КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от kim »

polyabs написа: Апр 28, '19, 02:12 Кате, кога ги присажда тези пъпки и не бяха ли кухи слеблата?
Аз миналата пролет присаждах на калем, хвана ми се само мъжкото ... първо тръгнаха двете женски, но после изсъхнаха :snif: тази година продължавам с опитите върху Соло и Джени, че много дребни, никой не го яде :lol:
Поли, присаждах ги в началото на март и не бяха кухи стъблата. Не знам защо при теб са били така.
По принцип не знам дали е нормално да стават кухи или ги е пробило някаква животинка при теб.
Присадките ми са на разцеп, пъпка и копулация. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от ljuboznatelna »

Icon, прочетох, че режеш и лятото. Не капе ли много? Ние закъсняхме с пролетната резитба, и само докато намествах клонките, някои се пречупиха леко и капаха цяла седмица. Изобщо не посмях да режа.А пъпките още не бяха набъбнали.
Мъжкото ми загина миналата година. Не разбрах преди или след цъфтежа. Но имаше кивита, макар и по-малко. Тази година се надявам на някакви далечни съседски растения. Ако ен върже, ще ме е яд още повече , че не можах да го орежа.
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Icon »

Стане ли Юни ги почваш, на 1 метър, иначе стават по 3-4 м. и нищо не връзва на дългуча следващата година. Сок не капе, само на пролет след резитбата, може едно канче да събереш... :lol: ...от резник.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от polyabs »

polyabs написа: ↑
нед апр 28, 2019 2:12 am
Кате, кога ги присажда тези пъпки и не бяха ли кухи слеблата?
Аз миналата пролет присаждах на калем, хвана ми се само мъжкото ... първо тръгнаха двете женски, но после изсъхнаха :snif: тази година продължавам с опитите върху Соло и Джени, че много дребни, никой не го яде :lol:
kim написа:
Поли, присаждах ги в началото на март и не бяха кухи стъблата. Не знам защо при теб са били така.
По принцип не знам дали е нормално да стават кухи или ги е пробило някаква животинка при теб.
Присадките ми са на разцеп, пъпка и копулация. :dovolen:
Кате и аз на копулация присаждах, но може би клонките ми са били по възрастни и вдървенени и заради това са били кухи.
Не знам дали само пролетта може да се присажда, понеже изтървах момента или като дърветата може и август на пъпка, някой ако има опит да сподели :hmmm:
Люб, присади си една клонка мъжко на женското и ще си имаш две в едно растение.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Правилното рязане е късно зимата,преди тръгване на сокодвижението!Тогава Кивито не "плаче" изобщо!Иначе тези дни ще пензирам някой силни пичове( че вече са над метър дължина).Естествено ще има после и 1-2 лятни резитби...няма начин...В събота поорезах едно занемарено комшийско киви-ето топка от мъжки цветове:

Изображение

Изображение

Бруно връз Хейуърд.
:ieeee:
Изображение
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Icon »

Бобсъна е прав, най-добре е по-рано, ама аз ги бера до края на Ноември, оставям една кофа за Декември за по-ранна консумация, до края на Декември падат и листата, Януари ме мързи, та чак Февруари ги режа, абе както падне, както при лозите...
skarlet71
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Май 3, '19, 17:38

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от skarlet71 »

Icon написа: Фев 4, '19, 15:32
polyabs написа: Яну 27, '19, 14:31 ...... Ако някой има от едроплодното женски растения, ще съм благодарна ранна пролет на резници. ...... :hmmm:
Тези устройват ли те, като големина... :lol:
Не съм търговец, но разменям за сортове жълти и бели смокини, тези ми омръзнаха... :lol:

Изображение
Регистрирах се тук само заради Вашите снимки. Това изглежда страхотно!!!!
Имате ли все още резници? Бих се радвала, ако Ви се намира някоя за мен. Наскоро взехме къща с гол асмалък и имам къде да го сложа.
Имам някаква смокиня в двора, но още на знам каква е. Но също така имам хинап, който плододава. Мога да изпратя плодове с костилка за засаждане.
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Icon »

Първо ще дам на Венетка два наръча.. :lol: ... и тогава на други без търговци и тем приближените им, но ще бъде след Октомври до Февруари.

Сега започват да цъфтят, тука са по 5 на пъпка - опят по пять по пятницу.... :lol:

Изображение

а тука са по 25 .......по пятнину... :lol:

Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от kim »

Киви от резник трудно се завъжда, но пък може да се пробва.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от ivrabetsa »

kim написа: Май 3, '19, 19:18 Киви от резник трудно се завъжда, но пък може да се пробва.
Ами това е най лесният и основен начин,за да получиш растения от точния сорт и от желания пол!Семенното размножение произвежда "някакви" кивита,чийто пол проличава след години. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”