ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

Зарзавата ми е буренясал,не го плевя щото има щир и тученица.
То може и някой друг бурен да има,но по картинките в предните сайтове не се ориентирам.
И затова,ако някой има интересен бурен да го снима.
Сега ще чета за седмолист,компасна салата,мотовилка.А кои са тези кръстоцветни-синап и листно зеле ли ?
Бяхме купили една горчица(има и тема за нея)и само аз си пиша,а тази година не съм я сяла.
А баница става хубава и с листно цвекло.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

Седмолист - с вкус на моркови.На външен вид много ми прилича на ароматна лазаркиня.
Мотовилка - с вкус на орехи.Прилича на външен вид на тученица,но е сладка.
Компасна салата - с горчив вкус.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

http://ve-gea.blogspot.bg
Отново тук гледам кострец(зохос) - това не е ли тази компасна салата ?
Слез - знаех,че е билка,но не знаех,че се готви.А и това,че подтиска глада и жаждата !
Ружа - като гледам снимката,това не е тревиста ружа,а може би е дървесна ружа ?
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от ln_none »

Различни са костреца и компаската, компаската е всъщност дива маруля. Яде се сурова в салата, взимат се млади листенца(връхчета), те не горчат. Слезът като се готви става малко лигав, като бамя.
Сега вече е малко късно за повечето зеленолистни, поодъртяли са, а и като почнат да цъфтят им се променя вкусът и хранителният състав.
Доста вкусна е лъжичината, тя може да се бере и цъфнала. Мирише на чесън. Живовляк има по цяло лято, от него съм правила чипс, става. Нигелата при мен сега тъкмо прави семена, те пък стават за поръска на салати и др.
Deleted User 4608

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Deleted User 4608 »

Може ли да снимаш нигелата? Така и не успях да я завъдя.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Di_Va »

Алис, чак не ми се вярва точно ниегела да не си завъдила!
Аз преди няколко години ръснах на шега едно пакетче, явно в подходящото време е било, и сега се самозасява дори прекалено! Бях решила да събирам семена, за да ползвам като подправка, но ми се видя много пипкаво и се отказах. При мен вече прецъфтя, като узреят семенцата мога да ти изпратя, ако искаш.
Deleted User 4608

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Deleted User 4608 »

Ноне, не се сетих, че е пипкаво събирането на семена. Благодаря ти, не искам. Разбрах всичко :).
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от ln_none »

Пипкаво е, ако събираш като мравка за зимата ;) Идеята е ей-така да си къснеш 2-3 кутийки като има и да си поръсиш. Пресните семена имат интересен дъх, който в сушените не го усещам. Моите семена са от хранителен магазин (за ядки), от там си взимам и лен, и кориандър, добре никнат, а излизат супер евтино. При мен нигелата иска много слънце, иначе остава дребна и зеленикава, друго нищо не иска.

Изображение

Апис, за теб снимах и една компаска, но кострец няма в момента. Тази вече не е хубава, много е израсла.

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от МГХ »

Този последният бурен как цъфти? Компаска, де. Май непрекъснато го скубя в градината и много му се ядосвам. С дребни жълтички цветчета ли?
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от ln_none »

Да, дребни и жълти, но и сончусите, т.е. костреците, са с такива. На компаската май най-специфичното са бодличките по централната жилка отдолу на листата.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”