Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Дон Домат »

За чорбаджийски чушки и рибки/3 вида/, съм най доволен от Опал Зи.
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Подействахте ми на съзнанието (лакомията в случая) и купих две пакетчета семена за пипер - едните Ивайловска капия, другите Паланачко чудо. Ивайловската е на СС България, а Паланачкото е на Тинастас. Един мъж преди мене си купи семена за домати Алено сърце за 9,50 лв. :shock:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Di_Va »

Не открих друга по-подходяща тема, та си поставям питанката тук - знае ли някой какви са специфичните особености при отглеждане на алабаш? Не успях да намеря много информация из мрежата, а и ми се ще нещо от първа ръка евентуално. Намерих си пакетче със семенца, чийто срок е изтекъл в далечната 2010 год. но ръснах малко за проверка на кълняемост и имам усещането, че ще покълнат :lol: . На няколко пъти виждах алабаш в Лидъл, но цената някак ме шокираше и въпреки че го хоресвам, така и не купих, а на пазара не съм виждала да се продава. Може пък да успея да отгледам собствен! :lol: :stiskam:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

Виж това, дали ще свърши работа.
https://sinor.bg/7142-Kasno-proizvodstvo-na-alabash" onclick="window.open(this.href);return false;
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Di_Va »

Мерси, Ким :tzeluvka: ! Прочетох го и ще се пробваме с алабаша, стига семенцата да оправдаят надеждите :). Ще попрочета и за отглеждане на късното зеле, че си приличали пък и зеле не сме отглеждали до сега.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

Щом са стари семената ги сложи първо да се рътят. Поне да видиш дали ще имат кълняемост.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Di_Va »

На тази вълнА съм, заложих около тридесет за проверка, дано покълнат!
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Всяка година отглеждам алабаш с различна успеваемост. Ако се засее заедно с пипера и доматите за градината, прекалено рано става годен за ядене и ако не се прибере веднага, се влошават вкусовите качества - не е така сочен, става жилав, изобщо не става за мене. Ако се закъснее, т.е. се засее с късното зеле, при моите условия няма време да нарасне и останаха дребни алабашчета. С други думи, трябва да се налучка нещо средно като период за сеене и засаждане. Според мене, по-скоро за мене, трябва да сея в края на април или дори средата на май и като стане приличен разсад, за засадя. Най-добре е да има няколко "порции", които са засадени през половин месец, но сега ми е лесно да го напиша, а на практика знам, че няма да ми се получи. Ние сеем и садим всичко, за което се сетя и което вирее тук. Миналата година изпуснах разсада само за един ден на слънце и всичко изгоря. После си купих, но явно е било късничко. Доволна съм от белия алабаш, но миналата година купих само червен (разсад), защото другият беше свършил. Една година отглеждах алабаш в оранжерията и стана перфектен. Обича поливане. Ние ядем алабаш есента, когато малко се поуморим от домати и краставици. Затова ми идва рано, ако го засея с тях.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от elmaz »

Аз към другите зарзавати
Искам зелен боб, който се вдига нагоре, на мрежа, но да е зелен на цвят
и без лико. Намирам само с жълти чушки висок боб.
Има ли такова нещо и откъде да го взема?
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ния »

elmaz написа:Аз към другите зарзавати
Искам зелен боб, който се вдига нагоре, на мрежа, но да е зелен на цвят
и без лико. Намирам само с жълти чушки висок боб.
Има ли такова нещо и откъде да го взема?
Казаха ми за многоооо вкусен зелен на Ензата,но не гледам и не запомних,ще питам :lol: Оооо и е нисък май :hmmm:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”