ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от МГХ »

zeleno написа: Юли 6, '18, 16:21 от четвъртък в Лидл ще продават тученица по 5.99 в Р9 , като гледам
:lol:
Вчера гледам в едното сандъче със съкъзчета нещо много сочно и едричко. Помислих , че е калдаръмче. А то, тученица като за цяла манджа. Замина в кошчето. Можех да изкарам 5.99 лв. :lol: :lol: :lol:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

In_none , набрах листа от компасна салата.
Нарязах,овкусих със сол,олио,оцет.Имаше съвсем лека горчива нотка,като че ли по слаба от радиката.
Ще направя и от радика,но с по млади листа,както ти писа.
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от sylay »

Да ви кажа не знам дали това е случайност или не, обаче си купих 3 корена планинска мащерка: 2 от англичанина и 1 от Зелена Пролет май беше... не си спомням. И сега цъфтят - единия храст в ЛИЛАВО, а другия в БЯЛО.
Че са мащерки е безспорен факт. Щях да снимам, но се отплеснах в работа и забравих...
Това нормално ли е? При вас как е?
Нещо такова е:
Изображение Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от МГХ »

Различно цъфти. На полето има по-тъмна, по-светла и почти бяла. Все мащерка. Имало 350 вида.
Цветовете са в гъсти терминални съцветия с неравни чашки с триделна горна устна и цепната долна устна. Венчето е тубуларно, дълго 4-10 mm, бяло, розово или виолетово.
Обикновената мащерка (T. vulgaris) е широко използвана зелена подправка. Тя идва от Средиземноморието и е най-подходяща за добре отводнени почви и обича да расте на слънце.
Кимовата мащерка (T. herba-barona) се използва както като подправка, така и като декоративно растение и има силна миризма на ким.
Цитрусовата мащерка (T. x citriodorus) (T. pulegioides x T. vulgaris) също е популярна подправка, със сортове, селектирани с миризмата на различни цитрусови плодове.
Дивата мащерка (Thymus serpyllum) и мъхнатата мащерка (T. pseudolanuginosus) не са подправки, но са атрактивни декоративни и лечебни растения.
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от sylay »

Боже мой! Мащерка ли съм писала???!!!
Имах в предвид ЧУБРИЦА /планинска, балканска, зимна, winter savory, satureja montana/.
Мащерките знам че са с различни нюанси. Чубрицата ми обаче цъфти различно, горе-долу като на снимките в предишния ми пост.
Извинете за заблудата. За тях питах дали е нормално.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Миша »

Чубриците също са много видове, зависи от кой район са, в момента ми цъфти високата с бял цвят, пълзящата със син цвят цъфти в края на пролетта, цитрусовите чубрици в момента напъпват
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от venetka70 »

Охх, Мише!! Подстрекателка си.

До сега имах само два вида чубрица, за сметка на мащерките, които са незнайно колко вида в градината ми.
Сега ще трябва и чубриците да разнообразявам. Това чудо цитрусова чубрица къде може да се намери??? Подскажи моля те. :tzeluvka: :tzeluvka:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Миша »

Ами аз ги имам :mrgreen: , едната мирише на лимон, другата още не мога да я определя, лимонената вече преживя две зими, за другата не гарантирам .

Като съм тръгнала да подстрекавам :angelche: , тази година пробвах почвопокривната корсиканска мента,Menthe Corse, абсолютно мента си е, но е висока едва 3 см, за сега я гледам в саксийки, расте страшно бързо , предстои да видя как ще презимува, на места я дават , че издържа до -23, на места до -17.

Изображение

идеална за саксии
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Daniela Pargu »

Ииии :potekoha:
Ще я дебна тази мента :sbandit: :sbandit:
Мише, научи я да зимува тук :angelche:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от МГХ »

Аз пък ще дебна чубриците, че я обичам тази подправка. Имам обикновена и балканска. Хич и не съм обръщала внимание за други.
В кулинарията навсякъде се използва основно вида Satureja hortensis или лятна (градинска) чубрица, а също и Satureja montana (балканска или планинска чубрица), докато в традиционната медицина най-широко приложение намират Satureja douglasii (или Yerba Buena) – в Америка и Satureja thymbra – в Средиземноморието и нашите географски райони. И двете билки съдържат значителни количества карвакрол и тимол – есенциални масла от типа на фенолите.
Мише, искам лимонена, щом е зимоустойчива. Когато имаш готовност.
Вчера направих за втори път песто от лимонов босилек. Правя по едно бурканче и го излапваме за нула време. С малко бадемови ядки, кашкавал, олио и лимонов сок. В блендера.
Внимателно късам връхчетата на растенията, за да не цъфтят и да се разклонят. Мисля, че поне още веднъж ще има за бране и после ще ги оставя да направят семена.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”