Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Di_Va »

Alys, брагодаря ти за подробния отговор, ще се опитам да сея и засаждам т.нар.късен алабаш, (дано семената са годни :stiskam: ), готов разсад не е съм виждала, ама не съм и търсила :lol: . Ще пробвам, пък дано се получи. При мен е топло и се надявам да успее да порастне достатъчно. Ще видим какво ще ми се получи. Помня преди няколко години, как опитах да отгледам салата Айсберг, ама се получиха само двечки и то с размер на портокал, надявам се да не се проваля така и с алабаша.
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от MitkoGeorgiev »

Някой ползвал ли е този всеизвестен „инсектицид”. Останах доста учуден, но пък като знам че разяжда и ръжда що пък и за пръскане да не става.

" onclick="window.open(this.href);return false;
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kannamy »

Малиии това ще го пробвам .Представяш ли си ако разкара и голите охлюви.Каква ли химия бъркат вътре :hmmm:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Di_Va »

Еха, Колата универсален препарат! Това за резбите и ръждата още прдеи мноого години го учихме в института, обаче другите приложения ме изненадаха наистина!
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Елена 66 »

Днес си купих компост от Биоцвет, става ли за разсади? Нещо не мога да кача снимка.
Винаги можеш да научиш още нещо!
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Да ви питам дали зелето може да се подсипва с почва както краставичките, за разсад става дума. Забравих ги, а те поникнали за три-четири дни и сега им се чудя дали може да ги бъде или да сея нови семена.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Ава_и_мама »

alys написа:Да ви питам дали зелето може да се подсипва с почва както краставичките, за разсад става дума. Забравих ги, а те поникнали за три-четири дни и сега им се чудя дали може да ги бъде или да сея нови семена.
Привет! Да ти споделя моя опит. Миналата 2017г Юни садих Пазарджишко подобрено под зоркия поглед на майка ми. Сях го на редове. Като порасна разсадът около 5-6см го позасипах допълнително със земя, за да не се изкриви и да заякне. Торих го, пръсках го против белокрилки.
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Ава_и_мама, навън ли го ся? Моят разсад е в тарини вкъщи, нали беше много студено. При нас скоро няма да е подходящо за градински занимания и затова вътре сея. А май четох нещо за пикиране... Само зеле не бях пикирала :)).
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Ава_и_мама »

На 1юни сях семенцата на вън. Това зеле (Пазарджишко подобрено )е за есенно. Зелките му са червени, крехки и сока става вкусен и на цвят тъмен.
Пролетно(на село му казват ранно) зеле не съм сяла. Ами то сега с този сняг не може да се сее на вън доста време.
Миналата година на 5 март на вън под парник сях семената на чушки и домати.
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Две години пропускам ранното зеле и тази година реших да отгледам. Поразредих малко разсада, някои ги "загуших" :) в едно малко съдче, други боднах в оранжерията, вместо да ги хвърля. Ще видим на кое как ще му се отрази. За ранно харесвам Дитмарското. За есенно тази година мисля да сея Балкан. Досега все Кьосе отглеждах, но реших да сменя, пък и ме навиха за Балкан. Есенното при нас го сеят в края на май, дано не се отплесна тогава, че е най-натовареното време по отношение на разсадите.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”