Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 5366

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 5366 »

vanina_g написа:
peterstamov написа:Как с найлон .......... ще погубите дръвчетата
Ама това е лента найлонова, мноооого хлабаво увита около дръвчето - за да предпази от зайци и други животинки - ние сме до гората и ограда почти няма, та затова, да ги предпазим. Аз съм виждала така увити през зимата в селото, пък и на други места,
не ми се вярва чак да ги погубим... :oops:
Но ще ви послушам и ще ги открия, само в долната част ще оставя педя от лентата като предпазна мярка :daaa:
И ще потърся от тази предпазна мрежа! Благодаря още веднъж! :tzvetentze:
Мрежа се слага, за да не се налага да се сваля през лятото. Във Вашият случай просто трябва да се свали найлона напролет и на есен да се сложи отново. Добра работа върши гаца със ситни отвори, вместо специална мрежа против зайци.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от vanina_g »

Благодаря Станимир! Значи не сме я оплескали много ...
Аз я проверих тая мрежа - ми то само големи "опаковки" - по 10 - 12 кг - около 100 метра, от 0,50 до 0,70 лв. метъра! продават и ми излиза доста солено за три дръвчета :shock:
И благодарско за идеята за гацата, сега да видим от нея дали ще намеря, ако не - откривам ги до някъде, и на пролет махам найлона! :daaa:
Благодаря на всички за мненията! :tzvetentze:
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от peterstamov »

Отдавна съм го измислил - армираща мрежа за топло изолация и телбод. Продават на метър! Остана да го патентовам ! :dovolen:
Пък под найлона ако стане някаква соларизация не ми се мисли. Така едно хубаво слънце през януари и под найлона 20-30°С а после вечерта минус 15????? Какво правим???
May the Force be with You!
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от vanina_g »

https://www.home-max.bg/armirasta-mreja-145gr-m2/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://baumarket.bg/product/fasadna_mre ... _ch_50sqm/" onclick="window.open(this.href);return false;

....
peterstamov, май все на цели ролки я продават :hmmmmmm:
Поне в големите магазини. Ще проверя в нашия кварталния, дано има на метър. Благодаря за идеята и на теб!

А "Какво правим" ми прозвуча малко ... Аз затова и питам, за да разбера какво да правя.
И вече на няколко пъти благодарих на всички, с което мисля, че дискусията би следвало да е приключила.
:tzvetentze:
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Таралас »

aya_vhill написа:Щом с черница става, може ли да опитам този метод и със смокиня, или при нея е по-различно :hmmm:
https://www.facebook.com/44393396230850 ... 22/?type=3

в началото на страницата съм пуснал снимки как се вкореняват смокини през декември и януари, мероприятието е от 14 ти декември, днес 4 ти януари , 21 дни след операцията разсадихме смокините с едносантиметрови коренчета, успех
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
sequoia
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Юли 10, '13, 16:37

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от sequoia »

Имате ли опит с deep pipe irrigation, като начин на поливане и какво мислите?
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
кои ли тръби са за предпочитане - твърдите или гофрираните :hmmm:
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от wrong dreamer »

Аз поливам 6 дка лозе по сходен начин. Кажи какво те интересува. Тръбите са "каквито имаш", но не по тесни от 55мм. Дълбочината е в зависимост от растението. Ако е киви - на около 30 см дълбочина, ако е орех - отивай на 80 см. Дължината на тръбата е едно нещо, а дълбочината на дупката е друго. Моите стърчат на 40 см над земята. Не слагай тръбата много близо - поне на 1 метър, защото няма да формира корени, ако не "търси" водата. Отгоре можеш с капково което капе в тръбата. Слагаш 10 л вода на възрастно дърво, на седмица и расте като лудо. Аз поливам асмата 4 пъти на сезон, по 20 л на корен. На 150 см от корена. Дупките правя със моторен свредел с 20 см диаметър. когато поливам дупката сама се запълва.
Трябва да знаеш, че причините са - няма росни корени, няма трева защото отгоре е сухо, няма мана, защото няма изпарения. Няма гъбички, бактериални болести, няма пръскане и т.н. Не прави странични дупки. Долната е достатъчна.Вместо мрежа сложи парцал отгоре.
Все пак питай конкретно и ще ти дам подробности.
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от wrong dreamer »

Прегледах и трите - едното е прекалено / няма нужда от три иригатора на дърво, а само един /, другото изисква сериозно усилие с този чук, а третото е с много къса труба. Ако изсипеш 10 л вода на 30 см до 10 см под земята, тя ще направи мокро петно отгоре. Идеята е да е сухо, а водата да иде в корена.Затова не пробивам странични дупки. Ще се обмокри повърхността.
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от wrong dreamer »

При мен помага, но праскови ? Те не могат без вода. Идеята за тръбите работи против плевелите и гъбичните болести. Аз бих пресадил калеми от по ранозрейни сортове. За да ги обереш още юли. За мелиорацията се знае много малко от нас. Аз две години търсих информация из нета, но не намерих почти нищо важно на български. Израелците са мнооого напред. Тук идеята е водата да отиде там където трябва.
Ако не ти е скъпо, след като направиш дупките, хвърли по една шепа от онзи гранулат дето адсорбира вода. Аква-нещо си . Фирмата дето го продава е Старозагорска - Фермер 2000 . Не е за вярване, но в жегите задържа влагата до 3 седмици. Абе няма да оставиш реколтата да пропадне - зная. На 30,40 праскови по 10 л - 400 л вода. Може да се закара от някъде. Преди моя сондаж, карах от къщи по 300 л на ден, цяло лято. А имах и домати и люти чушки...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от zeleno »

тук бая ще оспамя темата , щото си има тема за поливките , а ма , дали ще може с такова вкопано шише с вода да си поливам иглолистните :hmmm:
някой има ли опит , резултати :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”