КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
elmacho
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Сеп 30, '16, 06:44

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от elmacho »

Благодаря ви много и на двамата.

Тези 60кг от колко кв. метра са? Миналата година набрах само 20кг, но конструкцията беше около 3кв.м. Сега я разширих двойно. Има ли някаква препоръка колко да се ограничава растежа като площ и колко е оптималното количество плод?
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Таралас »

elmacho написа:Благодаря ви много и на двамата.

Тези 60кг от колко кв. метра са? Миналата година набрах само 20кг, но конструкцията беше около 3кв.м. Сега я разширих двойно. Има ли някаква препоръка колко да се ограничава растежа като площ и колко е оптималното количество плод?
12 десеткилограмови пластмасови цитрусови черни каси / 120 кг от две женски растения разположени върху 18 кв м, но както казах количеството влоши качеството, плодовете станаха със средно тегло около 70/80 грама, инак при добра резитба за качество бера не повече от 35/40 кг от растение но пък качеството е забележително
забележка : растенията влязоха в плододаване на четвъртата си година, инвитро материал от витроплант италия, имам засени и клон 8 на хейуърд , миналата година сефте даде няколко плода, тази година ще са по добре, ще ги сравня със стандартния хейуърд
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Meandor
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Май 9, '17, 20:51

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Meandor »

Здравейте. Преди месец засадих няколко броя кивита. При аргутите нещата тръгнаха много бързо и вече са стигнали конструкцията (бивша малка оранжерия, на която в момента свалям полиетилена, за да се превърне в кивница), но хейуърдите се опъваха доскоро и не искаха да се катерят. От известно време забелязах, че при всяко от тях е тръгнало едно ново разклонение от стъблото (вижда се вдясно на снимката), което вече достига първоначалното, което пък не мърда никак все още, и скоро ще го задмине. Въпросът ми е дали трябва да се простя с едното от двете разклонения и ако да, то с кое.

Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

На по-слабото махни само върха така че да е по-ниско от основното. По-долните леторасли тръгват по-мощно. Може да избереш него за основно, тогава пензирай върха на горния. Не премахвай на цяло тази година. Докато се качи горе се движиш на пролет две на пред една на зад. Това се получава и в момента.
May the Force be with You!
Аватар
Meandor
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Май 9, '17, 20:51

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Meandor »

Много благодаря за съвета. Ще пензирам единия връх.
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от tsany »

Имам киви Golden delight, за съжаление мъжкото умря миналата зима, и понеже бяха малки си помислих че може да не оцелее женското тази, обаче грешах. Въпроса ми е какво киви става за опрашител на това-може ли някой да ми помогне със сортовете.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

Чинезис или Делициоза - трябва да се види кога цъфти! Вземи си един Белен и едно Томури и ги отглеждай в кофи докато цъфне Golden Delight, тъкмо ще сатанат по-големи преди да се засадят отвън.
May the Force be with You!
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от tsany »

peterstamov написа:Чинезис или Делициоза - трябва да се види кога цъфти! Вземи си един Белен и едно Томури и ги отглеждай в кофи докато цъфне Golden Delight, тъкмо ще сатанат по-големи преди да се засадят отвън.
Благодаря :tzvetentze:
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
nevenaskorpi
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Апр 5, '16, 20:41
Местоположение: Варна

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от nevenaskorpi »

Кивито ми цъфна преди 2-3 дни Изображение
:ieeee:
Не знам какъв е сортът, някакво еднополово.
Изображение
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от shoshy »

Моля за съвет. Търсих инфо в нета, ама :snif:
Имам киви del. Golden delight мъжко. Имах и две женски, но едното е умиращо, а другото мисля че излезе мъжко. Та въпросът ми е ... от тези женски, които предлага Таралас в момента:
Actinidia deliciosa - Kiwi 'Hayward' clone 8 +,
Actinidia deliciosa - Kiwi Bo - Erika®*,
Actinidia deliciosa Sorelli® може ли да се опрашва от golden delight и кое е най-студоустойчиво?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”