Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от radoctina69 »

kim, лешника е от поръчката на Пландорекс, малък е беше напъпил но неразлистен, дано правилно съм се изразила :oops:
Благодаря :tzvetentze:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от kim »

Нищо му няма, поливай го. :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от radoctina69 »

Благодаря :sheart: :sflower: :tzvetentze:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от shoshy »

Имам круша, сорт неизвестен, която искам да ашладисам с друга круша. Стеблото е около 3 см диаметър - мисля да го отрежа на около 70 см от земята и да присадя калеми от 2 сорта. Изгледах доста клипчета с присаждане и се чудя - под кора или на разцеп е по-добре да се направят присадките?
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от peterstamov »

Ровя си тука за кайсиите.......

Късен цъфтеж. В един сайт дето гледам най-късно имат един сорт Helena du Roussillon.
Туй нещо дали може да се намери някъде посадъчен материал да си вземем по една бройка. То като е късен цъфтеж и самофертилно вероятно ще повтори до голяма степен родителските качества - надявам се късния цъфтеж :stiskam: . Няма ли някой по Европата да изяде едно килце така и да прати костилките? :dovolen: :stiskam: .

Други с късен цъфтеж, на книга де, Bergeron, Bergeval.
May the Force be with You!
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от kim »

shoshy написа: Мар 21, '19, 21:41 Имам круша, сорт неизвестен, която искам да ашладисам с друга круша. Стеблото е около 3 см диаметър - мисля да го отрежа на около 70 см от земята и да присадя калеми от 2 сорта. Изгледах доста клипчета с присаждане и се чудя - под кора или на разцеп е по-добре да се направят присадките?
На разцеп мисля...
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от shoshy »

Ким, благодаря!
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от mimeta »

Deleted User 5366 написа: Мар 21, '19, 18:05
mimeta написа: Мар 21, '19, 14:36 Как се подряза овощно дърво? Моля за обяснение като за дете-идиотче, в апартамента много дървета нямахме и никога не съм подрязвала дърво...
В градината имаме 3 големи череши, някъде към 5-6 метра. Толкова са високи, че не можем да ги опазим от скорците, които изяждат цялата реколта. Много ми се иска да ги подрежа да станат до 3 метра. Дърветата са на по 30-40 години.


Ако имате проблеми с руския и при проявен интерес, може да Ви направя резюме на български. Имайте предвид, че трудното ще дойде следващата година, когато дървото обрасне с нова дървесина.
Чудесно! Много благодаря, руският не ми е проблем, напротив, мога да помагам с преводи. Малко ме притеснява, че казват да се подреже до макс. 3 метра, ами ако самото дърво е 10? Ще остане по-малко от половината... На картинките от дърветата режат 1/3, това ми се струва по-разумно. Разбира се, ако потвърдите, че така се прави няма да споря ;) попринцип гледам да не споря за неща, които не разбирам :lol:
Освен това не казват по кое време, предполагам, че сега, като са тръгнали да цъфтят е късно вече, по-добре догодина. На есен? зима? ранна пролет?
Изображение
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от ivrabetsa »

shoshy написа: Мар 21, '19, 21:41 Изгледах доста клипчета с присаждане и се чудя - под кора или на разцеп е по-добре да се направят присадките?
При такъв размер на стъблото е, кората ще е тъничка,за това по добре да е на разцеп!
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от shoshy »

Ivrabetsa, благодаря за отговора.

С радост бих преминала обучение за присаждане, ама на живо ....само да намеря къде :oops: .
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”