Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от mariyanag »

Поли, благодаря за линка с картинките - беше ми много полезен, защото теорията ми беше ясна, но като застана пред храстите и ....
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

mariyanag написа: Мар 22, '18, 19:10 Поли, благодаря за линка с картинките - беше ми много полезен, защото теорията ми беше ясна, но като застана пред храстите и ....
Поли, и аз благодаря за инфото! Картинките са много полезни. :) Хортензия, ок!
Deleted User 5366

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 5366 »

Благодаря за отзивчивостта, alys! За резниците ще решавам на есен. Знаете ли какъв е сорта?
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

Станимир написа: Мар 22, '18, 19:50 Благодаря за отзивчивостта, alys! За резниците ще решавам на есен. Знаете ли какъв е сорта?
Не знам какъв е сортът. При мене плододава около 25 юни, ако това е ориентир (недалече от Драгоман сме). А резници раздавам всяка есен, няма проблем. Нито една отрязана пръчка не съм изхвърлила. :dovolen:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от apis »

Няма отделна тема,затова ще питам тук.
Разгледах асортимента на разсадник Кундев,от който пазарувате.
Имат бяла и черна черница,били много сладки.Но сигурно става огромно дърво ?
При Шмит предлагат:
Morus alba ,,Shin - tso,, - пише че е плодов сорт,обилно плододаващ,сравнително ниско дърво(но няма ориентировъчна височина и ширина).
Има три варианта - розов,бял,черен,и може би ще изпратят този който имат в момента ?
Някой поръчал ли е,кой от двата вида е за предпочитане ?
polyabs , в Приморско високи ли са дръвчетата или са си останали с ниска височина ?
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivrabetsa »

Черницата можеш да си я формираш както на теб ти харесва и като височина и като форма на короната!
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от polyabs »

apis, Аз си купих една бяла черница от Кундев есента - върви висока, но можеш да я отрежеш по ниско и да я формираш. На Кундев черниците са в саксия и това е много добре, защото разбрах че много трудно се захващат на гол корен. zeleno има повече опит с този плод, дано се включи, тя ме запали и сега си поръчах да ми вкорени в саксия и розова. Кундев казва че са му много едри черниците, но още нямам плод от моята ....
Кундев е много изчерпателен по телефона и ще даде на всеки информация, ако му се обадите.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от apis »

И аз може да си взема от Кундев.
Тази от Шмит е обилно плододаваща,но каква е на вкус ? А и дали е бяла ?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от МГХ »

Купих си от Лидъл днес касис в картонена кутия за 4 лв . Вече има листенца и не знам дали ще се хване.
Потърсих тема за да чета и попаднах на разговора тук. Защо ли не съм я уцелила по-рано.
Много ме впечатли тази йоща. Даже не бях чувала, че има токова растение.
Сега ще се опитам да аклиматизирам този лидълски касис. Ако опитът е сполучлив, в смисъл да вирее при мен и да не изсъхне лятото, ще си прося клонче от касиса на Алис и от йощата на Поли. ;)
И аз съм впечатлена от храстите на Кундев. Имам черница от Шмит на три години. Миналата имаше плод, но падна късна слана и ги попари. Ще видим тази година какво ще се случи. Поне да я видя дали е черна и вкусна.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от хортензия »

МГХ пиши на Поли дали има още останали, аз чакам да ми прати моята йоща в петък, разпродава ги благотворително за Вальо :daaa: Аз ще прескоча да го видя тоя лидълски касис 8-)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”