Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от нина »

С уговорката че не съм голям специалист, първо се режат студоустойчивите семкови, а после костилковите. Ние вече ги почнахме. Всичко зависи и от региона и времето, но не трябва много да се закъснява. Някъде до края на февруари, началото на март, преди усиленото сокодвижение.
Deleted User 5091

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 5091 »

нина написа:С уговорката че не съм голям специалист, първо се режат студоустойчивите семкови, а после костилковите. Ние вече ги почнахме. Всичко зависи и от региона и времето, но не трябва много да се закъснява. Някъде до края на февруари, началото на март, преди усиленото сокодвижение.
Много благодаря за отговора :tzvetentze: Почвам ги!
sequoia
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Юли 10, '13, 16:37

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от sequoia »

Дали е добра идея орехите Чандлър и Педро да бъдат засадени в една дупка?
Ако трябва да бъдат отделно, квадратна площ от 12*12 м. ще им бъде ли достатъчна?
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от tanasaki »

sequoia написа:Дали е добра идея орехите Чандлър и Педро да бъдат засадени в една дупка?
Според мен не е добра идея. Като надастват дебелината на стеблото ще им пречи. Отделно ако едното тръгне по-силно от другото и скоро след това ще имаш само едно дърво.
Ако трябва да бъдат отделно, квадратна площ от 12*12 м. ще им бъде ли достатъчна?
Зависи от подложката.
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

и аз се чудя , дали не може две дръвчета да се сеят така едно до друго ,че като порастнат стволовете им да са залепени един до друг имам един бадем - много стар мисля че са попаднали няколко семки на едно място и са израстнали заедно , сега дървото е с четири -пет клона - разклонения които излизат от зевмята и си мисля че това са именно няколко израстка които са расли заедно и сега приличат на едно огромно дърво . :idea1:
Аватар
лъч
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Мар 10, '16, 06:42
Местоположение: зона 7b, Южна Бг с н.в

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от лъч »

Какво искаш да спечелиш по този начин - огромно (в ствола) дърво?
Всяко растение и живо същество си иска жизненото пространство и храната/водата, светлината за разстеж и нормално развитие.
Колкото по-ограничени/споделени с тези с др. (инди)вид със същите потребности - толкова повече ще страдат всички засегнати.
Ако нямаш място и искаш да комбинираш 2-3 сорта си залужава нещо такова, но при обикновени условия просто използваш само част от потециала на всяко 1 от тези дървета.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

да именно, огромно (в ствола) дърво искам да постигна ;) като това което има тука :o колко живеят бадемите не знам ... аха прочетох
При благоприятни условия плододаването продължава 35-40 години, но дълголетието е много по-голямо.
ако мога ще направя снимка но фотоапарата няма да може да го хване защото е наистина е огромен и даже такъв огромен точно бадем не бях виждала ,навремето баща ми отглеждаше бадеми но дръвчетата не ставаха големи , а изоставени започнаха да съъъхнат, а този е огромен и стар можеби над 50 години, жалко че вече умира искам да го повторя, много е красив особенно като нацъфти , стволовете му са разклонени толкова добре ,че да искаш не можеш го повтори ,всъщност не съм сигурна дали не е едно дърво но толкова голямо .... :idea1: а всъщност плодовете му не са като на див бадам, меки и сладки бадеми, черупката е мека и чуплива ,плодовете пълни и здрави ,ражда до последно въпреки че клоните му вече съхнат ,каквото падне се хваща ,....но явно това което имам не е дело на човешка намеса а естественно посадено и пораснало така , не се надявам че ще получа аз такова нещо ако се опитам да го направя, :hmmm: все пак природата си е природа ... :daaa: любимто ми дърво :ieeee: разбира ме ,чувства ме и ми отвръща с любов . :tzvetoman: Който иска да вярва, но дърветата разбират и ти отговарят .Е, НЕ ВСИЧКИ И НЕ ВИНАГИ ...
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от mimilisa »

Алелуя. :angelche: Днес си пръсках дърветата и видях, че черешата ми , за която ревах , че пуска лепило се е изчистила наполовина, след последното пръскане с бордолезов разтвор от магазина. :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: Ако така върви лечението, няма да я подлагам на антибиотична терапия. :mrgreen:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

mimilisaу с какво ги пръскаш сега, и аз трябва да напръскам ,с бордолезов разтвор ли ?
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от mimilisa »

hosta127 написа:mimilisaу с какво ги пръскаш сега, и аз трябва да напръскам ,с бордолезов разтвор ли ?
Трето пръскане правя с бордолезов и акарзин. Обливаш хубаво дървесината и по клончетата колкото можеш. Направо не повярвах като видях че на по-високото не виждам топчетата смола. :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”