ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Deleted User 4608 »

На твое място бих вкопала в земята саксийката. Иначе имам девисил и нищо му няма зимата, пониква си през пролетта. Дори местих част от него, прихваща се без бой. :)
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1058
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 422 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от ln_none »

Вкопаването за да не измръзне ли беше? Мен повече ме е страх да не изсъхне, понеже това е, което принципно се случва с девисилите, дето садя в градината. И тези в саксията цяло лято едвам кретаха и едва от месец някъде дръпнаха малко. При теб е по-хладно и влажно, приятно му е :dovolen:
Deleted User 4608

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Deleted User 4608 »

Моят е на поливка. В земята, според мене, няма да съхне толкова бързо както отгоре. Като пробвах домати в саксия, ми не си е работа, съхнат много бързо. За да не измръзне също в земята ще е по-добре.
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от нина »

Моят си го гледам в градината, зимата не го поливам и не измръзва, напролет пак си расте. Щом имаш две саксийки, защо не пробваш и по двата начина?
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от marka »

Кой иска семена от лобода?
Аватар
Marina)
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Дек 10, '18, 16:01

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Marina) »

Здравейте! Търся семена от чай, моля погледнете моята тема. Аз съм от Украйна.
Viber +380507090271
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1009 пъти
Получил благодарност: 2306 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Мария Николова »

Моля някой вещ в билкарството да помисли каква билка ще е изгодно да се отглежда интензивно на 500-600 декара - при наличен пълен набор земеделски машини.
Синът ми е получил такова запитване от приятел.
Ще се радвам да му помогна да е полезен на приятеля си. :daaa: :ieeee: :daaa:
И предварително благодаря. :sbow: :sbear: Първо с думички, а по-нататък - с китки. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Ава_и_мама »

Мерко, и аз ще се радвам, ако сме полезни на този човек. Според мен е най-важното да си намери и пазар (или поне да проучи къде, какво може да пласира).
За толкоз много декари трябва да реши дали да не опита и не само с билки, но и с подправки. Идеи сигурно ще има много. Веднага се сещам за шафран.
Сега питах малкият син какви подправки ползват в тяхното заведение и кои си заслужава да се отглеждат. Най-известните по заведенията и кръчмите са: мента, риган, див лук, босилек, рукула, розмарин, мащерка, чубрица, киселец, спанак. Цените на някои от тях скачат до небесата, когато не са в сезона.
Успех му желая! :stiskam: :daaa:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Havga »

Хм, замислих се по въпроса и аз, ама шафранът е скъп. Да засадиш 600 дка ще струва ужасно много, да не говорим че се бере на ръка и то за кратко време. После сушене, съхранение...., за да не се загуби качеството....
Подправките - зависи от почвата и влагата, босилекът, например не си го представям на полете без поливане.
Вероятно някакви маслодайни биха били подходящи - лавандула, лайка, маточина. Все пак зависи от почвата, чернозема май става за лавадула....има много в Добричко.

Виж този линк https://www.naas.government.bg/bilki/do ... 6_vida.pdf
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от ljuboznatelna »

Имах познати, които гледаха билки, но мисля, че имаха предварително договор за изкупуване. За съжаление, не зная подробности.
Шафранът е скъпо капиталовложение. Освен това циганите веднага ще научат къде е. И охрана си трябва. Те шипките обират, какво остава да изровят едни луковички.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”