Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от vlax »

Здравейте,искам да попитам има ли начин да се спре нацепването на черешите от многото дъждове и влага?
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от tanasaki »

Зачимяване и канали за оттичане на водата!
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Еличка »

Еличка написа: Май 20, '19, 19:49 Хайде и аз да попитам знаещите. На гости съм на татко и ми сподели, че за един месец е отрязал вече пет големи клона на стара череша. Младите листенца започват да се "завиват" лекичко, плодчетата страдат и за седмица - две клонът заминава. Дано съм успяла да снимам добре. Ако може някой, да помогне.
Дървото е пръскано последователно с хорус, топсин + нуреле.

Изображение

Изображение

Изображение
Никой ли няма идея какво може да е :eeeh:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от рости »

Еличка написа: Май 22, '19, 16:09
Еличка написа: Май 20, '19, 19:49 Хайде и аз да попитам знаещите. На гости съм на татко и ми сподели, че за един месец е отрязал вече пет големи клона на стара череша. Младите листенца започват да се "завиват" лекичко, плодчетата страдат и за седмица - две клонът заминава. Дано съм успяла да снимам добре. Ако може някой, да помогне.
Дървото е пръскано последователно с хорус, топсин + нуреле.

Изображение

Изображение

Изображение
Никой ли няма идея какво може да е :eeeh:
Почвата как е?пропита ли е много от дъждовете който паднаха последно време?черешата си я напръскала срещу болести и инсекти,мисля си че,това е от пропитата почва от дъждовете,поне при мен е така,май месец като почне да вали ден през ден и черешата почва да загнива от вътре на вън,като се случи някоя година по малко да вали си узряват без проблеми.Миша ми сподели на скоро,че от това мрачно и дъждовно време,което беше до скоро,тези изнежени все още дървета не било хубаво да се пръскат с нуреле д понеже приченявало пригори по листата,на последната снимка се вижда малко по листата пригор,но пораженията изглеждат малки,мисля си че всичко идва от голямата почвена влажност от многото дъждове последно време.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Еличка »

Това е на татко градината, в Белово е. Почти не е валяло последния месец... :eeeh: Той има и кайсии, и други череши, круши, джанки. Само това дърво страда и с дни си отива.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4383
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1974 пъти
Получил благодарност: 691 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Emilly1212 »

Имаме две млади череши. Едната се развива много добре, от известно време листата на другата стоят клюмнали. Ето ги на снимка, чудим се от какво може да е :hmmm:

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от рости »

Еличка написа: Май 22, '19, 18:44 Това е на татко градината, в Белово е. Почти не е валяло последния месец... :eeeh: Той има и кайсии, и други череши, круши, джанки. Само това дърво страда и с дни си отива.
Да не е пък някакъв хранителен недостатък,баща ти хубаво ги пръска против болести и инсекти а тори ли ги?каква е почвата под черешата?глинеста или чернозем,дане би пък да ги е преторил,разпитай го по подробно и разкажи тук да може някой да помогне.
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от рости »

Emilly1212 написа: Май 22, '19, 18:50 Имаме две млади череши. Едната се развива много добре, от известно време листата на другата стоят клюмнали. Ето ги на снимка, чудим се от какво може да е :hmmm:

Изображение

Изображение
Листата видимо са с много слаб цвят,излежда като недохранена,вода не видяла или удавена,много зле наистина..сигурно е някакъв капризен сорт дето иска всичко да е 6-ца ,хубав климат хубава почва..
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Еличка »

рости написа: Май 22, '19, 19:28

Да не е пък някакъв хранителен недостатък,баща ти хубаво ги пръска против болести и инсекти а тори ли ги?каква е почвата под черешата?глинеста или чернозем,дане би пък да ги е преторил,разпитай го по подробно и разкажи тук да може някой да помогне.
Той се грижи изключително добре за дръвчетата. Завършил е зоотехника с втора специалност агрономия. Пръска, тори, окопава и крои всичко по схема. Градината му е образец, дори и цветя гледа. Почвата е много хубава (за разлика от моята), плодородна. Според него е за фунгицид, но какъв???
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от рости »

Еличка написа: Май 22, '19, 20:03
рости написа: Май 22, '19, 19:28

Да не е пък някакъв хранителен недостатък,баща ти хубаво ги пръска против болести и инсекти а тори ли ги?каква е почвата под черешата?глинеста или чернозем,дане би пък да ги е преторил,разпитай го по подробно и разкажи тук да може някой да помогне.
Той се грижи изключително добре за дръвчетата. Завършил е зоотехника с втора специалност агрономия. Пръска, тори, окопава и крои всичко по схема. Градината му е образец, дори и цветя гледа. Почвата е много хубава (за разлика от моята), плодородна. Според него е за фунгицид, но какъв???
Ейй голяма реклама му направи на човека :dovolen:лошо няма втора специалност агрономия и човека пръскал с 2 фунгицида черешата като един от тях не го дават за череши и иска да пръска с трети..поне този път да вземе нещо за череши като например Тирам 80 вг
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”