Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Георги
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Мар 5, '19, 14:39

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Георги »

Здрвейте!!! Моля за семенца от сорта Руми Варна...плащам като арабин :) !!! Благодаря !!!
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

Положението е крайно неспасяемо. :D :stiskam: Вече ми се ичерпа всякакво търпение да се оправи времето.
https://photos.app.goo.gl/9QyktfqVTjKewk2g6
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Ще се оправи времето Алис...Края на май...Кой ни би по главите да сеем толко рано... :lol:
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

Много ма успокои, Ивко, шъ знайш! :mrgreen: В края на май всичко ще се е жлътнало, ако остане вкъщи. Изнасям ги скоро в оранжерията. Ще мигна три пъти и каквото сабя покаже. :D Краставичката и пиперът се чувстват добре, засега, ма доматитУ...
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivanina »

Сади ги Алис в оранжерията и под тунелче- нощем с три ката агривело, няма да мръднат.
Я, Дон Домат как смело подхожда с доматите и няма поражения. :dovolen:
Важен е експеримента, от който все нещо научаваме. :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

Чакам да видя, че няма да има по-ниски температури от -1. При нас това значи поне -3. Под агривело ще оцелеят, но ако не ги отвивам денем, сигурно няма да им е добре, а половинката не ще да се занимава, пък аз нямам възможност всеки ден да го правя. Остава опцията да ги засадя и да се кръстя. :D
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Иванина е права..Дайте да пробваме,каквото има да се пробва тая година,та догодина да сме вече врели в това гърнЕ...За мене си вече знам-забравям за сеене на домати до 01.03....Вече ми е неудобно да държа супер ранните в чашки от кафе...В неделя ще ги местя в 500 мл.Още успявам да ги удържа да не прерастат,но вече ми е жал за тях...Или трябва да си подвържа един радиатор от парното някъде на двора и върху него да си направя една оранжерийка,малка...Така ще си правя каквито си искам проби...Ма ще взема да се заглеждам по разни хибриди,или по разни цветенца...
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

Няма нищо лошо в цветенцата и хибридите. :) Подкрепям идеята за радиатора! Обаче със сигурност след малката оранжерийка ще ти се прииска по-големичка. :D :stiskam:
За моите условия знам, че мога към 25 март да насадя лабрадорите, а другите малко по-късно. Може да завивам само, когато има прогноза за ниски температури. Отрязах над котиледоните два полярника, две женички и двата латаха. Дано се вкоренят. Много израснаха, прераснаха и за тях трябва да си запиша или да запомня, че не трябва да бързам със сеенето. Те по подразбиране се развиват бързо.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Дон Домат »

ivanina написа: Мар 15, '19, 22:04 Сади ги Алис в оранжерията и под тунелче- нощем с три ката агривело, няма да мръднат.
Я, Дон Домат как смело подхожда с доматите и няма поражения. :dovolen:
Важен е експеримента, от който все нещо научаваме. :daaa:
А така.Ама да ви кажа как го прави Дон Домат, да не си мислите, че ей така стават нещата..Той няколко години подред сее и прави разсад двойно колкото му трябва, за да може като оплеска нещата, да ги оправи после.И ги е оплесквал много пъти.И чак тази година пося точно толкова семки, колкото му трябват. ;) :nod:
И да ви кажа, че аз днес напълних доматена оранжерия... с домати...ама много се гордея, че не ги наблъсках като други години, като сардини, а им оставих по 40 см. разстояние.Вярно, по малко са, но се надявам да не стане джунгла и да имам проблеми с проветрението.
ivko69 написа: Мар 15, '19, 22:36 ...Или трябва да си подвържа един радиатор от парното някъде на двора и върху него да си направя една оранжерийка,малка...
Ивко и това ще стане.И аз бях като тебе, без оранжерия, после една малка, после по-голяма...и накрая 10 метрова и още два навеса по толкова.. :D
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Недялков »

Да и аз днес гледам моите расада и какво да видя Ръгбито пуснало бутони да цъфти и Ко шаго правим сега,нали ме сърбяха ръцете ,нямам оранжерия но ще им направим нещо временно за тази година,проблема при мен е че ми е малко местното и се чудя как да го направя
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”