Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от gora »

Да почваме ли резитбите? Какво ще кажете? Или засега да си поприказваме за трионите:), то си е подготовка и това. Аз се сдобих с един трион - съвършенство!
Изображение
"Бъдещето не е това, което беше"
Deleted User 1445

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 1445 »

Момичета и момчета, моля за малко помощ. Има ли сорт нискостеблена череша и откъде може да си купи. Благодаря много :tzvetentze:
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от prijatel62 »

gora написа: Дек 26, '18, 20:34
prijatel62 написа: Дек 26, '18, 12:29 Слаборастящ? На пример - храстовидната Петровка(имам създадено дърво с нея като междинник). Може да се опита и с някой сорт от "спър" тип.
А за издънките - е, не може всичко хубаво на едно място. :dovolen: Не много, но все пак избиват. И това явление е обратно пропорционално на силата на растеж на присадника след междинника.
А какво ще кажеш за ограничаване на силния растеж чрез зелена/лятна резитба. Присадка на междинник _ за неопитните това е удвояване на риска за неуспех :| .
Едва ли ще има същия ефект. Но ще се получи както в приказката за тримата братя и златната ябълка - на мястото на всяка отсечена ламска глава излизат по 3 нови.
В същност отглеждането на дърво с междинник не е трудно, ако се спазват тези лесни условия. И ще спасиш дръвчето от падане, както често се случва при клоновите подложки.
Ябълковата клонова подложка М26 също е подходяща за междинник. СФиркай, gora, ако ти попадне в ръчичките.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Deleted User 5366

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 5366 »

gora написа: Дек 27, '18, 09:40 Да почваме ли резитбите? Какво ще кажете? Или засега да си поприказваме за трионите:), то си е подготовка и това. Аз се сдобих с един трион - съвършенство!
Изображение
Честито! Великолепни инструменти правеха онези в Сандвик. Дано наследниците са приели целия майсторлък. От доста време съм се откъснал от темата режещи инструменти за дърво и нямам представа за възможностите на BAHCO. :stiskam:
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Пламен »

А ножиците на тази фирма дали са хубави, или Felco е марката за ножици? Пробвал сън разни модели на Гардена, Фискарс, Бергер, но не съм открил идеалната.
Deleted User 5366

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 5366 »

Пламен написа: Дек 27, '18, 21:13 А ножиците на тази фирма дали са хубави, или Felco е марката за ножици? Пробвал сън разни модели на Гардена, Фискарс, Бергер, но не съм открил идеалната.
Ако са продължили добрите традиции на Сандвик, значи са над световното равнище. Сандвик маркираха инструментите си с лазер. Би трябвало и BAHCO да прилагат това. За проверка топваш памуче в спирт и търкаш надписите по острието. Ментето се размазва.
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от gora »

За триона на снимката - имам го от миналата година, реже клони с дебелина 20 и повече см с минимално усилие. Щилката "сухи пасти да яде :D". Изумителна работа! Но при прасковите прави поразии - без да искам унищожавам много дървесина..Тази година ще взема овощарски ножици с телескопичните дръжки. За обикновените лозарски/овощарски ножици на Bancho - не знам как са. Според мен е много важно как прилягат в ръката и дали горното острие е тънко и остро.
"Бъдещето не е това, което беше"
sasha

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от sasha »

Nini написа: Дек 27, '18, 14:43 Момичета и момчета, моля за малко помощ. Има ли сорт нискостеблена череша и откъде може да си купи. Благодаря много :tzvetentze:
http://exoticplantsbg.com/ Небезизвестния Таралас, наблизо ти е :ieeemyzh:
Deleted User 1445

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 1445 »

Саше, благодаря много :tzeluvka:
Аз поразгледах темата, писано е много, ориентирах се, какви, къде, демек знам вече какво търся :lol:
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от gora »

Присадки :D
"Бъдещето не е това, което беше"
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”