Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от allana »

Точно сега е момента да се садят ягодите, не си закъсняла изобщо. Дерзай!
Аватар
kalinka
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Мар 22, '13, 19:00
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 181 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от kalinka »

allana написа:Точно сега е момента да се садят ягодите, не си закъсняла изобщо. Дерзай!
Благодаря!Мисля да поръчам 100 корена,не знам обаче на какво разстояние едно
от друго да ги садя,трябва ли при саденето да им сложа някаква тор,защото
замята е постничка? :tzvetentze:
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от allana »

Ох ами аз си купих от найлона с дупките и така ги садих, май беше през 30 см. и то шахматно, за да не се зашумяват и да има проветрение. В почвата бяхме добавили оборска тор преди засаждането. После чак на пролет ги торих 1-2 пъти преди да вържат. Миналата година ги засаждах в края на октомври началото на ноември, в темата съм показвала снимки на растенията. И аз след 20 октомври ще поръчам 100 корена отново, нищо че от тазгодишните имах литорасли и новозасадени ягоди. :angelche:
Аватар
kalinka
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Мар 22, '13, 19:00
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 181 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от kalinka »

Allana,ама аз нямам оборска тор,с какво друго може да се тори?
Някаква тор която действа бавно...знам ли,за първи път ще садя
ягоди и малини,абсолютен новобранец :hmmm:
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от allana »

Сега, тук по торовете специалист е Миша, аз не разбирам много. Мога да ти кажа моя баща с какво ги натори неговите ягодки от литорасли - с троен фосфатен тор - трифосват NPK 0-45-0 пишеше на чувала. Обясни ми че сега се торяло с такъв тор. То и аз пуснах на тези старите по 3-4 зрънца от него в дупките на найлона :angel2: . Миша май беше писала че сега /или на пролет/ пръска от Яра мила комплекс. Дано се включи да каже с точност.

ПП Миша разпръсква напролет Яра мила - ето тази тема ще ти бъде полезна, нищо че е за приключила поръчка http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=40&t=3830" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kalinka
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Мар 22, '13, 19:00
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 181 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от kalinka »

Да,ще чакаме Миша да се включи,а и нека тези които имат
опит да споделят!Allana,назад в темата видях,че и ти искаш
ягоди сорт мис,аз също.Ще ги поръчам от нета,от една жена
и ако са мис-мис,ако ли не-скубя и садя отново...и така :nod:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от nadin »

аз мойте ги торя веднъж с тора на вилморин за берита. Добре им се потразява ама мойтене са много и с един пакет се оправям. Иначе ще излезе скъпо
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Galq 03 »

Благодаря на всички които се включиха :tzvetentze:
allana написа:Ох ами аз си купих от найлона с дупките и така ги садих, май беше през 30 см. и то шахматно, за да не се зашумяват и да има проветрение. В почвата бяхме добавили оборска тор преди засаждането. После чак на пролет ги торих 1-2 пъти преди да вържат. Миналата година ги засаждах в края на октомври началото на ноември, в темата съм показвала снимки на растенията. И аз след 20 октомври ще поръчам 100 корена отново, нищо че от тазгодишните имах литорасли и новозасадени ягоди. :angelche:
allana може ли малко повече подробности....под найлона с капково ли си,ако не-как поливаш :hmmm: И какъв сорт ягоди поръчвате, от къде, по колко, доставка.... :liubov2:
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от allana »

Под найлона са с капково, но в началото капковото не беше направено и ги поливах отгоре с маркуча. после си играх промушвах маркучите :lol: под найлона. Като за начало поръчах от Пловдивския институт три сорта Редгаунтлет, Белруби и Горела, цената беше 25 ст. на коренче общо 100 корена поръчах, и около 5-6 лв. беше доставката. Тази година обаче от института ми казаха че са си изгорили с пестициди всичкия разсад и няма да имат, та питах едно момиче което се занимава с ягоди от къде да взема. То ми препоръча от Николай Котларов. Незнам какви сортове има, ама каквито и да са ще си поръчам. Чувам тук за фирма Тисели, но незнам какви ще са цените там и ще се занимават ли с малки количества, те по принцип май само с европроекти се занимават :hmmm: и ягодите им са с едни вносни имена :liubov2: . Надявам се г-н Котларов да има и български сортове.
Това е, дано да бях поне малко полезна.
Аватар
meduza
Кафевар/ка/
Мнения: 948
Регистриран на: Окт 13, '11, 20:47
Местоположение: София

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от meduza »

Имам едни малини без бодли. От години никой не се е грижил за тях. Раждат по някоя малинка. Иска ми се някак да ги съживя, но не знам има ли смисъл. Ще бъде ли достатъчно да махна плевелите, да прекопая и наторя или да правя сметки за нови малини. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”