Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от mimilisa »

Каптура трябва да го гледаш на конструкция поне 1.20 висока иначе пада на земята и до там. Миналата година не го вдигнах и първата буря го помля. Сега съм му опънала сезали между циментени колчета, ама пак нещо не му е както трябва.
От тази година мисля че продават по 20 семки. Аз съм го купувала от оригинална опаковка 250 семки за 20 лева от агро аптека. На година слагам по 70 семки. Имам и за догодина.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от МГХ »

mimilisa написа: Юли 27, '18, 14:21 Каптура трябва да го гледаш на конструкция поне 1.20 висока иначе пада на земята и до там. Миналата година не го вдигнах и първата буря го помля. Сега съм му опънала сезали между циментени колчета, ама пак нещо не му е както трябва.
От тази година мисля че продават по 20 семки. Аз съм го купувала от оригинална опаковка 250 семки за 20 лева от агро аптека. На година слагам по 70 семки. Имам и за догодина.
Благодаря, видя ми се интересен сорт.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Мише,я виж за точно един месец какви репички си имам.. :ieeemyzh: Благодаря ти за инструктажа.. :tzeluvka:Според мен след 10 дни ще са с големината на топче за пинк-понк ;)Точно както каза ти-с къса опашчица,сочни и не се напукват...Как да не ти вярва човек.. :hmmm: Ма така е,щото слушам и пиша....

Изображение

Алис,преди време беше снимала един резник от краставица в една чашка...Малко по-рано бях насадил невкоренени резници от краставици,за проба и бяха като парцали,увиснали,спаружени,затова не ги снимах..После когато тръгнаха забравих...Виж ги сега,пак повтарям,невкоренени,само ги рязнах и бутнах в земята...

Изображение

Изображение

Третата снимка не мога да я кача..На нея са в цял ръст,но няма значение...Тести грийн е два метра,другите са една идея по-ниски...
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

За репичките те признах! Евала! И краставиците са чудесни! Днес откъснах първите две краставици от градината. Тести Грийн са, а останалите са Крокодилка, Суйо и Сандра, ако се е хванала, че им изгубих дирята. Онази краставичка, която снимах, пусна корени на двете места, които бях предположила, засадих я и трябва да погледна как е, но последно изглеждаше добре. Беше дала зор да цъфти пак в чашката и тогава я насадих. Нямам подходящо място и затова е при праза, който пък е до краставиците. Тази година закъснях с един месец при засаждане на всичко и засега имам хубава шума в градината.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Skio »

ivko69 написа: Юли 9, '18, 21:02 Мише,я ми виж репичките..Къси,дебели стъбла и нямам нито една полегнала..При предишните опити по това време на развитие вече всичко беше легнало на земята..Благодаря ти :tzeluvka: ..

Изображение
Ивко, благодаря ти, че си толкова доблестен и благодарен човек, та ми насочи вниманието към репичната част на тази тема! :D
И Миша :tzeluvka: , адско благодаря за светването с горния пласт само торф, че като го видях как функционира, май вече се размечтавам и за други приложения.
Ето моят резултат за само три денонощия - ако се бях хващала на бас дали е възможно, щях мизерно да го загубя... но пък и не знам нищо за сорта, да не би да е именно летен хибрид?

Изображение

Изображение

Това за мен е всъщност нарцисов тест. Ето опит за макро, моля ако забележите кусури, съобщете ми ги, че ми е важно. Пък и стигнала дотук :lol: , май почвам да се размечтавам да го докарам и до репички. Та ми е нужно мнението ви дали да ги засенчвам някак, че слънцето е просто зверско.

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Skio написа: Юли 29, '18, 11:56
ivko69 написа: Юли 9, '18, 21:02 Мише,я ми виж репичките..Къси,дебели стъбла и нямам нито една полегнала..При предишните опити по това време на развитие вече всичко беше легнало на земята..Благодаря ти :tzeluvka: ..

Изображение
Ивко, благодаря ти, че си толкова доблестен и благодарен човек, та ми насочи вниманието към репичната част на тази тема! :D
И Миша :tzeluvka: , адско благодаря за светването с горния пласт само торф, че като го видях как функционира, май вече се размечтавам и за други приложения.
Ето моят резултат за само три денонощия - ако се бях хващала на бас дали е възможно, щях мизерно да го загубя... но пък и не знам нищо за сорта, да не би да е именно летен хибрид?

Изображение

Изображение

Това за мен е всъщност нарцисов тест. Ето опит за макро, моля ако забележите кусури, съобщете ми ги, че ми е важно. Пък и стигнала дотук :lol: , май почвам да се размечтавам да го докарам и до репички. Та ми е нужно мнението ви дали да ги засенчвам някак, че слънцето е просто зверско.

Изображение
Моя сорт е Селеста Ф1 и уж е за целогодишно отглеждане..Аз за това се запънах с тия проби,защото искам репички през цялата година..А ако мислиш,че слънцето ще ги опече,метни им нещо отгоре ..Аз съм сложил мрежата заради котките,а не заради слънцето..Пожелавам ти успех,и да знаеш,проба му е майката,и инат... :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от bibi »

Дайте и ние да прочетем съветите на Миша, как да гледаме репичките.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Върни се Бибче на 78 страница и под един мой коментар ще видиш... :tzvetentze:
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

След успешния опит на Ивко да отгледа репички за 1 месец, да препиша съветите на Миша :)
"28 юни (в началото на лятото)
Задължително сееш на рядко, особено летните репички, иначе нищо няма да изкараш дори и с най-скъпите сортове, поливаш редовно, влагата трябва да е равномерна без да подгизват или да се засушават, за да не получиш това вкорковяване, което "цепи" репичките, летните репички се сеят почти повърхностно, идеалния вариант е да подготвиш рохка почва, поливаш я обилно, сееш много нарядко семената, отгоре покриваш с 1-2 см торф, държиш равномерна влага, така репичките растат почти в торфа , стават с тъничка опашчица, крехки са и не напукват .
Има летни хибриди, стига да се сеят нарядко и да се поливат редовно стават прекрасни , но едно засушаване ги опропастява, ако опашчицата на репичката е съвсем тъничка и неразвласена, тогава влагата е достатъчна, ако почне да се развласява или в основата се удебели, значи репичките са жадни
Зависи и от сорта, но основно от наличието на калий в почвата и от влажността, ако влагата е по-малко или има недостиг на калий репичките лютят
"
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Алис,на втората ми снимка с краставичките се вижда Настенката която изкорених днес..Погледни зад тегетеса..
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”