КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от johnstalker »

Кой е Ордонез?
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от gogoman »

Таралас
ICQ: 260535431
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от johnstalker »

gogoman написа:Таралас
Моят друг ник е bigbeer. :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2225 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Мария Николова »

gogoman написа:сря Яну 11, 2012 10:21 pm
gogoman написа:Re: Киви
от Ордонез » 20 Мар 2011, 15:31

Здравейте, нов съм във форума и това ще е първия ми пост и то в една от любимите ми теми. Няма да се представям понеже не това е мястото само ще отбележа че живея в Куклен " родопската яка " със средиземноморски климат - прекрасна за експерименти на какво ли не. Така , любовта ми към плодът киви започна през 1996 година когато при едно посещение в Петрич се запознах отблизо с това растение .......
Ордонез и Таралас са едно и също лице!!!!
Е, и какво от това? :lol: :lol: :lol:
За такива случаи, драги ми Гого, се казва "разбиваш отворена врата", :hihihi: защото:
Таралас написа на 10.01.2012, 8:39 ч.:
"На другия въпрос да ние с Ордонез сме едно и също лице."
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от donkata »

Аз нещо съвсем се обърках.
Как фактът, че някой има различни никове по различните форуми, се отразява на кивито.
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от gogoman »

Таралас:
…………………И накрая, за протокола, през 1980 година в Куклен имаше точно 15 декара киви насаждения , 7 декара нар, 2 декара дафинов лист и други подправки които през 1992 година при раздаването на земята ТКЗС ги разора и унищожи, аз живея почти до масива, там израстнахме и трябва да ти кажа , че не беше поливно и никога не стана така едро както ни се искаше , но поне ядяхме киви на корем като деца. Обясни ни малко за твоя съсед какви сортове киви е разпространявал в България и от къде се е снабдявал с материал.........
Ордонез
.........................Така , любовта ми към плодът киви започна през 1996 година когато при едно посещение в Петрич се запознах отблизо с това растение .......
Къде казва истината Таралас - Ордонез
ICQ: 260535431
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Таралас »

Мамин Гого, любовта ми към този плод да го отглеждам започна тогава - 1996г. , а не кога ми е харесал да го ям,( в Петрич изкупувах кивито два пъти седмично като товарих по 5-6 тона на ден и се наложи вече да не го гледам с детското си око , а с окото на човек виждащ ползата и възможността да се разпространи из България) - друго ще питаш ли ???? Много те моля другарю от КГБ ли си от ДС ли си вземи иди на психиатър защото се излагаш и ставаш доста смешен. И друго ще ти рекна, кой си ти че да ти давам обяснения като на разпит, много те моля за последно ходи да спинкаш, ако обичаш децата с тоя акъл си лягат в 8 часа. Айде лека нощ. Абе хора верно народа е изперкал на максимум (една част де) ама то достатъчно за да ти развялят вечерята.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2225 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Мария Николова »

Е и какво от това, че през 1980 г., като дете е ял киви, а през 1996 проявява интерес към кивито - ботаника, технология на отглеждане!
Планината пак се напъва, напъва... и роди мишка. :lol:
Гого, пак безпредметно "откритие". До кога?
Я, първо показвай на жена си какво си написал и, ако тя каже, тогава изпращай мнението си. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от johnstalker »

s_t_m написа:....
Я, първо показвай на жена си какво си написал и, ако тя каже, тогава изпращай мнението си. :daaa:
Аз пък искам и жена си да покаже! :hihihi:
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от gogoman »

Таралас написа:Мамин Гого, любовта ми към този плод да го отглеждам започна тогава - 1996г. , а не кога ми е харесал да го ям,( в Петрич изкупувах кивито два пъти седмично като товарих по 5-6 тона на ден и се наложи вече да не го гледам с детското си око , а с окото на човек виждащ ползата и възможността да се разпространи из България) - друго ще питаш ли ???? Много те моля другарю от КГБ ли си от ДС ли си вземи иди на психиатър защото се излагаш и ставаш доста смешен. И друго ще ти рекна, кой си ти че да ти давам обяснения като на разпит, много те моля за последно ходи да спинкаш, ако обичаш децата с тоя акъл си лягат в 8 часа. Айде лека нощ. Абе хора верно народа е изперкал на максимум (една част де) ама то достатъчно за да ти развялят вечерята.

Re: Киви
от Ордонез » 15 Май 2011, 09:43

В Петрич , около 1990 г . имаше 500 декара точно преди линията на входа на града завиваш в ляво караш стотина метра и си в масива. ТКЗС то го беше създало не с опитни цели а да задоволява нуждите на някой. Всичкото беше с капково, сега останаха има няма 200 дка всичко се занемари от мързел понеже след като раздадоха 1992г земята , ЧАСТНИКА , вместо като не му се работи да го даде под наем. Те предпочетоха само да го берат без никаква работа, чат пат неква резитба. резултата дребно киви - евтино. Аз лично съм товарил на цени между 0.30 и 0.50 лв за кило. А относно италианската техника за кивито, евала. Ще ви кажа само едно. Италианците до преди 15 тина години се учеха от гърците как се прави финка от киви. Сега гърците се учат от тях. Евала на жабарите работливи са и си разбират от нещата.

Та за последно те питам кога си се запознал с КИВИТО???
ICQ: 260535431
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”