Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от ljuboznatelna »

Мише, тия указания веднага си ги свалям на файл :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

Водя неуспешна борба с кръгломиниращ молец. До нас има изоставен масив ябълки, но дори и там дърветата не са толкова засегнати, колкото моите. И не са само ябълки, нападнал е аронията, видях малко по череши, дори котонеастъра ми е на петна. Много са. В агроаптеката смънкаха, че имало хормонални примамки, ама по сигнал на Агрозащита се пръскали, иначе не можело да се улучи момента. С една дума - нищо. Инсектициди пръскам като пръскам рози, или храсти , или дървета,дано го улуча тоя момент, отрових ги тия овошки, полза няма.
Знаете ли каква е тая магия, дето ще ги изтрепе? :snif:
dqnkov
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Юни 13, '13, 15:54

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от dqnkov »

Здравейте на всички. Имам разсадник в село Михалци, обл. Велико Търново. Имам голямо разнообразие от овощни дръвчета включително и синя кайсия. Есента ми предстои изваждане на дръвчетата, така че ако някой се интересува може да ме търси. Казвам се Иван Дянков- 0886/840076, 0879/123227. http://www.dqnkov.alle.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от jozefin »

За огнен пригор какви препарати ще препоръчате и въобще има ли смисъл да се пръска?
А за сачмянка?
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от rumivarna »

jozefin написа:За огнен пригор какви препарати ще препоръчате и въобще има ли смисъл да се пръска?
А за сачмянка?
Основно с мед съдържащ препарат се пръска, но режеш всичко засегнато до здраво, поне на 0.20см. надолу :daaa: Имаш този ужас с крушата ни и след такава резитба и 2-3 пъти пръскане с купроцин и фунгуран през 10 дни се оправи. Тази година няма и следа от пригора :stiskam: Непременно да се дезинфекцират ножиците след всеки срез :!:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от jozefin »

И при нас болното дърво е круша. Дано не се разпростре на други дървета.
Благодаря!
dal

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от dal »

Изображение
Изображениенещата са сериозни
така са всичките сливи в двора , а тази година зреят по рано...
мх , ракийка :nod:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от johnstalker »

И тук са така.. стига с таз рИкия! Какво ще кажеш за стотици компоти от сливи? :hihihi:
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от kesten »

питах в темата за болести и вредители при цветята за моята японска вишна, но нали милата не е цвете или декоративен храст спецовете не можаха да й помогнат.

тя на практика си е плодно дръвче, само че стерилно. Та моля.... :oops: :eeeh: някой може ли да й помогне.

има странни израстъци по върховете на клоните -хем листа, хем не точно. Прилича на нацепено листо на края с нещо като топченце и едни образования по кората, които май били въшки.

Пръскам буквално всяка седмица с различен инсектицид /та белки някой хване и нацеля верния момент в размножаването ../ от вече месец, но ефект май нулев :cry: :cry: :cry:

Изображение

Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от nadin »

kesten написа:питах в темата за болести и вредители при цветята за моята японска вишна, но нали милата не е цвете или декоративен храст спецовете не можаха да й помогнат.

тя на практика си е плодно дръвче, само че стерилно. Та моля.... :oops: :eeeh: някой може ли да й помогне.

има странни израстъци по върховете на клоните -хем листа, хем не точно. Прилича на нацепено листо на края с нещо като топченце и едни образования по кората, които май били въшки.

Пръскам буквално всяка седмица с различен инсектицид /та белки някой хване и нацеля верния момент в размножаването ../ от вече месец, но ефект май нулев :cry: :cry: :cry:

Изображение

Изображение
За това по кората не знам, но аз съм виждала подобни нарязани листенца по върховете на силните леторасли на черешите и това не им пречи въобще. Така че си мисля че това не е проблем за дървото. Ти нали не си виждала нещото дето да ти прави листата такива. Спри да пръскаш за малко и изчакай да видиш как ще се чувства дъвото. Дали ще се появи някакъв друг проблем, окапване, жълтеене, други дупки по листата и т.н.
dal

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от dal »

johnstalker написа:И тук са така.. стига с таз рИкия! Какво ще кажеш за стотици компоти от сливи? :hihihi:
:lol: "компот от сливи "- ще рече некой че си админ на автофорум :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”