ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 166 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от dung »

Аз имам лимонена мащерка от тази пролет от Миша в саксия. Не съм я прибирала вътре и за сега е добре.
От 3-4 години отглеждам в сандъче и обикновена мащерка. Целогодишно е навън на южния перваз на къщата. Расте си и си цъфти всяка година.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Миша »

Първо кажи къде искаш да гледаш подправките, на двора, на балкона, в къщи , после ще нищим коя може и коя не, почти всичко може да се гледа в саксия, но обикновено подправките са външни растения и в помещение трябва да им се осигурят определени условия, за да виреят
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от vanina_g »

Да питам за магданоза - прелистих темата, ама не видях такова инфо - рано ли е да се посеят семенцата?
Като гледам това топло време, мисля да поръся утре! Ще покрия с найлон, разбира се. Миналата година в началото на март го сяхме, ама сега се чудя дали да не избързам, пък може и да съм закъсняла :hmmm:
Пък и нали знаете, сърбят ни ръцете вече :angelche:
Deleted User 4608

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Deleted User 4608 »

Сея, когато имам желание. За навън е раншко при нас. В оранжерията ръснах и дори там не знам дали ще стане. Имам миналогодишен, от който си късам, но искам да подновя. За девисила - имам два корена, които са предостатъчно, дори много. Сях го пролетно време, не зимно. После стават гиганти. А магданоз в саксия, по-точно във формичките сях миналата година в началото на февруари. Поникна добре и го пресадих после в оранжерията. Всичко иска слънце.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от vanina_g »

alys, благодаря за включването! ОК, ще изчакам март! :angelche:
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от ivrabetsa »

Магданоза сей сега,покълва много бавно.После ще храниш мравките :hihihi: .
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

Период на поникване на магданоз 45 дни,до 15 март трябва да се засее,после може и да не поникне. И защо ще слагаш найлон ?
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4884
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Di_Va »

С магданоза аз се провалям тотално през последните 3-4 години, нещо все не улучвам! Иначе в първоначалните ми градинарски години, т.е. преди 6-7(8) :lol: бях засяла и отгледала прекрасен къдрав магданоз, който си стоя повече от година на мястото.
alys написа:.. А магданоз в саксия, по-точно във формичките сях миналата година в началото на февруари. Поникна добре и го пресадих после в оранжерията. Всичко иска слънце.
Дали да не пробвам и този метод?
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от apis »

alys , девисила е многогодишен , а магданоза се сее всяка пролет т.к. на втората година изкласяват семена.
Deleted User 4608

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Deleted User 4608 »

apis написа:alys , девисила е многогодишен , а магданоза се сее всяка пролет т.к. на втората година изкласяват семена.
Мхм, така е :)
Ама аз си ползвам, докато изкласи.
А листната целина ми се прави на многогодишна. Трябваше да цъфти миналата година, но не цъфтя. Сега пак си излизат зелени листа.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”