ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Daniela Pargu »

Не,не изсъхва!
Сплесква се от снеговете- затова подлагам от подрязването на иглолистните клонки около коренчетата.
Пролет се стабилизират :stiskam: :daaa: Тогава изрязвам ,ако има увредени :daaa:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

Моя мурсалски чай нали изсъхна по време на големите дъждове и след това беше покарал много хубаво.
И наново всичко изсъхна,и то през сухия период когато не валеше,и петте туфи дружно.Незнам дали ще покара отново.
При вас така ли се редуват изсъхвания и покарвания ? По този начин едва ли ще успява да го докарва до цвят ?
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

Всяка година на 1 август(началото на богородичния пост) се освещава босилека.
И всички хора носят огромни букети с босилек за освещаване(повечето са си го засаждали лично),
след това си го взимат,дават на тези които не са успяли да си занесат.
В православната черква босилека се използва при освещаване на водата -
чрез него силата на кръста пази водата.
Свещенникът каза,че във всяка китка за освещаване трябва да има червено мушкато,здравец
и задължително босилек,завързани с червен конец.
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от sylay »

Виж тииии!
Пра пра дядо ми е бил свещенник от род на свещенници, но това не го знаех.
Благодаря apis!
Човек винаги може да научи нещо ново и се учи цял живот. Все съм чувала, че го носят на гробищата/босилека/, но така и не разбрах, защо пък точно босилек?! Мой колега 'традиционалист' не ще и да чуе за него....миришело му на 'гробища'.
:nod:
Няма майтап, но страшно си пасва с домати, а и пестото не е за изхвърляне.

Това, което знам от 1 българка от Пловдив, омъжена от много години в Скопие е друго приложение на босилека - при ШАРКА!
Слага се 1 клонче босилек под възглавницата на детето и за 1 нощ шарката избива. Тормоза свършва!
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от ln_none »

Някой гледа ли девисил в саксия? Имам две саксийки, тазгодишен, и се чудя за зимата да го прибирам ли или как? Много ми е скъп на сърцето, едвам го отгледах :angel2:
Deleted User 4608

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Deleted User 4608 »

На твое място бих вкопала в земята саксийката. Иначе имам девисил и нищо му няма зимата, пониква си през пролетта. Дори местих част от него, прихваща се без бой. :)
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от ln_none »

Вкопаването за да не измръзне ли беше? Мен повече ме е страх да не изсъхне, понеже това е, което принципно се случва с девисилите, дето садя в градината. И тези в саксията цяло лято едвам кретаха и едва от месец някъде дръпнаха малко. При теб е по-хладно и влажно, приятно му е :dovolen:
Deleted User 4608

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Deleted User 4608 »

Моят е на поливка. В земята, според мене, няма да съхне толкова бързо както отгоре. Като пробвах домати в саксия, ми не си е работа, съхнат много бързо. За да не измръзне също в земята ще е по-добре.
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 22 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от нина »

Моят си го гледам в градината, зимата не го поливам и не измръзва, напролет пак си расте. Щом имаш две саксийки, защо не пробваш и по двата начина?
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от marka »

Кой иска семена от лобода?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”