Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от лалесъм »

Di_Va написа:
лалесъм написа:Аз се боря с горската ягодка :daaa:
Лаленце, прати към мен малко преборени диви ягодки, а?
Ще го имам предвид, само да се стиковаме кога ще имаш възможност другата година, че тази вече ги опасох :daaa:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от clock »

Di_Va, аз имам диви ягодки, цяла полянка. Ако идваш на Рожденният ден на форума мога да ти донеса, а ако не - ще ти изпратя.
Ето такава е

Изображение
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivrabetsa »

dung написа:Под "дива ягода" горската ягода (Fragaria vesca) ли имате предвид или декоративната индийска ягода (Duchesnea indica)? :hmmm:
Точно горската ягода имах предвид.Преди лятото ходих в близка борова гора да напълня няколко чувала с борова листовка,и взех 4-5хилави коренчета ягодки ,които изскубах без да искам.Засадих ги на алпинеума с иглолистните,където водех неравна борба с повитицата.В момента почти половината алпинеум е покрит с плътен ягодов килим,нарастващ във всички посоки и задушаващ всички плевели.Летните горещини не им пречат.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Di_Va »

Благодаря ви! Значи и при мен ще могат да виреят, супер :ieeemyzh:
Клокче, по всяка вероятност няма да успея за РД, а и не знам дали не е късно т.е. доста студено за да се прихванат ягодките :hmmm: ,
Може ли да си запазя правото да напомня пролетта, ако не намеря някъде наблизо до тогава, Клокче, Лаленце?
лалесъм

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от лалесъм »

Di_Va написа: Може ли да си запазя правото да напомня пролетта, ако не намеря някъде наблизо до тогава, Клокче, Лаленце?
Задължително :!: Точно пролетта имам едно място около розите, което ще плевя. Освен това, по моя списък, съм ти обещала и една персикария :liubov:
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от allana »

Получих си подаръка от Мерка и вече го ситуирах на новото му място. Изображение
Хиляди благодарности за отзивчивоста, наистина ни е златна тази Мерка :tzvetentze:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от clock »

Di_Va написа: Може ли да си запазя правото да напомня пролетта, ако не намеря някъде наблизо до тогава, Клокче, Лаленце?
От сега ти ги запазвам за пролетта. Ти само ми напомни.
Deleted User 2919

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 2919 »

1.При мен горската ягода се разрасна неимоверно, цъфти обилно, но нито едно плодче не видях.. :eeeh:
2. Някой ми обеща наесен да изпрати ягоди, но прерових архива си , так и не видях писмата..Ако още важи предложението, то да се обади собственничката на ягодите :dovolen: Ако ще стане само напролет, то само ще изравня мястото за ягодите, ще подготвя терена, преди да сложа найлон за ягодите...
В Кюстендил има само един сорт за предлагане, не го познавам, ако някой купувал от там този сорт да напише хубав ли сорт..
База в гр. Костинброд
Предлага посадъчен материал от:
ягоди сорт "Белруби" - по 0.24 лв/бр.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от mimivd »

allana написа:Получих си подаръка от Мерка и вече го ситуирах на новото му място. Изображение
Хиляди благодарности за отзивчивоста, наистина ни е златна тази Мерка :tzvetentze:
Преди две години едно форумно другарче(отново ти благодаря,kika)ми изпрати от своите ягоди.За това време те се размножиха и тази есен ги прехвърлих на постоянното им място с голямата дилема-да слагам ли фолио.Четох различни мнения и разбрах,че е страхотно улеснение,особено ако има и капково,както е при мен,но препоръките са за хубави ,гладки и равни повдигнати лехи с изпънато фолио.
allana,ако е възможно ,опъни и поизправи засуканото фолио.Там,където има гънки ,ще се получат въздушни джобове и лятото направо ще изгорят растенията. :stiskam:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Di_Va »

mimivd написа:...Там,където има гънки ,ще се получат въздушни джобове и лятото направо ще изгорят растенията. :stiskam:
Това и Мишето го беше споменала някъде, но да си призная ние не успяваме да изпънем перфектно фолиото на доматите и краставиците, но пак върши работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”