КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

5-8мм резници. Полузрели - края на м Юли. Резника - около 30 см. с една пъпка с едно листо, чиято повърхност се намаля. Може да оставиш, под първата, резервна пъпка. Надолу се ослепяват. 20 - на см- в почвата. Root!T гел. Стерилна почва! Долу - отреза под възелче. Виж как драсва основата на три места - гела там! Висока въздушна влажност на надземната част - аз го правя от две бутилки от мин. вода 10лтр.. Едната резнато дъното, другата резната горната част. Става като мини парник. Може да пулверизираш ръчно и от време на време да добавяш жълт кристалон в пулверизатора. Влажността на почвата е много важна - нито суха нито преовлажнена и да е топла! Излагането на слънце адаптивно в зависимост температура почва влажност!

Всяка буквичка е важна и е в резултат на доста четене и опити! Доста хора се опитват с резултат нула. Киви е в графа - трудни за вкореняване!

Това сега разсадниците трябва да си го разпечатат в рамка! :dovolen: :dovolen: :dovolen:
May the Force be with You!
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Едно високопланинско киви на 810 м. над.височина в Родопите-град Ракитово:

Изображение

При мен филизите са над метър и имам вече отворени цветове,а това е само с 5-10 см.пичове...Планина... :nod:
Изображение
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от shoshy »

peterstamov написа: Май 5, '19, 10:34 5-8мм резници. Полузрели - края на м Юли. Резника - около 30 см. с една пъпка с едно листо, чиято повърхност се намаля. Може да оставиш, под първата, резервна пъпка. Надолу се ослепяват. 20 - на см- в почвата. Root!T гел. Стерилна почва! Долу - отреза под възелче. Виж как драсва основата на три места - гела там! Висока въздушна влажност на надземната част - аз го правя от две бутилки от мин. вода 10лтр.. Едната резнато дъното, другата резната горната част. Става като мини парник. Може да пулверизираш ръчно и от време на време да добавяш жълт кристалон в пулверизатора. Влажността на почвата е много важна - нито суха нито преовлажнена и да е топла! Излагането на слънце адаптивно в зависимост температура почва влажност!

Всяка буквичка е важна и е в резултат на доста четене и опити! Доста хора се опитват с резултат нула. Киви е в графа - трудни за вкореняване!

Това сега разсадниците трябва да си го разпечатат в рамка! :dovolen: :dovolen: :
peterstamov, благодаря за подробните указания!
Непременно ще пробвам и споделя резултата.
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от ivrabetsa »

peterstamov написа: Май 5, '19, 10:34
Всяка буквичка е важна и е в резултат на доста четене и опити! Доста хора се опитват с резултат нула. Киви е в графа - трудни за вкореняване!

Това сега разсадниците трябва да си го разпечатат в рамка! :dovolen: :dovolen: :dovolen:
Нямам снимки от миналогодишните си вкоренявания,а растенията дадох на колега,но ето снимки от тази година!
Изображение

Изображение
7март ,40-50см резници набити на 2/3 под наклон.Горе остават две пъпки.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

Поздравления! Кой сорт размножаваш? Покажи после снимки с корени!
May the Force be with You!
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от ivrabetsa »

Благодаря!Женските са " хейуърд",а мъжките неизвестни,но вършат работа. Снимки на корените на есен, като ги вадя за разсаждане.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Моето киви с верните си пажове отстрани:

Изображение
Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Lizi »

Аз пробвах два пъти със зрели резници и не стана. Исках мъжко, защото моето загина.Миналото лято си вкорених зелени резници.
Вече са засадени в градината. Но аз по принцип по-лесно вкоренявам зелени резници. Не знам защо.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Къде са кивитата:

Изображение

"Намигване " към класиката на индийският мюзикъл-
Изображение
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от shoshy »

Бобсън, :daaa: харесват те кивитата, явно е! Не вярвам да си садил там, но явно им харесва :lol: .
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”