ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от dung »

И на мен 10 бр. са ми много. Ако някой иска може да му отстъпя 5 бр.
Ако ли не, вземам си ги десетте.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Breda »

Взех си мурсалски чай 20 корена от тук http://mursalski.com/razsadnik/razsad-mursalski-tchay/" onclick="window.open(this.href);return false; Бяха едни хилави миниатюрни коренчета,оформиха големи здрави туфи.Не е цъфтял тази година,но човекът ми обясни,че цъфтял на втората година от засаждането.Каза ми да полея 200 гр вода на корен при засаждането и после каквото Бог даде.Някак си не повярвах и го поливах в началото редовно,но линееше,накрая разбрах,че обича сушата.Ужасно чувствителен на преовлажняване,листата залепват за почвата и гният,добре се чувстав с камъчетата,дренират и не позволяват допир с мокра почва,особено при дъждове.Продавачът също ми каза,че важно условие е да няма треви и бурени около него.


Изображение

Изображение
лалесъм

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от лалесъм »

Бреда, благодаря много за нагледното инфо :tzvetentze: Изключително ще ми е полезно :daaa:
Deleted User 2919

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Deleted User 2919 »

<< Re: Мурсалски чай
Мнениеот Alpina » 07 мар 2012, 21:15

Aз съм сяла мурсалски чай няколко пъти. Сяла съм си от вносни семена от Германия, защото в Бг е защитен и е трудно да доказвам произход, сяла съм от семена изпратени ми от моя приятелка от Родопите, която си го отглежда в градината и накрая съм сяла от семена, събрани от мое растение, което съм си отгледала. Всички семена никнат. Успешно ми е никнал на топло, но напоследък мъж ми го зася няколко пъти през зимата и след студения период покълна много добре и дружно през пролетта. Съветвам те да го засееш на топло, а ако не поникне за 2 седмици, да изкара студен период в хладилника за 2 седмици и после пак на топло. При отглеждане в градината се избира слънчево, проветриво и дренирано място с лека почва, даже най-добре на хълмче. Почвата за предпочитане да е по-бедна. Около растението се посипва поне 30 см в диаметър с чакъл, филц, бели камъчета - това го предпазва от прегряване и загниване в дъждовно време. Отглеждан в градина мурсалският чай расте и цъфти до есента. Най-много страда от излишната влага. Понякога при продължителни дъждове части от него могат да загният и загинат за броени дни. По-трудно е да се отглежда в саксия.
Форум на разсадник Зелена пролет

Re: Мурсалски чай
Мнениеот Alpina » 07 мар 2012, 21:33

Хълмчето е само заради нуждата от много добър дренаж. Аз имам у дома, засаден е в алпинеума на южно изложение, а на разсадника е на върха на една билкова спирала. Ако си дренираш почвата с добавяне на чакъл, малко пясък и пр., може да минеш и без хълмче. Посипката с камъчета и филц около него също е важна, защото мурсалският чай е силно окосмен и силен дъжд така го заплесква в калта, че после не става за бране, а също така това често е причина и да загнива. Той не расте изправен, поляга настрани и е много уязвим от излишната влага. >>
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от mariyanag »

Такаа, разсада е поръчан, както е заявен до този момент, утре пристига. Взимам и изпращам веднага с Еконт с наложен платеж - пратете ми адрес на лични.
За София можем да си спретнем срещичка в сряда след 17,30 някъде за получаване, ако не ви устройва - давайте адреси или казвайте как да се срещаме.
Трябва да се действа бързо - човекът от разсадника предпочете да го прати до офис на Спиди, за да не се разкарва с колата им цял ден по слънцето - това му бяха думите.

За саденето думите му бяха: " Сади се на 30см., на слънце, без тор, може да се полее в началото 1 -2 пъти, да се хване. После на сухо. Ако има трева- да се маха."
От мен толкоз- засега
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от mariyanag »

Отчет:
-с помощта на ММ получени- разсадчета на гол корен.
-изпратени с наложен платеж от името на ММ на всички, дали адреси, само на иврабеца ще изпратя утре.
-договорихме се с производителя на 0,80ст. на коренче, за транспорт до мен се получава 0,04ст на коренче:= за 10бр- 8,40лв., а за 5бр. 4,20 лв. , + доставката до вас. Мога да прикача таблица, ако искате - да е ясно и точно всичко.
-останаха съгражданките, момичета кажете кога и как ще си вземете вълшебното биле. Мога да ги взема утре на работа и по време или после да се видим в движение - както ви е удобно.
Ами това е.
Да ви се хване всичкия чай.
РОУЗ

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от РОУЗ »

Благодаря, Марианка! :tzeluvka: :tzvetentze:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от elmaz »

Марианче, страхотна си :tzvetentze:

Благодаря и на другите момичета за съветите :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от ins »

Много благодаря, Мариянче :gush: :tzeluvka: Нали няма да измръзне в студените зими на балкана :?:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от clock »

Мариянка и аз ти благодаря за тази възможност! :tzvetentze:
Ще се постараем да му угодим, пък дано му хареса при нас!
Благодаря ти! :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”