Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от vlax »

А бе да питам,много ябълки тази година,утре ще пръскам пак за ябълковия плодов червей с Децис,то не бяха първо ,второ ,трето .... поколение,мисля да е за последно или греша?
Като се зачетох сега за Дециса и изникна това
Ограничения при употреба: да не се третира при температура над 25°С.
Мога ли да пръскам с него като е жега сега или това се отнася за температурата в момента на пръскане?
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от apis »

В момента на пръскане.
Deleted User 4608

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 4608 »

Vlax, как можеш да ги ядеш тези ябълки после? Направо ме уби!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от venetka70 »

tanasaki написа: Авг 11, '18, 18:05 Само споделям какво съм виждал из пловдивските разсадници.
В разсадника на п-р Живондов имаше Гигантски Ван. По думите му има същите качества на Ван, но е с 3-4 грама по-голяма

В съседния разсадник на Стамен Попов имаше "Жълта" хрущялка имаше си деуго име, но не го помня. Жълтото съм го сложил в кавички защото имала съвсем слабо зачервяване. По вкусови качества превъзхождало другите жълти сортове и ако не бъркам беше по-ранна от тях, което ще рече, че е със средна беритбеност.
Живондов? Аз макар и от Пловдив явно съм неориентирана кой е това. Погледнах в интернет. Това разсадника на овощарския институт ли е tanasaki???
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от venetka70 »

prijatel62 написа: Авг 11, '18, 16:14 "Стела"+"Скеена"+"Суит харт"=красота! Само да има място човек...))
Целият този отбор юнаци е самоопрашващ.
Въх, толкова череши не ще засадим! Какво ще ги правим после??
То място има / засега празно и голямо 1,2 декара / , ама тоя път се опитваме да си поставим сами ограничения в имането на дървета, че взеха да ни се изчерпват силите и възможностите нещо напоследък.
Пък аз съм и върл любител на вишните, трябва и това да добавя, за да си угодя на .... тумбака. А се чудя вишна ли, вишнап ли :hmmm: :hmmm:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от zeleno »

Благодаря gora :!:
тези бяха първите на които попаднах , когато започнах да търся , но останах с впечатление , че са с насоченост - бубарство и само това
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от vlax »

apis написа: Авг 11, '18, 18:20 В момента на пръскане.
И аз така си мислех.
alys написа: Авг 11, '18, 18:25 Vlax, как можеш да ги ядеш тези ябълки после? Направо ме уби!
Спокойно ,жена ми ги яде.Майтап.
Че какво им има на ябълките,дециса е контактен,къс карантинен срок.Ако не ги пръскам до наесен всичко ще е на земята.Какво да ги правя.Аз правя само гроздова ракия.
Какво имаш в предвид?
Deleted User 4608

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 4608 »

Децисът разяжда пластмаса. :) За ябълките не знам. Ние не пръскаме, а когато е наедрял плодът пък съвсем. Ама щом жената ги яде... :D
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от vlax »

alys написа: Авг 11, '18, 19:23 Ама щом жената ги яде... :D
Означава,че стават за ядене.
alys написа: Авг 11, '18, 19:23Децисът разяжда пластмаса. :)
Това пък откъде го измисли,или си чела някъде.
И кой от многото видове пластмаса?
Днес го купих,но не беше в стъклено шише. :shock:
Deleted User 4608

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 4608 »

Писах от телефона и поради селския нет, ми се изгуби написаното и затова остана съвсем лаконично.
Преди няколко години реших да напръскам една млада ябълка с Децис, защото имаше въшки. Имам електронна мерителна лъжичка, като частта, в която се мери, е пластмасова, полупрозрачна с кафеникав оттенък. Сипвам аз препарат, за да измеря милилитрите и после в пръскачката. Какво да видя - лъжичката станала една такава лепкава, все едно съм сипала някакъв разтворител за пластмаса. После смених накрайника, за да мога да ползвам лъжичката. Чак тази година тази ябълка има няколко ябълки, а когато пръсках, беше съвсем в млада възраст. Просто не мога да си представя, че ще пръскаме плодовете, които аха и ще ядем. Да пръскаш преди цъфтеж пак иди-дойди, макар ние и това да не правим. Не сме точно пример за подражание, мисля, че може малко да се ползва химия.
Vlax, извини ме за вмешателството, но като прочета Децис и ми става лошо. :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”