Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Kika »

Това за което се сещам в първия момент е точно Мис, дето го обсъждахме с allana, май го пропуснах в началото

Изображение

Мис - Високодобивен, ранен ремонтантен сорт. Плодовете са много едри. Имат конусовидна удължена или сърцевидна форма. Плодовото месо е светлочервено, плътно, с много добър вкус. Ягодите са прекрасни за консумация в свежо състояние.

Само не знам как е с лежането на земята, не сме го гледали, но продаваме много от него и клиентите са доволни от вкусовите качества. Снимка от Нета
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4882
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от dancheto »

Сега ако кажете и от къде и кога да си закупя разсад от този сорт Мис, пък и някой друг.......ще е супер! Аз съм на Ви с ягодите, имаме на лозето сорт /не му знам името, от време оно/ не е ранен, нито късен орт, почти кръгли ягоди, страшно вкусни, пуска филизи и иска разреждане на няколко години, поливане почти не виждат, само от небето ако вали, страшно вкусни и ароматни. Искам да завъдя, поне още два вида, като единия да е целогодишен сорт. Ще чета с интерес темата, да се пообразовам малко и аз! Благодаря за интересната информация! :tzvetentze:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от calico »

аз имам от години няколко корена многогодишни, оцелели при местете тук и там. и сега имат ягодки. Розетката прави цветоносно стебло точно като дивите ягоди и на него са накацали ягодките, никога не лежат по земята. Средно едър е, ароматен и вкусен, ама пък нигога не са подхранвани и може и по-едри да стават, тъмно червени
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Гео, граф »

И аз да напиша нещо, въпреки, че не съм специалист. Преди години баща ми на вилата имаше сорт ягоди едри, почти кръгли, тъмни, семчиците стояха вдлъбнати в плода. Оказа се, че това е стария български сорт София. Не мога да кажа нищо за количества, но знам, че ражда на две вълни, като втората е по-слаба. Великолепен е !!! :nod: ... Мише, благодаря ти още веднъж :tzeluvka:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Миша »

Гео, граф написа:И аз да напиша нещо, въпреки, че не съм специалист. Преди години баща ми на вилата имаше сорт ягоди едри, почти кръгли, тъмни, семчиците стояха вдлъбнати в плода. Оказа се, че това е стария български сорт София. Не мога да кажа нищо за количества, но знам, че ражда на две вълни, като втората е по-слаба. Великолепен е !!! :nod: ... Мише, благодаря ти още веднъж :tzeluvka:
Пролетта ще имам много за раздаване от тях,превзеха тотално розите :swhew: ,обаче е желателно да си ги изкопаете сами :twisted: :hihihi:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Kika »

Миша написа:
Гео, граф написа:И аз да напиша нещо, въпреки, че не съм специалист. Преди години баща ми на вилата имаше сорт ягоди едри, почти кръгли, тъмни, семчиците стояха вдлъбнати в плода. Оказа се, че това е стария български сорт София. Не мога да кажа нищо за количества, но знам, че ражда на две вълни, като втората е по-слаба. Великолепен е !!! :nod: ... Мише, благодаря ти още веднъж :tzeluvka:
Пролетта ще имам много за раздаване от тях,превзеха тотално розите :swhew: ,обаче е желателно да си ги изкопаете сами :twisted: :hihihi:
А тези дето сме отдалеч може ли да предложим бартер :shandshake:
Може ли повече инфо за сорт София

Гео , пуснах темата за ягодите по-скоро за да науча нещо, ягодите ми растат въпреки моите грижи и знания, а не благодарение на тях. Интересно ми е да експериментирам с различни сортове, но имам усещането че се опрашват помежду си :hmmm: Не знам дали е възможно
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от gabi123 »

Ето това са мойте ягодки -незная сорта Изображение Изображение
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Kika »

Имам три корена къпини, нямат бодли и са с много дълги леторасти- над 3 метра. Миналата година ги вдигнах на арка и имаха много плод през цялото лято.
Някой знае ли как се размножават. Ако сложа резници като розите дали ще стане?
Titania
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Фев 6, '13, 21:07
Местоположение: Варна/

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Titania »

Извий от дългите леторасли и ги бучни в земята ,на пролет прекъсни връзката
и готово.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от zeleno »

kikruseva написа:Имам три корена къпини, нямат бодли и са с много дълги леторасти- над 3 метра. Миналата година ги вдигнах на арка и имаха много плод през цялото лято.
Някой знае ли как се размножават. Ако сложа резници като розите дали ще стане?
Първо - чудесна тема !
За къпините - сорта без бодли го имам и аз
Ражда големи вкусни къпини , които трябва да се берат напълно узрели /да ти пада сама в ръката при докосване /
На практика от всеки връх на клонка , бучнат в земята и затиснат с камък , тръгва ново растение
Аз всяка година подновявам храста , като оставям само новите леторасти / ражда на двугодишен клон /
Ягодите сорт София - прекрасен вкус и аромат
Кръгли , тъъъмно червени , вдлъбнати около семчиците
Аз имам само такива
Моля , който има от малините , кръстоска от къпина и малина , да напише преки впечатления
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”