ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от sylay »

Breda написа: Юли 23, '18, 20:37 Толкова е красив и ароматен този босилек,че въобще не го употребявам,само съзерцавам и душа
.... и добре правиш, че не го употребяваш. Не е кой знае какво на вкус. Зеления във всичките му форми е по-добър, вкючително дребнолистния, който на мен ми е любим. Но всичко е въпрос на вкус. Тази година и аз си купих корени от 'лилавия'. Много красив стана, но на вкус ....
:| има още какво да се желае. Зеления му събрат го задминава.

МГХ, ти този риган на каква височина го подрязваш?
Много го обичам. Тази година си купих същия и го засадих в земята, обаче нещо не върви. Нито расте - нито умира.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от venetka70 »

А аз вече трети купен корен от жълтия риган уморявам. И на село засадих, и там провал!!!

Какво му е по специфичното в отглеждането?? Зелените му събратя и на село, и в Пловдив растат без проблем, а жълтите все умират. Явно искат нещо различно, но не съм наясно какво. А помня при Calico имаше много голяма и красива туфа от него и все още ми е пред очите и си мечтая и аз за подобно нещо. Помагайте със съвети моля.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от sylay »

В Пловдив в саксия съм гледала БЯЛ Гръцки Риган - без проблем. Мислех, че в земята на село ще върви по-добре, обаче странно, оказа се, че не е така. Купих доста големи растения от Бриколажа на Гарата, но явно малките се захващат по-добре.

От ШИВЕС-а обаче съм много доволна, когато е засаден в земята. В саксия все не можех да му угодя и все умираше, въпреки съветите, които ми давахте тук във форума. Тази пролет си купих от Кауфланда 1 саксия шивес, разделих я на 3 туфички и в земята. Вече 2 или 3 пъти съм го рязаха до основи и за седмица-две пак пониква.
Обръщам внимание, че всики подправки от БИЛКОВАТА ЛЕХА са ми засадени тази пролет.
ЕХИНАЦЕЯТА ми цъфти в леко розово.
Все си мислех, че имам МОНАРДА, обаче в бързината покрай засаждането на многото билки съм я пропуснала някак.
Както и да е! Което оцелее през тази зима и се разгърне следващата пролет, то ще определи фасона на КУХНЕНСКАТА леха(билкова леха).
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от МГХ »

sylay написа: Юли 30, '18, 10:06
МГХ, ти този риган на каква височина го подрязваш?
Много го обичам. Тази година си купих същия и го засадих в земята, обаче нещо не върви. Нито расте - нито умира.
Той е нисичък. Не повече от 25 см. На пълно слънце е , точно до вадата с водата от чешмата. Като цъфне режа стрък около 10-12 см с цъфналото. Красива туфа е. Малко преди цъфтеж, вече е разрошен и не толкова стегната туфа. Имам и на балкона в сандъче на силно слънце.
А белият риган ще трябва да го разсаждам точно през август, защото ще отидем с децата на море и на балкана ще съм чак на 11.08.
РОУЗ

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от РОУЗ »

Ако това е жълтият, при мен е на почти пълна сянка, при почти неполивни условия, преди месец изхвърлих по една кофа от жълтия и една от лилавия, иначе само за 2-3 месеца , заедно с маточината, ми завземат цялата билкова градинка.
Изображение

Заради обилните дъждове не мога да насмогна на билките , режа, суша, режа, суша...мога сергия да отворя наесен :lol: , многогодишната чубрица:

Изображение

Втора реколта мащерка, включително и по околните поляни събирах:
Изображение

Малко профански въпрос :oops: , но розмаринът кога се бере и суши и кои части?
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от dany »

Мисля, че на розмарина се ползват само игличките при сушене. Когато готвя с пресен розмарин слагам цялото клонче върху картофките например, после става препечен и хрупкав, и много вкусен поне за мен😄.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 166 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от dung »

На пролет си купих разсад мурсалски чай по обява в интернет.
Колкото повече расте, обаче, толкова повече ми прилича на заешко ухо /стахис/ :hmmm:
Каква е разликата между двете растения? Как да разбера дали най-после си имам мурсалски чай?

Изображение

Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Breda »

Мурсалски чай си имаш,няма как да го сбъркаш по аромата,листата му са силно ароматни ,точно като цветовете и са по-тесни и дребни от заешкото ухо
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 166 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от dung »

Благодаря ти, Breda! :gush:
Ходих да ги душа :nod: Заешкото ухо не мирише на нищо. Мурсалският чай има аромат, макар и не много силен. Напомня ми малко аромата на розмарин.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

Мурсалския чай направи големи туфи,дори очаквах да цъфне.Първата година след засаждане дали цъфти ?
И въпреки че не опира на земята,а на камъчета,от тези ежедневни валежи няма и помен от тези туфи.
Всичко покафеня,направо се размаза.Сега гледам малки зелени пъпчици са покарали.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”