ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Оля »

Di_Va написа: Май 22, '18, 17:55 Оля, резенето от семена ли е?
Съседка на баба ми ми даде поникнали от семена съвсем малки растения. Трябва да са малки мисля, защото имат вретеновиден корен. Ако искаш ще я разпитам дали има, при мен не съм забелязала да поникват. Мога на есен да ти събера семена :dovolen:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Di_Va »

:ieeemyzh: Даа, моля те!
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Breda »

Ние във Варна без девисил не можем,това раци,миди,риби.. При мен е на сянка ,иска си постоянна влага,моят не може да порасне от постоянно рязане,но имам до късна есен обилно

Изображение

Мурсалският чай цъфти вече с цветлетата си



Изображение

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от libra »

Хе-хе,бордюр от мурсалски чай! Много е красив !
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от mariyanag »

А моят е на няколко листенца - един мъничък и едва едва кретащ, дано да се задържи
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

mariyanag , благодаря ти за мурсалския чай,ако не беше твоята инициатива,нямаше да го засадя.
Мислех,че няма да се развива,че си иска по планински условия.
Засадих го без някакви подобрения в почвата.Веднага след това подредих камъчета и стана хубава леха.
През зимата се притеснявах дали ще оцелее.Сега е направил хубави постоянно нарастваши туфи.
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от sylay »

apis написа: Май 20, '18, 16:08 Естрагон(тарос) ми е от коренище,значи ли това че е френски ?
Само monarda fistolosa се прилага като подправка,останалите са декоративни.Тази пролет не поникна.
Див чесън и левурда не е ли едно и също ?
Сибирски листен лук и листен чесън мога да ти изпратя.
Самардала,седефче,лобуда ще ти събера семена.Живораждащ лук в момента прави лукчета.
Исоп има в темата за разсади 2018 г. на Миша.
Многогодишна чубрица мога да ти вкореня.
Многогодишна чубрица мога да ти вкореня.
Благодаря apis, ти си злато! Чубрицата ми е 1 от 3-те любими подправки/девисил, чубрица и чесън/. Ще съм ти благодарна каквото и да ми изпратиш. Още веднъж много ти благодаря за "кадънската кълка" - артемизията!
:tzvetentze:
А с този мурсалски чай направо ме зарибихте! Обнадеждих се от коментара на apis, че не изисквал специални грижи. И аз моя го заградих с камъчета... Да видим какво ще стане. А разраства ли се много туфата му? Саморазсажда ли се или 1 туфа си остава 1 туфа?
Естрагон(тарос) ми е от коренище,значи ли това че е френски ?
Не apis и Дани/Daniela Pargu/! Това, че ти е от коренище не значи непременно, че е френски. Трябва да се ориентираш по миризмата. Ако не мирише като го потъркаш с пръсти, значи е руски. Ако мирише значи e френски. Имала съм и руски и френски в саксия, но в саксия не се получава поне при мен.... и двете не поникнаха отново на следващата година. А сега не знам от къде да се снабдя.

А като гледам ФРЕНСКИТЕ ЛЕХИ на Оля и Breda по снимките им, се кефя максимално. Моята сега я правя и все още ми седи като "плешива". Тук там се подава някое анемично растение, което съм боднала.

Breda, е чесно да ти кажа все съм чувала, че рибните продукти без девисил не стрували, НО все не ми се е отдавало възможност да го ползвам в каквато и да е рецепта за риба. Страх ме беше, че ще и придаде неспецифичен вкус. Днес започвам едно 20 дневно гладуване по Емилова, но като го свърша непременно ще пробвам риба с девисил.

А забравих да спомена в предишния ми пост, че от семена ще се пробвам да засадя и ЩИР. Да, точно така щир. Всяка къща в Гърция го имала и правели от листата му най-добрите си яхнии. Всяка зима се скрива, всяка пролет израства и е красив. Гледа го "Майката Природа". Викат му още АМАРАНТ. Ето как изглежда:

Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от sylay на Май 23, '18, 11:03, променено общо 1 път.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Di_Va »

mariyanag написа: Май 23, '18, 00:54 А моят е на няколко листенца - един мъничък и едва едва кретащ, дано да се задържи
И при мен положението е подобно, съвсем слабо са пораснали мурсалските чайчета, иначе си презимуваха успешно. Сега се чудя дали на есен да им сменя мястото :hmmm: ?
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Еличка »

Lois написа: Май 22, '18, 18:09 Да си покажа и аз кухненската градина :D
Изображение
:potekoha: най-магичната "кухненска градина" :potekoha:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

Разтърках листенца естрагон,има лек пиперливо лютив аромат(а и на вкус е такъв,когато се хапва суров).
Но аромата не остава за дълго време по ръцете,както при девисила например.А руския изобщо ли няма никакъв аромат ?
Щир и тученица ще ти наскубя,като почнат да никнат.Този щир на снимките ти е някакъв декоративен ?
Този,който и животните харесват много е бурен.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”