Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

Трите стръкчета пипер в саксия, сети в началото на декември се развиха много добре като растения. Имат цвят, но изресява и сигурно си иска слънцето. Ще рискувам да ги пресадя в оранжерията (както писах и за краставицата в другата тема :) ).
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от mucunka »

Може ли да ползвам тор Яра Мила за зеленчуците, имайки предвид, че при торенето на розите не се вкопава.Идеята ми е да сложа при втората копан и да действа няколко месеца.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Lizi »

Няма как да действа няколко месеца, защото той от влагата се разтваря веднага. Аз слагам еднократно вместо амониева селитра например. Много добре се отразява.
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Станимир »

mucunka написа: Апр 10, '19, 16:10 Може ли да ползвам тор Яра Мила за зеленчуците, имайки предвид, че при торенето на розите не се вкопава.Идеята ми е да сложа при втората копан и да действа няколко месеца.
Гранулираните торове Яра Мила са бавно действащи и се закопават леко, за да не се отмият при поливане или дъжд. Ето малко информация по въпроса.

"YARA MILA Complex 12-11-18+2.6MgO+TE 5кг.
Опаковка: 5кг. полиетиленова торба

Представяне:

YARA MILA Complex 12-11-18+2.6MgO+TE

Универсален тор съдържащ балансирани и ефективни хранителни вещества във всяка гранула.

В добавка на азота (N), фосфора (P) и калия (K), най-важните хранителни елементи, с YARA Milla Complex получавате и необходимите вторични и микроелементи като Магнезий (Mg), Сяра (S), Бор (B), Желязо (Fe), Манган (Mn) и Цинк (Zn).

YARA Milla Complex е перфектният тор за всяка култура.Бавното му освобождаване в почвата и балансирано във времето хранене на разстенията осигуряват висока производителност и ниски загуби на тор в почвата. Препоръчва се за тревни площи,игрища и други интензивни на употреба терени. YARA MILA Complex е един чудесен избор, макар и по-скъп за всеки разбиращ от качество фермер или потребител. И най-важното за този тип универсални торове - НЕ СЪДЪРЖА ХЛОР !

Период на действие : Гранули с бавно отдаване за период от 3 месеца"

П.П. Яра Мила Кристалон са бързо разтворими.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от хортензия »

А дали някой е ползвал Яра Мила разтворена ,в смисъл за листно подхранване?Имам един измръзнал разсад пипер (пикиран)който взе че полека се съвзема.Искам да го напръскам или полея с яра мила,пък каквото остане ще отиде на цветята.
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Станимир »

хортензия написа: Апр 13, '19, 22:38 А дали някой е ползвал Яра Мила разтворена ,в смисъл за листно подхранване?Имам един измръзнал разсад пипер (пикиран)който взе че полека се съвзема.Искам да го напръскам или полея с яра мила,пък каквото остане ще отиде на цветята.
Разсадът има малка листна повърхност и няма полза от листното подхранване. По-добре ще е да се полее.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Миша »

....но не с Яра мила, трудно ще се дозира, освен това не се знае колко ще е усвояемостта, по-добре ползвай специализираните разтворими торове .

Яра Мила не се отмива при дъжд, бързо разтворима е и почти веднага се разпада, няма смисъл от заораване ,особено ако нямате възможност
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

Лободата с големи листа

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от хортензия »

Сутринта при обхода на градината забелязах в лука паяжини върху самата почва.Стори ми се странно, особено по това време на годината :hmmm: Трябва ли да се притеснявам?Опитах да направя снимки ,но не се вижда добре ,утре когато е росно ще снимам.Иначе в това студено и дъждовно време само лука и репичките растат като луди нищо друго не мърда :snif:
extim69
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Апр 26, '19, 07:40

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от extim69 »

Изображение

Изображение

Изображение

Здравей те , имам проблем със разсада домати , ако може да помогнете ще съм благодарен
Разсада е засят на 1 април ,времето беше студено , оранжерията е малка за 30 корена , не се отоплява
две седмици вървя добре ,
Сложих комбинирана тор ,и след седмица пръснах с два препарата дадени от агро аптека за 5л.вода
моспилан и нещо за мана
след това започна свиване на върха на листата,
препарата за пръскане го изключвам , най вероятно е от ,тор ако съм пре дозирал
студено време , поливам през два дена с 180л. вода ,на три реда по 5м.
Как може да се оправи ,ако може дайте съвет
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”