Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

mimilisa написа:
hosta127 написа:mimilisaу с какво ги пръскаш сега, и аз трябва да напръскам ,с бордолезов разтвор ли ?
Трето пръскане правя с бордолезов и акарзин. Обливаш хубаво дървесината и по клончетата колкото можеш. Направо не повярвах като видях че на по-високото не виждам топчетата смола. :ieeee:
благодаря , може ли да ми кажеш пропорциите за водата и ги смесваш двата препарата , така ли че аз до сега не съм пръскала ,комшията ми го прави но тази година го няма :idea1:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

ето го бебето от преди 3 години , от този огромен бадем за който говорех по-рано, имаше едно пораснало семеначе което прибрах при мен , ,много бързо порасна и за първа година цъфти, не очаквах да го направи толкова скоро, нали от семка цъфтят по-късно на 5-6 година, имам и кайсия и череша от семеначета, те не цъфнаха докато не станаха големи дървета някъде след 5 тата година , а това толкова много се е забързало ,че не мога да повярвам ...днес като го видях направо се изненадах, защото майката още не е цъфнала ,а то милото .... :ieeee:

Изображение



има два цвята отворени но снимките нещо не са като хората ,а иначе е отрупано с пъпчици

Изображение

беше няколко сантиметра бебенце преди две години, трета му е :daaa:

Изображение

нищо не му режа, не знам как и дали да се намесвам с оформянето , какво трябва да почиствам и има ли нужда :hmmm: за сега го оставям само да се оправя , не го торя , не го поливам ... ако има нужда ще помагам ...
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от ivrabetsa »

Отстрани само клоните които растат на вътре в короната!
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

ivrabetsa написа:Отстрани само клоните които растат на вътре в короната!
аха , добре благодаря, :daaa: забелязах че някои сами си падат още на есен , но и аз ще почистя да е култивирано все пак :D нали е много сладко бебчето :P такъв сладур не съм имала имам два бадема купени преди три години от рассадник , но те са по малки и хич не наддават и много са капризни ... никакви ги няма още да цъфтят Искам да попитам, след като цъфти нали значи че ще има бадемчета ?
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 22 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от нина »

Това че има цветчета, все още не означава че ще има и плод. Освен това знам, че млади дръвчета не се оставят да вържат плод, за да им отива силата за кореновата система, а не за изхранване на плода.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

нина написа:Това че има цветчета, все още не означава че ще има и плод. Освен това знам, че млади дръвчета не се оставят да вържат плод, за да им отива силата за кореновата система, а не за изхранване на плода.
ахааааааааааааа, така ли било , :o :o :o и аз какво да правя сега с тоя цвят да го обрула ли + Миналата година имах едно дръвче купено втора тодина е по-малко по размери но цъфна и върза две бадема само но бяха сухи и паднаха . а тоя какво да го правя ако иска да върже, да късам плода или
цвета още ?
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от tanasaki »

Остави ги. Всичките! Ако има излишни то ще си ги изхвърли. Като гледам не ти е толкова малко дървото, че да го претовариш. Ако ги оставиш есента ще видиш дали стават за ядене или ще са горчиви. И след това ще решаваш дали ще го присаждаш или не.
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

tanasaki написа:Остави ги. Всичките! Ако има излишни то ще си ги изхвърли. Като гледам не ти е толкова малко дървото, че да го претовариш. Ако ги оставиш есента ще видиш дали стават за ядене или ще са горчиви. И след това ще решаваш дали ще го присаждаш или не.
добре, ама те и горчиви да са пак вършат работа даже много , лекарство са витамин Б 17 ,много е скъп и от кога не съм яла горчиви бадеми .... :hihihi: Тоя бебчо е на анй-голямата почит при мене, подарен и доверен ми е от майка му ,старата бадемка която много обичам ,но която е вече стара и си отива , но на раздяла ми остави този подарък да се грижа за него и да го обичам както обичах нея .
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от kim »

Според вас това крушово дръвче ще го бъде ли или не? Да го вадя или да се опитам да го лекувам някак?
Това е цепнатина на ствола.

Изображение

Изображение

Забелязах, че има и на няколко места по клоните. От какво ли се е получило това?

Изображение

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от tanasaki »

Това да не е Пас Красан? И трите ми дървета го имаха преди около три години и след това се оравиха. Като предпазна мярка можеш малко над горния край да напавиш хоризонтален нарез на кората, за да се предотврати продължаващото разцепване на кората. Лятото можеш да изрежеш мъртвата кора до здраво.
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”