Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Краставици

Мнение от хортензия »

И аз се разочаровах от тях преди 2 години и сега направо ги заобикалям, помня че зеленчуковите семена изобщо не изникнаха,но най ме беше яд за едни петунии, дундурках ги 2 месеца и накрая излязоха от ония дивите дето при баба никнат безброй в градината :evil:
Аватар
лъч
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Мар 10, '16, 06:42
Местоположение: зона 7b, Южна Бг с н.в

Re: Краставици

Мнение от лъч »

Горепосочените семена са прясно опаковани (2017/18) със срок на годност до 2022, за разлика от често срещаната практика да се пускат на промоция семена със скоро изтичащ скрок на годност (СнГ). - Аз винаги гледам за това преди да купя от когото и да е, поради проблеми с кълняемостта към края на/или наближаващо изтичане на СнГ.
Сял съм копър от Лактофол ( и др. за които не се сещам сега), в СнГ ( 1-2 г. преди изтичането му) и е излизал мн. добре.
Дано да са се поучили за отговарянето на сортовете, ако има проблем ще го разглася.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от Миша »

Проблемът не е толкова в кълняемостта, а в това, че хоби опаковките често не отговарят на описанието, кел файда като си дал само 50 стотинки и си провалил целия сезон....
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Краставици

Мнение от Дон Домат »

Аз не издържах, вчера бучнах три семки Сандра, за оранжерията. :oops:
Аватар
лъч
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Мар 10, '16, 06:42
Местоположение: зона 7b, Южна Бг с н.в

Re: Краставици

Мнение от лъч »

Миша написа:Проблемът не е толкова в кълняемостта, а в това, че хоби опаковките често не отговарят на описанието, кел файда като си дал само 50 стотинки и си провалил целия сезон....
Във всеки успех има много поражение, а в поражението - много успех.
Teзи които държат на успешен цял сезон са в друга категория: максималните добиви, печалби, най-често свързани с хибриди, ГМО, стимулатори и химия. Няма лошо, просто аз не съм от тях. Държа отворено и будно съзнананието си, да забелязвам и знам за интересни и ценни неща, вкл. и за това някой да е внесъл вече супер интересен и переспективен сорт, сдобиването, с който иначе би ми отнело невероятно посвещение на време и средства.
За сега купувам малки опаковки от утвърдени производители, а при всяка възможност подкрепям и малки, трудолюбиви и честни такива, залагам на природните а не на бизнес принципите, (1 от които е разнобразието), постоянно експериментирам и до сега всичките ми сезони са били супер успешни, от моя гледна точка.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от Миша »

лъч написа:
Миша написа:Проблемът не е толкова в кълняемостта, а в това, че хоби опаковките често не отговарят на описанието, кел файда като си дал само 50 стотинки и си провалил целия сезон....
Във всеки успех има много поражение, а в поражението - много успех.
. Няма лошо, просто аз не съм от тях. Държа отворено и будно съзнананието си, да забелязвам и знам за интересни и ценни неща, вкл. и за това някой да е внесъл вече супер интересен и переспективен сорт, сдобиването, с който иначе би ми отнело невероятно посвещение на време и средства.
За сега купувам малки опаковки от утвърдени производители, а при всяка възможност подкрепям и малки, трудолюбиви и честни такива, залагам на природните а не на бизнес принципите, (1 от които е разнобразието), постоянно експериментирам и до сега всичките ми сезони са били супер успешни, от моя гледна точка.
Teзи които държат на успешен цял сезон са в друга категория: максималните добиви, печалби, най-често свързани с хибриди, ГМО, стимулатори и химия
Не поставяй всички в един кюп, добра реколта се изкарва не с химия и гмо, а с добри сортове, закалени и здрави растения , което се постига много по-лесно с природосъобразни методи на отглеждане, отколкото с химия, колкото повече химия- толкова по- отслабено растение и унищожена почва.
Оставям тази тема, мислех да подмина, но хич не обичам клишетата :evil:

Често хоби опаковките за съжаление са от семена, премитани от нечий чужбински склад, в България почти няма семепроизводство, а с чуждите сортове донесохме толкова много болести , които заедно с нашите местни и заради безразборното и неконтролируемо пръскане доведоха до масово заразяване на цели площи с нетипични за нашия регион патогени. Като сложим и различните агроклиматични условия не виждам причина да се посяга към такива семена, по-добре стари местни сортове, запазени все още тук-там, или произведени в България хибриди, ако наистина искаме да подкрепим родното, нека е тези, които произвеждат, а не които търгуват, семената на Геосем, Опал зи, Марица, Садово са много добри, има в малки разфасовки и почти са изключени изненади, при това повечето им сортове са със специфичния вкус,с който сме свикнали.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Колеги,на първата страница Мишето е обяснила как се подрязват краставиците....Интересува ме това само за дългоплодните ли се отнася,или и корнишоните се режат по същия начин,защото в близките дни трябва да свърша и тая работа... :dovolen:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Мълчите си... :hmmm: А краставиците не чакат...Растат с часове и се оплетоха.....Затова отидох с ножицата и ги опляках-дълги,средни,корнишони-всичко.....До 30 см. изрезах всички листа,имаше вързали краставички-изчистих и тях,нагоре по централното стъбло изчистих всички цветчета и така,ще видим какво ще стане......
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Краставици

Мнение от gora »

За таквиз резитби не съм чувала. :D Май само се колтучат, подобно на доматите, ама ти май си попрекалил........
"Бъдещето не е това, което беше"
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Краставици

Мнение от kim »

gora написа: Май 8, '18, 22:08 За таквиз резитби не съм чувала. :D Май само се колтучат, подобно на доматите, ама ти май си попрекалил........
:ssmiah:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”