ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от sylay »

nadin написа: Май 31, '18, 22:00 Да докладвам взех си френския естрагон от англичанина. Като визия няма много разлика с другия осве че може би листенцата са по-дебели. Но вкусът е различен. Има вкус на нещо средно между анасон и салвия, но не така силно изразен като при тях.
Като го потъркаш с ръце, мирише ли?

apis, не знам как дали става. Предполагам, че ДА, но лимонадата ще добие по-силен вкус. Има клипчета в youtube, където се представят много рецепти за тази лимонада.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от nadin »

онази с леко червеникавите жилки някаква пеперминд беше - MINT - CHOCOLATE PEPPERMINT
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от dany »

Естрагона ползвам за сега само за една рецепта. Цяло пиле, печено с кисело мляко и сос естрагон, по рецепта на Силвена Роу. Пилето се пече с масло(около 30 гр.), сол, поръсено с естрагон, и вода в тавичка в загрята фурна. Соса е от кисело мляко(800гр.), чесън(3 счукани скилидки), сол, бял пипер, пилешки бульон(300мл), яйце разбито, които се слагат в тенджера и се разбиват на гладка каша. Царевично брашно- 1суп.л се размива с 3-4 суп.л. вода и се добавя в тенджерата при останалите продукти. Слагат се на тих до умерен огън 12-15 минути, като разбъркваме през цялото време. 1/2 връзка естрагон се смила с пасатора на пюре добавя се към соса. В тенджерата се добавя и соса от печенето на пилето. Силвена съветва, да се сервира пилето с лъжица ориз и поляти със соса, аз замествам с марокански кус кус.
Пак от нейните рецепти е идеята яйцата по панагюрски да са с джоджан. Рецептата в книгата е забулени яйца с кисело мляко и червен пипер. Лично на мен много ми допада.
Относно ментите, поръчах почти от всички видове менти-някои имах от преди това. Всички са уникално интересни. Сложих ги в близост една до друга, ще видим с времето грешка ли е това.
Lois

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Lois »

Еййй, да срещна човек, който готви рецептите на Силвена! От Purple citrus and sweet perfume са, нали? Много интересни са всички.
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от dany »

Да, много я харесвам, макар и да са малко нещата, които съм правила (отделно, че все съм на диети)
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от sylay »

Точно тази пък с пилето и сос от естрагон не я намирам в рецептите и/На Силвена Роу/.
Не съм готвила нищо по нейна рецепта. Харесвате ли рецептите и или са странни?

Да сложа отзиви:
Растеднията на англичанина са много хубави и евтини. Препоръчвам! НО....
Естрагона ми се вижда РУСКИ. - НЕ МИРИШЕ при потъркване на листенцата.
Миналата година си поръчах френски и разликата между онзи и този беше голяма.
Казвам го за тези, които още не са поръчали... Не знам! Вие вземата последното решение.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

Имаше някакво странно предаване ,,Щипка сол,,(със Силвена Роу).

Няма ли някакъв френски сайт за оригинален френски естрагон ?
Миналата година от къде го поръча ? Измръзна ли ?
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от dany »

Намерих още един сайт, който твърди, че предлага именно френски естрагон. Обадих се имат наличен, 4 лв е растението, не зная размера на саксията. https://hobi-semena.com/estragon.html[url]
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

Това е Христо Христов от Шумен.Растения не см взимала от него,
но съм взимала семена няколко пъти през годините.
Доволна съм,много коректен е.
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от sylay »

dany написа: Юни 2, '18, 09:10 Намерих още един сайт, който твърди, че предлага именно френски естрагон. Обадих се имат наличен, 4 лв е растението, не зная размера на саксията. https://hobi-semena.com/estragon.html[url]
Точно от този сайт си го взех и френския естерагон apis. Естрагона през зимата се скривал, през лятото пониквал. Моя го гледах в саксия. През зимата на стълбището във входа на блока. Зимата беше и мека. Просто тази пролет не изникна отново. Обаче разликата между него и този на англичаниа е голяма. Онзи като го потъркаш с пръсти миришеше, а този сегашния - НЕ!
Руския започва да мирише чак в ястията. Както и да е! Вече го засадих.
Иначе растенията на англичанина са доста добре отгледани и си заслижават. Мащерката му е чудесна.
В предната страница писах какво точно си поръчах от него. Минах се само с естрагона, а не ми се звъни повече на този човек от хоби и семена. Поне не и тази година. Изтощена съм вече. Другата година може!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”