Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4820
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Клеър,по един врътоглав от семейство стига..Я си представи,че и той почне нещо да си сее...Ще се изпокарате за място,осветление и семена... :lol:
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Хаха, ММ си беше пресадил един саморасъл домат и о, небеса - ма няма да ми го пипаш..., негов си бил и т.н. :)
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1270 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Клеър »

Ще се пръсна от смях ако го видя да сее нещо.
Той само с правата лопата се справя да не казвам , че за ден може да счупи по два сапа за отрицателно време.
Той по добре да се занимава с неговите работи. Но пък ако един ден реши ще му отпусна един прозорец от мен да мине . :mrgreen:
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Дон Домат написа: Дек 7, '18, 19:23 януари ще ти дойде тесен, затова започвай да правиш още..поне 2-3. :D
Най-вероятно ще трябва да измисля нещо друго, голям кашон, примерно. Само за оранжерията, мисля че и първият инкубатор ще свърши работа до кръстосване. За 30-40 корена, разпределени по 5-6 в кофичка..., ама и за някоя и друга краставичка ще трябва място, освен да ги сея в разсадните табли, та да събера всичко, пък след пикиране ще видим.
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Както писах по-горе, краставичките са бързаци. За две денонощия покълна семенцето и го засях в почва и под лампите. Домати, пипер засега си траят, но се надявам, че съм на прав път.
Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4820
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

И моите семена от дървото чушка покълниха.. :ieeemyzh: От един час са засадени в чашки..
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Дърво чушка? Или само името е провокативно? :)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4820
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Многогодишно е,при добри грижи става около 10 метра,в основата е 20 см диаметър...Ще насадя няколко броя и като остареят ще ги ползвам за огрев..Мисля че ще пуснат пет кубика дърва... :lol: Майтапя се...За първа година ще го гледам,но по думите на човека който ми прати семената,става като дръвче,зимува и чушлетата са огън..Аз обичам многогодишни пиперчета..
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Дек 9, '18, 15:25 Многогодишно е,при добри грижи става около 10 метра,в основата е 20 см диаметър...Ще насадя няколко броя и като остареят ще ги ползвам за огрев..Мисля че ще пуснат пет кубика дърва... :lol: Майтапя се...За първа година ще го гледам,но по думите на човека който ми прати семената,става като дръвче,зимува и чушлетата са огън..Аз обичам многогодишни пиперчета..
Ако нямаш печка на дърва, абонирам се. :lol:
Приятно отглеждане. :)
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Дон Домат »

ivko69 написа: Дек 9, '18, 15:25 Многогодишно е,при добри грижи става около 10 метра,в основата е 20 см диаметър...
Да да и един мърмот завиваше.......не вярвам. :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”