КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Това е Актинидиа Ерианта-доста интересен вид...дава сравнитрлно големи плодове,бели се като банан..само на вкус не зная как е...Има 2-3 сорта описани-селектира се основно в Корея и Китай...

Изображение
Изображение
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Icon »

Тези са последните от новата реколта... :lol: ., без хладилник толкова, само в коридора, не в избата, че трудно се свалят и качват... :lol: , та и последната седмица стоят отвън и никой не смее да си вземе по-твърди, дори и за сок... :snif:

Изображение

Изображение

а това са по-новите- нямам небе... :evil: :lol:

Изображение

Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

Бобс, то едва ли ще можеш да ми помогнеш така ама пак да си питам! Имам едно плодче, гледам схемата и съм записал семенак от жълто киви. Ама по спомен съм го садил преди три години като че ли. Даже още не е качено на високо. Това ме учуди и се съмнявам дали не съм сбъркал нещо при писането. Не съм видял какви плодове дават жълтите от палмцентъра?

Изображение

Отделно имам едно измъчено растение, което тази година се съвзе. Маркирано е като Зеспри Голд и до там. Купувал съм го от Германия. Дали ти прилича на нещо??? Някви коносовидни такива?

Изображение

"Jinyan" - не се ли появи вече по европата?
May the Force be with You!
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Концерна ZESPRI никога не е продавал единични бройки от ZESPI GOLD...Taka че няма как някой да продава растения ...Ето как изглежда плода :

Изображение

Когато стана белята с PSA от ZESPRI изпратиха веднага заместващи растения на всички производители(по договор)...по устойчив сорт GOLD3- известен под търговското название ZESPRI SUNGOLD!!Ta от тези заместващи растения малки бройки се появиха тук-там.....
Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

Бобсъна написа: Юни 15, '19, 16:55 Концерна ZESPRI никога не е продавал единични бройки от ZESPI GOLD...Taka че няма как някой да продава растения ...
Ами ако са се отървали от произведени бройки от H16 дето го подменят?
По важно ми е да разбера дали съм объркал нещо в записките с този семенак!!!
May the Force be with You!
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Няма как да стане тая работа!!В НЗ всички растения бяха унищожени напълно...макар че някой фермери искаха да присаждат на стари и оцеляли HORT16A |новите заместващи сортове...

А семенак да цъфти и плододава на 3-тата година....чудо...чудо..
Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

Бобс.....

May the Force be with You!
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от prijatel62 »

Преди години получих резници от киви "Бруно" и си присадих мъжкото, което вече плододава от 4-5 лета. Не се замислях особено за изключителната му родовитост освен през май, когато се налагаше да го прореждам. И се оказа, че сорта е Абот, за което въобще не съжалявам. :dovolen:

Изображение

КИВИ (Част от публикация в AgroNet.BG, 2010г.)

АБОТ
Сортът Абот, създаден в Нова Зеландия през 1920 г. При нашите условия плодовете на този сорт киви узряват около 25 октомври. Те са средно едри, със средна маса 50 г и размери 60x40x35 мм. Плодовата кожица е кафеникава, с гъсто разположени власинки. Месото е зелено, сладко-кисело, с приятен вкус и аромат. Растенията са буйно растящи и се отличават с висока родовитост.

БРУНО
Сортът Бруно е създаден от Бруно Джуст в Нова Зеландия. Плодовете му узряват 5-6 дни преди плодовете на сорта Абот. Те са средно едри, със средна маса 54 г и с размери 68x37x35 мм. По форма са удълженоцилиндрични. Кожицата е кафеникава и по-слабо овласена. Месото е зелено, сладко-кисело, с много добри вкусови качества и приятен аромат. Растенията имат буен растеж и добра родовитост.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
kiwi
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Юни 24, '19, 15:10

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от kiwi »

Здравейте, имам 2 самоопрашващи се кивита, едното от над 5 години, а другото от миналата година. Първото вече 3 години прави плодчета и в този период опадват, каква може да е причината?
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Недобро опрашване...сложете си един мъжкар...
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”