Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от рости »

Какво да кажат знаещите колега :mrgreen: ,3 пъти си го пръскал и 3 пъти си го торил с минерални торове това растение с 4-5 листа..а и за капак си му сложил 1 голяма саксия с тор :mrgreen: ..ами късметлия си,че е живо още :D
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от хортензия »

Изображение
Някой може ли да ми каже каква е тази гадина? :evil:
Имам я по патладжана и картофите,поне там я засякох.Дали маслото от Нийм ще я умори?
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivrabetsa »

Цикада
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Станимир »

рости написа: Май 20, '19, 16:44 Какво да кажат знаещите колега :mrgreen: ,3 пъти си го пръскал и 3 пъти си го торил с минерални торове това растение с 4-5 листа..а и за капак си му сложил 1 голяма саксия с тор :mrgreen: ..ами късметлия си,че е живо още :D
рости, благодаря за добрата новина. :tzvetentze: Пръскано е с 0.5% ниймово масло, а е торено с минерални торове, защото пръстта в саксията няма нищо общо с какъвто и да е органичен тор, а си е пръст.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от рости »

Първо извинявай ако съм те засегнал нещо :tzvetentze: тази черна почва не е ли органична?как е станала такава черна?от какво е съставена?офф взех да се обърквам вече,незнам какво да мисля,но пръста на снимката изглеждаше хубава.Ако искаш премий саксията с 2 литра вода да се измият ако са се натрупали повече хранителни вещества в почвата и червения кристалон не му е сега времето,той е когато имаш вързали плодове и зеленчуци а сега е добре да използваш жълт кристалон,но по полека с торовете,растението е още много хилаво и малко да го ториш с минералните торове или ако ториш използвай половината на минималната доза,примерно за кристалоните пише 1 до 2 гр на литър вода а ти слагай по 0.5гр на литър вода и поливаш с 200 до 300мл на корен,така шанса да го утрепеш с минерални торове е минимален,като стане по голямо увеличаваш малко дозата и така :daaa:
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Icon »

ivrabetsa написа: Май 20, '19, 17:37 Цикада
Браво ivrabetsa, направо го закова от раз.. :dovolen: ,на български се казва жътварка.
....жътварка пее нейде в полето,....-Христо Ботев
Повечето хора си мислят, че жътварката от стихотворението е мома, която жъне сама и си пее.... :lol:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от хортензия »

Благодаря,че ми разяснихте с какво си имам работа :tzvetentze: още утре ще напръскам с нийм,четох че им действа препарати против белокрилка и въшки!
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Icon »

хортензия написа: Май 20, '19, 22:37 още утре ще напръскам с нийм,....
Цикадата е основен приносител на вируси, дори и при овощните, с домашни помади и мерудии не става, иска си нещо по-хард.... :lol:
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Станимир »

рости написа: Май 20, '19, 20:49 Първо извинявай ако съм те засегнал нещо :tzvetentze: тази черна почва не е ли органична?как е станала такава черна?от какво е съставена?офф взех да се обърквам вече,незнам какво да мисля,но пръста на снимката изглеждаше хубава.Ако искаш премий саксията с 2 литра вода да се измият ако са се натрупали повече хранителни вещества в почвата и червения кристалон не му е сега времето,той е когато имаш вързали плодове и зеленчуци а сега е добре да използваш жълт кристалон,но по полека с торовете,растението е още много хилаво и малко да го ториш с минералните торове или ако ториш използвай половината на минималната доза,примерно за кристалоните пише 1 до 2 гр на литър вода а ти слагай по 0.5гр на литър вода и поливаш с 200 до 300мл на корен,така шанса да го утрепеш с минерални торове е минимален,като стане по голямо увеличаваш малко дозата и така :daaa:
Ни най-малко не си ме засегнал. Даже напротив. Съвсем откровено ти благодаря за мнението. Искам да направя едно важно уточнение, като се извинявам за грешката: всъщност торенето не се отнася за пипера, а за Лабрадора, който отглеждам на терасата. :ufff: Пиперът е наторен само веднъж(вчера) с 2 грама амониева селитра с надеждата да го засиля малко :hmmm: . Пръстта е обикновена земя от двора в Нова Загора, смесена с малко купешка. Стига да не е болест, ще го оправя.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от peterstamov »

Icon написа: Май 20, '19, 22:46 с домашни помади и мерудии не става, иска си нещо по-хард.... :lol:
При мен третирането с маслото от нийм даде по-добри резултати от "по-хард" препаратите ! :lol:
Класираш го в грешната графа. Явно никога не си ползвал!
May the Force be with You!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”