Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Ааа, обърнахме го на чат! ;) Я кажи за лютите чушлета.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Кво за тях..Без люто живота е по-скучен,а и в тях има доста от хормона на щастието..
Nikolai Draganov
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Фев 5, '18, 23:28

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Nikolai Draganov »

Да хубава градинка
Поздравления🐝
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Nikolai Draganov написа: Окт 23, '18, 07:17 Да хубава градинка
Поздравления🐝
Николайчо,добре дошъл... :shi: Първо да те попитам къде намери тая пчеличка,и после-коя градинка си видял бе човек...?Връщах се доста назад и градинка не видях... :hmmm:

Колеги,имате ли проблем с някакъв ерор...От два дена ми излиза постоянно...Тамън бях написал за лютите чушлета и всичко отиде по дяволите...Ми ,писна ми ...
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Юни 28, '18, 10:28 ...заравних хубаво, начертах си редове през 15см и насях или по-точно, наредих семенцата през 5см. Нямаше нужда от поливка, защото земята е доста влажна. Отгоре покрих с 2см субстрат, от оня немския на Грамофлор
Цитирам, че остана прекалено назад, а имам за проба няколко грама Селеста.
Въпрос към знаещите - има ли смисъл да сея сега в неотопляема оранжерия?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Алис, въпроса ти е към знаещите,аз още не съм от тях,но ще ти кажа какво мисля..Сега ще ги насееш и в оранжерията ще им е добре,но прогнозата е за трайно застудяване с температури под нулата и виждам картинката така-докато е топло в оранжерията те ще се развиват,ще направят по някое листенце,но след двайсетина дни студа ще влезе вътре и ще ги умори..Моя съвет е,ако искаш предзимна сеитба и да береш пролетта,изчакай началото на декември и засей една серия...Сърбят те ръцете,а... :dovolen:
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарз.авати

Мнение от Deleted User 4608 »

Ивко, като си видях семенцата и едва ще дочакам до утре :). А каква е разликата между средата на ноември и началото на декември? Тази година сях в края на януари, от които имаше поникнали, но следващата серия, които сях към средата на февруари, бяха по-добре. Опитвала съм навън и точно, както казваш, поникнаха, после заваля сняг и уж някои издържаха на студа, но не оцеляха. :)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Ами предполага се,че началото на декември застудяването ще е трайно и няма да има поници...Сега може да застудее,но са достатъчни само пет дни с хубаво време,семената ще покълнят,после ще застудее пак и ще съсипеш семета...Руснаците правят предзимна сеитба като земята направи ледена коричка и прогнозата не включва плюсови температури...

Какви са ти семенцата-като мъниста ли?Не мога да определя цвета им-червеникакво -лъскаво... :lol: Нали споменавах,че моите репички са същите.Селеста F1..И на мене ми харесват..
Последно промяна от ivko69 на Ное 16, '18, 23:02, променено общо 1 път.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Ама съм изгубил бележника...

А за предзимна сеитба на репички се слагат двойно повече семена,в дупчицата по две..Защо ти трябва..?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”