Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Краси Лазаров »

ivko69 написа: Фев 10, '19, 11:54 Краси,много ти е бързо дървото чушка ... :dovolen: До днес са два месеца и шест дни от както сложих семената да се рътят...От шестте стръкчета си оставих само това,другите ги раздадох,нали си ме знаете...


Изображение
Ако приемеш съвет,махни двата цвята и двете пъпките над тях,за да може да се развие по-бързо дървото и да не се товари,когато е малко. Дори да се опрашат добре е малко вероятно да вържат и да налеят. Иначе растението се развива много добре.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Кой съм аз,че да не приемам съвет...Приемам,разбира се..Отивам да ги махна... :stiskam:
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

Краставицата и пиперчетата почти си бяха отишли, но след пресаждането в торф, започнаха да растат. Котиледоните на пипера са от преди пресаждането, а краставицата беше с едно листо (това с жълтите крайчета). Пак напъва да цъфти, сигурно трябва да й махна плодника.

Изображение
Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2879
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1319 пъти
Получил благодарност: 1319 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Клеър »

Много е хубавка краставичката. Много свжичка изглежда.
Алис ти кога я беше сяла?
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

Ааа, Клеър, не питай. :D Шшшт, да не чуе някой - на 6 декември. Но беше в неподходяща почва и почти загина. Когато я пресаждах, имаше няколко малки нови коренчета, а останалите бяха изгнили.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Алис,като видя как се развиват в субстрата,който са го приготвили професионалисти,ще си правиш ли експерименти другата година,или направо ще погледнеш към чувала? ;) Радвам се и за краставичката,и за пиперчето и за доматките... :stiskam:
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

ivko69 написа: Фев 17, '19, 22:57 Алис,като видя как се развиват в субстрата,който са го приготвили професионалисти,ще си правиш ли експерименти другата година,или направо ще погледнеш към чувала?
Редактира малко, защото за по-големите разсади не сложих само торф. Нали в градината или оранжерията няма да са само в торф и на този принцип смесих с почва, прегорял оборски тор, перлит и пепел. Съотношението направих на око, но ми хареса това, което се получи. Остава и растенията да са доволни.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от МГХ »

И целината поникна. :daaa: За седмица.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от venetka70 »

Аз, где ме не сеят там ще поникна, тоест в тая тема.... :ieeee: :ieeee:
Както обикновено ентусиазма ми изпреварва уменията ми, та се получават странни неща след това.

Обещах на съфорумец и домъкнах два вида семена от домати от Узбекистан.
Нямах си работа ами и на колежките на обяд разказах за уникално вкусните домати от Узбекистан и че имам семена. Дружно всички решиха, че трябва да им правя разсад. И тук идва трудното...
Собствен опит имам много малко. Едната година доматите пораснаха и трябваше да почнем да ги закаляваме, но сгреших и възложих тази задача на ММ, а той ги опече на втория ден. Дотук бяхме.
Следващата година невероятни черита си имах, някакви нискостъблени. Семена от магазинната мрежа. Тъкмо да почнем да ги берем и ужасна градушка ги направи на салата. Чак ревах от яд и реших, че дотук бях с доматите.
Сега, трябва да не се излагам пред колежките и ще се пробвам пак с разсад. Тези семена, които имам с какво най-лесно да пробвам да ги обеззаразя??
От много четене ми стана каша в главата и реших да питам, па макар и да си навлека гнева ви, че не чета , а питам :eeeh: :eeeh:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
НАМ
Кана кафе
Мнения: 555
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от НАМ »

За доматите много обсъждаме сортове, но за чушки не сме го правили много организирано. Аз много се чудя какви сортове да взема тази година, досега още не съм намерила моя сорт. Може ли да ми препоръчате някакви сортове?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”