Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Увеличих малко влажността на покълващите чушки, сложих ги върху радиатора в пластмасова кутийка и две (от три) вече имат кълнове. А бяха заедно с това семенце, което покълна на третия ден. Ще ги изчакам още малко и ще ги засадя при лабрадорите, че май няма място за момента. От лабрадорите имам четири поникнали и четири гръбчета, които сигурно ще се изправят до довечера или най-късно до утре. :)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

И как се е получил домата чушка,ми те така-садиш пипера при домата,те се опрашват и готово..Майтапя се.. :hihihi: Браво за всички проби..Ма като те гледам на къде бият работите,това не са проби,а ще си ги оставиш...И така е редно.. :stiskam:
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Дааа, ама и онези, които засях без рътене, и те се подават и накрая май ще раздавам разсад (доматите имам предвид). :)
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Клеър »

Ето ги и чушките
Изображение

Едното сложих в 400 мл. чашка и след седмица вече е по големичко. Другите са в 150 мл. чашки. След още една седмица ще видя каква е разликата и ще преценя дали да местя и другите.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Нали ви показвах как изгорих един пипер с отвара от Хабанеро...Изрязах му изгорените листа,каквото имаше цвят опада,но вижте го сега...На татко убавеца...Ако се загледате добре,на третата снимка под долното цветче,ще видите две вързали чушлета...То на първата снимка се виждат по-добре...

https://ibb.co/Thc74F6

https://ibb.co/vj1SbsT

https://ibb.co/7Y8PVtf

И гъбки брахме..Жената направи някаква разновидност на шкембе чорба... :hmmm: Приятна изненада беше...
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

Ехааа!!! (Избери ВВСode)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Сорта е Thai Dragon,и има адет да прави братчета с много дълги междувъзлия и чак някъде накрая почне да цъфти..Да,ама Ивко има адет да се разхожда с ножицата и да порезва тук-там..На втората снимка долу в дясно се вижда какво съм направил-на първата двойка листенца го кръцнах и веднага тръгнаха цветчета,така ще направя и с лявото братче,ако ми тръгне както не трябва...
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

ivko69 написа: Яну 8, '19, 10:55 Сорта е Thai Dragon,и има адет да прави братчета с много дълги междувъзлия и чак някъде накрая почне да цъфти..Да,ама Ивко има адет да се разхожда с ножицата и да порезва тук-там..На втората снимка долу в дясно се вижда какво съм направил-на първата двойка листенца го кръцнах и веднага тръгнаха цветчета,така ще направя и с лявото братче,ако ми тръгне както не трябва...
Изображение
:)
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Клеър »

Олееее Ивко, колко много цветчета имат и чушчиците се виждат. Браво на теб.
На каква възраст са ти тези?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”