

post_id=835345 написа:Авг 24, '18, 11:51
lidiq_macka pMotacillaAlba написа:Авг 20, '18, 21:04 Краставиците ми са фрашкани с акари.С какво да ги пръскам?Гледах Акарзин, но го дават само за домати.
При мен акарите са проблем всяка година и доста материали съм прочела как да се защитим от тях. Тази година засега се появиха само на терасата и то съвсем наскоро. Най-полезното, което научих от четенето е, че един от много ефикасните методи за борба с тях е пръскането/измиването на листата обилно с вода - може със силна струя на пръскачката например или с малките ръчни пръскачки. Трябва да се подбере подходящо време, за да има възможност растенията да изсъхнат. След като изсъхнат, може на следващия ден - пръскане с избрания природен инсектицид.
Премахнах много листа и ще ги изкъпя.Благодаря, MotacillaAlba .
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

Значи,изкъпах ги, а на другия ден ги напръсках с цитрусова настойка(ползвах кори от грейпфрути).Като гледам долната страна на листата, личи си, че повечето са измрели, но мисля,че има и още живи.Колкото, толкова.Постоянно махам листа, върховете са добре.Всеки ден бера.Сложих във вода 4 колтука.Двата пуснаха хубави корени, единия слабо, а единия загни.Засадих трите.От тях двата с корените са добре, имат разклонения, а единия не потръгна и го изхвърлих.Взех 2 нови колтука и единия направо го набучих, а другия го сложих във вода, ще видя какво ще стане.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Преди време писах,че вторите ми краставички са от невкоренени колтуци..И до сега са живи и здрави и още дават краставички..Имам тук-таме въшки,но късам листата и така...След като почнаха да растът тия-направо боднатите,невкоренени,резнах други и пак ги боднах,без да ги вкоренявам...Всичките загинаха..След около десетина дни пак пробвах-пак умряха...Как станаха първите-не знам,време ли беше влажно,с бира ли ги полях,късмет ли съм имал... :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”