Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Icon »

Е, щом е добър инсектицид ще ти се доверя и ако хвана тифусни въшки, защо да ходя на лекар, ще ти поискам рецептата за листни със сапунче.... :lol: :lol:
Учил ли си нящо, ама откровено ни кажи?... ;)
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от peterstamov »

Ъ! Образование ли имаш предвид - ако все още е критерий :stiskam:
Средно!

Чудих се защо полагаш толкова труд и емоции ама сега пък взех да се чудя защо пък аз ти се връзвам! :D
May the Force be with You!
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от peterstamov »

УФ!

В таз табличка са такива препарати.....

Изображение


Взета е от този документ. В материала са упоменати и групите инсекти на които действа.
https://core.ac.uk/download/pdf/82887334.pdf
May the Force be with You!
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Цветарка »

Icon, не знам дали си хлапе , или просто спамер...
Но имам една огромна молба - да не спамиш повече! Защото в противен случай ще се наложа да те докладвам.
А ако се интересуваш за образованието ми - висше с малко добавка над него. Което не виждам каква връзка има с отглеждането на зеленчуци в градините ни!
Петър Стамов, не се връзвайте на поредния скучаещ и спамещ в нета.
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Icon »

За какво ще ме докладваш, че говоря истината ли? Агроном съм и то баш по РЗ с доста голям стаж и такива измишльотини съм ги слушал на корем. Оставям ви да си мечтаете. :dovolen:
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Цветарка »

Icon написа: Май 22, '19, 07:18 За какво ще ме докладваш, че говоря истината ли? Агроном съм и то баш по РЗ с доста голям стаж и такива измишльотини съм ги слушал на корем. Оставям ви да си мечтаете. :dovolen:
Като си специалист по РЗ, имам въпрос към тебе - само маслото от нийм ли отричаш, или всички препарати, получени от естествени източници? Какво ти е мнението например за вече спрения лиросект?
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от peterstamov »

Icon написа: Май 22, '19, 07:18 За какво ще ме докладваш, че говоря истината ли? Агроном съм и то баш по РЗ с доста голям стаж и такива измишльотини съм ги слушал на корем. Оставям ви да си мечтаете. :dovolen:
@Icon, за наличието на измишльотини съм съгласен, но ти писах, че слагаш маслото в тази графа, което е грешно! Няма го на рафта при теб, а и готовите препарати са скъпи! Замисли се дългия стаж дали не те е капсулирал до това което е на рафта в агроаптеката, режисирано от компаниите с милиарди!

А, и знам за един съфорумник дето агрономите при него са на почит и следва всяко тяхно указание, стъпка по стъпка.......
May the Force be with You!
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Icon »

Като по-млад съм правил опити с фурда-отпадък от тютюн, пиретриум, ако изпиете една чаша от тях ще умрете, но не действат така, както трябва, дори от бордолезовия разтвор имаше повече щета по въшките.... :lol:
друго не съм тествал и спрях с опитите...
Ако сте собственици на по-големи площи, ще мислите по друг начин.

Гледам към 150-200 корена домати всяка година, да сме в крак с темата.... :lol:

Изображение

Изображение

Какви сортове са тези?.... :lol:

та тази година имат само едно пръскане с ридомил цинеб. Правя още 2 пръскания, като второто е с бордолезов и ако има нужда един пиретроид и това е.

*пиретриум - на същата основа са създадени синтетични пиретроиди на който са кръстени, но действат яко и бързо се разлагат.
Изображение
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Цветарка »

Icon,
Това хризантеместото май наистина не върши работа - преди много време се опитвах да изтребя хлебарките в къщи, без никакъв успех. Но това не значи, че и останалите препарати не вършат работа. Аз още страдам по лиросекта - невероятен био препарат, който само с едно пръскане ликвидираше не само въшки, но и акари. А както знаете, акарицидите са доста токсични и за нас и много от тях са втора категория.
Така че от един-два неуспешни опита не могат да се правят генерални изводи.
Отделно аз съм силно алергична към почти всички химии и не искам да дърпам дявола за рогата. За това много рядко ползвам такива препарати. Доматите, отглеждани при условия, предразполагащи към всякакви гъбни зарази, обикновено опазвам само с бордолезов разтвор. Е, миналата година в цялото село са отишли за една нощ, независимо кой с какво пръскал. Но тя беше невероятно кофти.
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Недялков »

Миналата година само един знам който имаше хубави домати до края,питах с какво е пръскал,два пъти с копроцин в самото начало и след това само мляко и йод
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”