Гъби

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 7475

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 7475 »

Така, така, всичко това го премислих и като препрочетох и изгледах няколко клипчета, видях, че руснаците размножават някаква бяла гъба. Дали това е име на гъба или не, не знам. Та като препрочетох, разбрах, че с Майската гъба не ти се е получил опитът. И сега трябва да прочета за енти път, за да видя кое точно не се е получило. А междувременно питах и какво е пънче... :lol: , ма може да си решил да не ме излагаш като ми отговориш. Обаче като се освестих, се сетих, че е просто пънче :lol: . В тази връзка - обажда се половинката преди години на онези кратките телефонни номера, за да чуе точно време. Казват му 14 часа и 12 минути, а той си мълчи, като чака да му повторят, а жената отстреща не е била робот/запис и му казва Абе 14 часа и 12 минути... :D
Освен, че на жито има търговски вид, може да разпръснеш жито с мицел там, където искаш да завъдиш гъбки. Виж, че с поливането не им се получават много гъби, но пак има, де. :)
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Гъби

Мнение от Пламен »

Руснаците не казват ли бяла гъба на манатарката?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Гъби

Мнение от johnstalker »

Изображение Изображение Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Ей,Джони,голема си заядлица... :lol: Казвах в предишните коментари,че кладницата е много лесна за размножаване..Пробвах разни варианти,и всичките работят.Та имам прекрасно зарасъл мицел,и утре вземам акумолаторния гайковерт,едно свредло и отивам в гората..Де що видя паднало дърво и гнил дънер,ще правя дупки и ще слагам мицел.. ;) И наесен ще снимам..Не се бъзикам,утре отивам..Ще видя след тия дъждове за някоя масловка и манатарка и ще правя дупки....Да,да...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Гъби

Мнение от Daniela Pargu »

Джони,това истинско ли е ?
Много красиво :sclap: :sclap:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Гъби

Мнение от johnstalker »

Снимките са от днес.. а бяхме тръгнали да наберем малко пачи крак.. ;) Когато гъбите решат да те намерят няма кой да ги спре. :) От десетина години обхождаме това място и никога до сега не сме попадали на кладници. Последните десетина дни при нас валеше обилно и всеки ден.. и за това са се народили и "тези" :)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Нали ще си направите салатка от задушени гъбки с копър и чесън... :hmmm: И Троянска сливова,ако имаш.. :lol: Мисля ви,разбираш ли.. :lol:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Гъби

Мнение от johnstalker »

ivko69 написа: Юни 7, '19, 22:32 Нали ще си направите салатка от задушени гъбки с копър и чесън... :hmmm: И Троянска сливова,ако имаш.. :lol: Мисля ви,разбираш ли.. :lol:
Направих една чорба от манатарки и кладници (уникална!).. ;) На ракия съм, наздраве!
Утре ще мислим останали менюта. Бая гъби се събраха.. че даже и раздадохме. ;)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

А така...Наздраве от един врачански келеш... :nazdrave:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Да не си помислите,че само си приказвам...Ходих в гората ,правих дупки и заразявах с Кладница..Не съм броил дупките,ма акумулатора падна,чак тогава спрях.Хартиса ми около една шепа мицел и го фейнах в един куп гниеща шума..И както е тръгнала работата,ще има и мицел от Майска гъба..Вчера накиснах три пакета грухано жито и днес го заразих с ония малките дозички,за които ви казвах...Пуснал съм една връзка,за да ми загатнат в какъв субстрат да отглеждам гъбетата,защото аз верно мисля да ги гледам в мазето...Човека който трябва да ме информира,оглежда редки гъби,прави мицел,субстрати разни,и прави лекарства...От гъбите... :hmmm: Баси...Като му казали за мене,с какво съм се захванал,и вече имам някакъв успех,останал приятно изненадан,и утре ме чака дълъг и приятен разговор... :stiskam: Може пък да си направя оранжерия за гъби,а не за домати... :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”